Autor: Marie Klírová
07.09.2019, 20:30 / Aktualizace: 05.12.2019, 13:59
Jsme členy Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví (www.9pkz.cz)  

Krizový štáb 9 proti kolapsu zdravotnictví se začal formovat na začátku prázdnin a organizace v něm sdružené si daly za cíl zvýšit objem peněz v českém zdravotnictví na úroveň 9 % HDP, což umožní zachování nemocnic, zkvalitnění péče o pacienty a také zlepšení pracovních podmínek a odměňování zaměstnanců. Pro příští rok je třeba finance zajistit v úhradové vyhlášce, proto o ní Krizový štáb velmi intenzivně jedná.

O situaci v nemocnicích, při poskytování domácí zdravotní péče i při poskytování zdravotní péče v sociálních službách členové krizového štábu opakovaně informovali veřejnost na tiskových konferencích.

Ministr Vojtěch a premiér Babiš informacím z praxe nevěří

Bohužel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch stále odmítá uvolnit ve prospěch pacientů a zaměstnanců potřebné množství peněz z účtů zdravotních pojišťoven, přitom jde o finance určené na léčbu a úhradu poskytnuté zdravotní péče. S podobným neuspokojivým výsledkem skončilo i jednání členů Krizového štábu s premiérem Andrejem Babišem, které se po dlouhém požadování tohoto jednání konalo ve středu 11. září.

Ministrova tvrdošíjnost, které nikdo nerozumí a kterou nevysvětlil, by v příštím roce velmi vážně ohrozila fungování nemocnic, domácí péče a sociálních služeb. Krizový štáb proto o podporu svých požadavků, o pomoc a spolupráci požádal hejtmanky a hejtmany a vyzval je, aby se zúčastnili připravovaných akcí v regionech, protože tam mohou získat cenné informace o aktuálních problémech ve zdravotnictví. Zároveň je vyzval, aby sdělili ministrovi zdravotnictví a premiérovi, jaká je skutečná ekonomická a personální situace v nemocnicích v jejich regionu a co vše musí kraj dělat proto, aby se dále nezhoršovala.

Se žádostí o pomoc se členové krizového štábu obrátili rovněž na poslankyně a poslance a pozvali je také na akce v regionech.

Bližší informace můžete sledovat na webu Krizového štábu www.9pkz.cz

Petice proti zhoršování kvality a dostupnosti zdravotní péče

Na brífinku Krizového štábu v Praze před Ministerstvem zdravotnictví ve čtvrtek 29. srpna byla zahájena Petice proti zhoršování kvality a dostupnosti zdravotní péče. Najdete ji níže jako soubor ke stažení.

Zároveň se Krizový štáb rozhodl vydat do regionů, aby se situací ve zdravotnictví seznámil občany a aby konkrétní problémy probral se zaměstnanci nemocnic.

Na náměstí osmi měst a v Praze se objevil petiční stan mající podobu polní nemocnice, v němž členové Krizového štábu vyzývali občany k podpisu petice a diskutovali s nimi o úrovni zdravotní péče. Téhož dne odborové organizace odborového svazu v místních nemocnicích ve spolupráci s Lékařským odborovým klubem – Svazem českých lékařů uspořádaly debatu se zaměstnanci na téma situace v českém zdravotnictví.

Debaty v nemocnicích se zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková, předseda LOK–SČL Martin Engel a podle možnosti předseda Asociace českých a moravských nemocnic Eduard Sohlich a další zástupci odborů a zaměstnavatelů.

Vedení odborového svazu děkuje všem, kteří se podíleli na přípravě setkání s občany, a především na přípravě besed v nemocnicích.

Skvělé úvodní video kampaně proti kolapsu zdravotnictví viz na: 

https://www.9pkz.cz/pribeh/verite-nam-nebo-politikum-svedectvi-lekaru-a-sester-ze-kterych-mrazi

Petiční stan má podobu polní nemocnice a jak ji v zasedací místnosti odborového svazu 4. září vytvářeli místopředseda odborového svazu Lubomír Francl s kolegy Kamilem Kubáněm a Miloslavem Touškem uvidíte na fotografiích níže.


 

zpět

Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. V roce 2017 vychází Bulletin měsíčně a pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Můj plat/mzda se v roce 2019

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí