Autor: Ladislav Kucharský
02.09.2013, 13:04 / Aktualizace: 02.09.2013, 13:23
První hodiny zajišťovacího fondu  

Vážené členky, vážení členové OSZSP ČR! V těchto dnech se nám rozjíždí práce se Zajišťovacím fondem a zdá se, že to bude práce hodně těžká a nadmíru mravenčí. Chodí nám první seznamy a taky už naběhly první platby. Usilovnost a smysl pro povinnost nám (myslím tím vás všechny, včetně nás na ústředí) tedy zřejmě nechybí. Avšak spousta chyb, které doprovázejí hlášenky i platby hned od začátku, nás trošku překvapila.

Možná se k vám nedostaly informace v dostatečné míře, možná naše vysvětlovací kampaň na krajských konferencích měla být ještě důraznější a podrobnější. V každém případě se ale musíme umět s problémy porvat, a tak vás tímto žádám o podání pomocné ruky.

U plateb je největším hříchem jejich zasílání na provozní účet spolu s podílem členských příspěvků. To opravdu nelze a z důvodu transparentnosti je potřebné dodržet stanovené číslo účtu, kterým je pro Zajišťovací fond 77990022 kód banky 0800

Dalším velmi bolavým bodem jsou variabilní symboly. Při tvorbě variabilního symbolu (VS) pro platbu do zajišťovacího fondu (ZF) vychází odborová organizace z evidenčního čísla odborové organizace, kde dvojčíslí 22 na začátku bude nahrazeno kombinací čísla 5 a 6 a příslušného měsíce pro určení měsíce platby. Další identifikační čísla organizace zůstávají stejná: 51 - leden, 52 - únor, 53 - březen, 54 - duben, 55 - květen, 56 - červen, 57 - červenec, 58 - srpen, 59 - září, 60 - říjen, 61 - listopad, 62 – prosinec.

To znamená, máte-li například číslo základní organizace 22 0602 3103, tak variabilní symbol za platbu za měsíc červenec bude 57 0602 3103.

Já vím, určitě si teď řeknete: ať si to tam v té Praze najdou, hlavní je, že jsme to poslali! Ale pokud bereme v úvahu, že plateb je měsíčně několik set za členské příspěvky, několik set za Zajišťovací fond a k tomu spousta dalších bankovních operací, které musí svaz provádět v souvislosti se svým fungováním, tak to už tak jednoduše nevypadá. Prosím tedy všechny zainteresované, aby dávali velký pozor na údaje při placení.

V souvislosti s platbou nám již chodí i hlášenky (seznamy osob) do Zajišťovacího fondu. Tady je situace o dost lepší než u plateb. Přesto bych vás chtěl velmi pěkně poprosit o zasílání elektronických hlášenek. Papírové musíme pracně přepisovat a je to opravdu dost velká práce, dostat do počítače cca 26 000 jmen, kde se rozlišuje 8 různých základních údajů u každého zadaného člověka. Při jednoduchém vynásobení musíme správně zaznamenat údaje ve 208 000 položkách. A to už je nářez.

Chci na tomto místě poděkovat všem lidem v základních organizacích i na ústředí OS, kteří se aktivně podílejí na rozběhu Zajišťovacího fondu. Věřím, že se nám tato mravenčí práce vyplatí a vše se podaří tak, jak si vzájemně představujeme.


 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. Bulletin vychází měsíčně, od roku 2017 pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Osobních ochranných prostředků v práci

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí