Autor: Ladislav Kucharský
26.05.2014, 13:31
Podzimní turnaj ve volejbale  

Na sklonku nádherného podzimu se ve sportovní hale ČKD Blansko uskutečnil závěrečný turnaj našich sportovních her v roce 2013, a to turnaj ve volejbale. Jak vyplývá z předcházející věty, volejbal jsme vrátili do Blanska po roční pauze a uskutečnění loňského turnaje v Ostravě. Pro mě osobně přesun volejbalu zpět do Blanska znamenal velmi smíšené pocity. Ostrava byla totiž srdeční záležitostí, tradičním místem, kde probíhaly první turnaje a kde nám s velkým nasazením (stejně jako vloni) vždy pomáhal skvělý Vlastík Malyška. Ale proti tomuto nespornému plusu se postavilo mnoho technických komplikací, zejména schopnost sehnat v Ostravě hotel, kde se dá ubytovat, najíst a kde mají i dostatečně velkou společenskou místnost a ještě by to nemělo být daleko do haly… Tohle všechno je v Blansku na jednom místě, a tak rozhodnutí vrátit se zpět bylo jasné.

Sportovci obětovali volný víkend a sjeli se ve dnech 8. až 10. listopadu 2013 do Blanska k vzájemnému zápolení. Letos nastoupilo na palubovku šest družstev a turnaj se celý den nesl ve znamení sportovního ducha, úsměvu a pohody. Poměrně dlouho nebylo jasno, jak to může dopadnout, ale po obědě se to začalo rýsovat a bylo jasné, že souboj o bednu bude mezi Nitrou, Jičínem, Jablunkovem a FN Ostrava.

Sympaťáci z Jablunkova bojovali jako lvi, ale nakonec se museli uspokojit až s pátým místem. Tady je ovšem nutno připomenout, že právě Sanatorium Jablunkov letos reprezentovalo náš odborový svaz na turnaji partnerského Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb a skončilo tam na krásném druhém místě. Hned za Nitrou. A hráči z Fakultní nemocnice Nitra byli taky těmi, kteří si z našeho turnaje odvezli pohár za první místo. Na druhém místě skončila Nemocnice Jičín a třetí byl tým Fakultní nemocnice Ostrava.

Všichni zúčastnění zaslouží jedno velikánské poděkování za entuziasmus, který vkládají do hry a schopnost obětovat volný čas pro společnou akci odborářů.

Večerní slavnostní vyhlášení bylo plné úsměvů a z pozice místopředsedy OSZSP ČR jsem velmi rád dekoroval vítěze.

Sláva vítězům a čest poraženým! Na shledanou v příštím – jubilejním patnáctém ročníku!

Foto autor

Konečné pořadí turnaje:

  1. FN Nitra
  2. Oblastní nemocnice Jičín
  3. Fakultní nemocnice Ostrava
  4. Léčebné Lázně Jáchymov
  5. Sanatorium Jablunkov
  6. Čtyřlístek Ostrava

 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. V roce 2017 vychází Bulletin měsíčně a pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Osobních ochranných prostředků v práci

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí