Autor: Bc. Dagmar Žitníková
12.02.2020, 12:53 / Aktualizace: 12.02.2020, 13:10
Na konferenci společnosti Gratia futurum 913 se diskutovalo o dosavadní i příští spolupráci  

Ve dnech 23. a 24. ledna 2020 se v prostorách Primavera Hotel & Congress centre Plzeň konala VI. konference společnosti Gratia futurum 913. Části jednání konference se, na základě pozvání Ing. Petra Boťanského, zúčastnila předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková.

V odpoledním bloku na konferenci spolu s Ludmilou Kučerovou z Charity Česká republika zúčastněným přiblížily spolupráci všech skupin při jejich společných aktivitách, díky kterým se podařilo zvýšit úhrady za poskytnutou zdravotní péči pro sociální služby a domácí péči.

Dagmar Žitníková dále ve své prezentaci připomněla několik zásadních atributů.

Úvodem hovořila o situaci ve financování sociálních služeb a její vazbě na odměňování, které stále neodpovídá náročnosti práce v sociálních službách. Následně se velmi krátce zaměřila na koncept důstojné mzdy.

Ve druhé části prezentace pak představila činnost Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví, výsledky jednání a nátlakových akcí.

Zásadní je, že si v příštím roce domácí péče podle úhradové vyhlášky polepší o 768 milionů. Peníze navíc směřují zejména na navýšení mzdových indexů, a to o 35 %.

V sociálních službách je pro poskytovatele počítáno s částkou, která je o 645 mil. vyšší než vloni.

Prezentaci viz níže jako soubor ke stažení.  

Po prezentacích se rozproudila bohatá diskuze, kde opakovaně zaznělo, že je nutné, aby se situace s úhradami za zdravotní péči řešila koncepčně. Všechny zúčastněné strany deklarovaly, že je nutné spolupráci rozvíjet i v letošním roce.Soubory ke stažení

 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. V roce 2017 vychází Bulletin měsíčně a pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Osobních ochranných prostředků v práci

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí