Autor:
22.03.2021, 16:25 / Aktualizace: 06.04.2021, 07:21
Benefiční koncert České filharmonie pro zdravotníky přinesl téměř 2,5 milionu Kč  

Vážené kolegyně a kolegové,
náš odborový svaz byl před krátkou dobou osloven Nadací VIA, abychom pomohli zprocesovat veřejnou sbírku na pomoc zdravotníkům. Informaci o sbírce a jejím účelu najdete níže a budeme moc rádi, pokud informaci sdělíte dál.
Chceme vás ujistit, že nezapomínáme ani na další zaměstnance a snažíme se pomáhat, kde a jak to jde. Děkujeme vám za práci a podporu.
S přáním zdraví a mnoha sil vedení odborového svazu

***

Vážené dámy, vážení pánové,
vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolte, abychom Vás informovali o Benefičním koncertu České filharmonie, který byl věnován zdravotníkům. Koncert se uskutečnil ve čtvrtek 25. března 2021 v 20:15 hod. a byl vysílán Českou televizí Art. Záznam koncertu najdete na: https://www.ceskafilharmonie.cz/koncert/25980-nikolaj-szeps-znaider-jarni-hvezdy-ceske-filharmonie-ii/ Koncert je součástí veřejné sbírky pořádané Nadací VIA a výtěžek bude použit na psychologickou pomoc vyčerpaným zdravotníkům. Darovat a podpořit zdravotníky bylo možné až do neděle 4. 4. 2021. Poté byla sbírka ukončena. Sbírka celkem vynesla téměř 2,5 milionu Kč, které budou využity na pomoc zdravotníkům. Všem, kteří přispěli, velice děkujeme.

Podrobné informace, včetně milých vzkazů a poděkování od dárců, najdete na: www.darujme.cz/pomocvkrizi

Proč sbírka?

Vtrhl k nám nepřítel. Neznámý, zákeřný, neviditelný a pod mikroskopem roztomile kulatý. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19. Onemocnění závažné a smrtící.

Koronavirus postupně zavalil celou zemi, všechny nemocnice. Všechny lidi připravil o jejich normální život, zdravotníky ale navíc přinutil k nerovnému souboji o zdraví a životy pacientů. Na zaměstnance nemocnic navalil tragédie, pocity beznaděje, zoufalství a vyčerpání těžké tak, že je nejen nikdo neznal, ale ani si je nikdo neuměl představit. Koronavirus z nich udělal každodenní realitu trvající týdny a měsíce s koncem v nedohlednu.

Zdravotníci se dnem i nocí perou o dýchání a život každého z obrovského množství pacientů. Pacientů stále mladších s rychleji se zhoršujícím stavem, často přes všechnu péči a úsilí umírajících. 

Sestry – specialistky obsluhují složité přístroje nahrazující dýchání se stresujícím vědomím, že není nikdo, kdo by je vystřídal, protože jde o práci, kde záskok není možný.

Ve strašlivém stresu jsou ale i další zdravotníci. Z míst, kde byla chirurgie, oční, ušní či dětské oddělení nebo porodnice se ve spěchu staly covidové jednotky a místo obvyklé péče o obvyklé dospělé pacienty či o miminka se zde bojuje o život chroptících a dusících se nemocných. A přes všechno vynaložené úsilí se tento boj příliš často prohrává. Tolik smrti, tolik beznaděje nikdo nepamatuje.

Proto sbírka:

● Pomoc zdravotníkům nebude nahodilá, ale systémová.

● Za vybrané finance se proškolí část zdravotnických pracovníků, kteří budou poskytovat psychologickou pomoc a podporu svým kolegům v nemocnicích, a to nejen v časech koronaviru, ale trvale, více http://www.spis.cloud/prvni-psychicka-pomoc-sekundarne-zasazenym/  

Patronem projektu je Asociace českých a moravských nemocnic s aktivní podporou Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče České republiky. Projekt bude realizován s Národním centrem ošetřovatelských a nelékařských zdravotnických profesí prostřednictvím Systému psychosociální intervenční služby (SPIS, www.spis.cz ).

O náročnosti situace v nemocnicích a práci zdravotníků vypovídají například i krásné fotografie kolegyně Sary Kubíčkové z Nemocnice Nymburk: https://www.youtube.com/watch?v=RXCjDYGCtrU


 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. Bulletin vychází měsíčně, od roku 2017 pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Osobních ochranných prostředků v práci

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí