Autor:
21.01.2019, 13:23 / Aktualizace: 05.03.2019, 18:21
Odborový svaz ukončil stávkovou pohotovost kvůli situaci na jihomoravské záchrance  

Celostátní stávkovou pohotovost kvůli situaci na jihomoravské záchrance ukončil odborový svaz  v pondělí 7. ledna odpoledne. Rozhodla o tom výkonná rada odborového svazu a navázala tak na odborovou organizaci na záchrance, která svoji stávkovou pohotovost ukončila k 1. lednu.

Důvodem stávkové potovosti, kterou odborová organizace zahájila již 28. 7. 2016, bylo opakované porušování zákoníku práce i kolektivní smlouvy, chybná personální politika, léta neřešené problémy odchodu lékařů a dalšího personálu z organizace kvůli špatným pracovním podmínkám a další problémy.

Odborovou organizaci při jednáních s vedením záchranky i s představiteli kraje, který je jejím zřizovatelem, podporovalo vedení odborového svazu, k nápravě problémů to však nevedlo.

Proto 8. února 2017 na podporu jihomoravských kolegů vstoupil do stávkové pohotovosti celý odborový svaz.

Jednání s vedením záchranky, s krajem i se zastupiteli pokračovala, ale problémy, na něž odboráři upozorňovali, dál přetrvávaly.

Kraj investoval do zprostředkovatele a poté i do rozsáhlého šetření expertní společností a jejich zprávy existenci problémů potvrdily. Ani to však nevedlo ke změně chování ředitele záchranky Milana Klusáka a k odstraňování problémů.

Ke konci roku odešel ředitel záchranky do důchodu a po výběrovém řízení se od 1. ledna 2019 novou ředitelkou stala dosavadní náměstkyně pro zdravotní péči Hana Albrechtová.

Odborová organizace i celý odborový svaz věří, že dojde ke zklidnění situace a k postupné nápravě měsíce se hromadících problémů. Od nové ředitelky očekávají seriózní jednání, nabízejí svoji spolupráci a doufají, že se podaří získat zpět ty zaměstnance, kteří kvůli předcházejícímu řediteli odešli.


 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. V roce 2017 vychází Bulletin měsíčně a pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Můj plat/mzda se v roce 2019

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí