Autor: Mgr. Ivana Štěpánková
17.01.2013, 13:24 / Aktualizace: 17.01.2013, 13:25
Je sanitářský kurz dostatečnou kvalifikací?  

Dobrý den, po inspekci v našem zařízení nás inspektorka informovala, že sanitářský kurz není dostatečnou kvalifikací pro výkon práce pracovníků v sociálních službách. Vedení domova doporučila, aby pracovníci absolvovali nové kurzy a v případě, že zaměstnavatel nemá prostředky, pak i na vlastní náklady. Až dosud jsem měl za to, že pro pracovníka v sociálních službách je sanitářský kurz dostatečnou kvalifikací.

K. C., Liberecký kraj

V zásadě máte pravdu, „starý“ sanitářský kurz je stále dostatečnou kvalifikací pracovníků v sociálních službách, pokud ovšem absolvovaný kurz splňoval ještě další podmínky. Jako pracovník v sociálních službách je způsobilý ten, kdo absolvoval akreditovaný kvalifikační kurz všeobecného sanitáře podle zákona o nelékařských zdravotnických povoláních a k tomu tento kurz musel být uskutečněn přede dnem 1. ledna 2007 – viz § 40 vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, v platném znění.


 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. V roce 2017 vychází Bulletin měsíčně a pouze v elektronické verzi.



OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz




Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Osobních ochranných prostředků v práci

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí