Naše činnost - stručné ohlédnutí  

Rubrika heslovitě informuje o akcích odborového svazu, o vyjednávání a dalších činnostech předsedkyně a místopředsedů OS, o práci sekcí a dalších aktivitách odborového svazu, jeho představitelů a jeho orgánů.

 

 

Další články

13.05.2021, 16:11 / Aktualizace: 13.05.2021, 16:14

Květen 2021

11. května

* Konalo se on-line jednání výkonné rady OS.

5. května

* Jednala dozorčí rada OS, zúčastnili se předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Jana Hnyková a místopředseda Lubomír Francl.

4. května

* Jednání o financování Státního zdravotního ústavu a zdravotních ústavů se konalo za přítomnosti hlavní hygieničky Pavly Svrčinové, ředitelů jednotlivých ústavů a zástupců odborového svazu. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení Ivana Břeňková.

více informací
13.05.2021, 16:28 / Aktualizace: 13.05.2021, 16:29

Duben 2021

29. dubna

* V 15 hodin na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví. Zúčastnilo se celé vedení odborového svazu.

15. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s novým náměstkem ministra zdravotnictví Vlastimilem Vajdákem k projednání spolupráce.

14. dubna

* Jednala dozorčí rada odborového svazu.

12. dubna

* Konalo se zasedání 158. Plenární schůze RHSD ČR, a to opět formou videokonference. Jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

13. dubna

* Formou on-line jednala výkonná rada odborového svazu.

více informací
30.04.2021, 20:36 / Aktualizace: 13.05.2021, 16:30

Březen 2021

25. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s premiérem Andrejem Babišem kvůli situaci ve zdravotnictví a odměnám pro záchranáře a další pracovníky ve zdravotnictví, včetně hygienické služby. Premiér po jednání sdělil, že podporuje odměny pro zdravotnické pracovníky zdravotnických záchranných služeb ve výši 120 000 Kč.

21. března

* Uskutečnila se porada k poslanecké novele zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb., na níž se vyjasňovaly připomínky odborového svazu. Zúčastnila se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková a členové výkonné rady OS Marcela Holčáková a Tomáš Havlásek.

16. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s místopředsedkyní Janou Hnykovou jednaly s ministrem zdravotnictví Janem Blatným o kompenzační vyhlášce a odměnách pro záchranáře. Na jednání se řešily také finance na odměny pro zaměstnance hygienické služby a financování Systému psychosociální intervenční služby (SPIS).

9. března

* Konalo se pravidelné jednání výkonné rady OS, i tentokrát formou on-line.

více informací
29.03.2021, 21:38 / Aktualizace: 29.03.2021, 21:39

Únor 2021

22. února

* Formou on-line jednala trripartita, zúčastnila se předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s náměstkyní ministra zdravotnictví Ing. Pavlou Seilerovou, aby prodiskutovaly návrh OS na mimořádné odměny pro zdravotníky formou poukazů na lázeňskou a rehabilitační péči.

18. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, aby projednaly připravované odměny pro zaměstnance v sociálních službách.

16. února

* Jednala výkonná rada OS, opět formou on-line.

3. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s ministrem zdravotnictví Janem Blatným v záležitosti odměn za probíhající pandemii COVID-19. Dalším bodem byly úhrady za poskytovanou zdravotní péči. Jednání se zúčastnil také předseda Asociace českých a moravských nemocnic Eduard Sohlich, a to formou vzdáleného přístupu.

1. února

* Formou on-line se konalo mimořádné jednání tripartity o možné kompenzaci zaměstnancům v případě karantény nebo infekční nemoci. Jednání, které bylo velmi vypjaté, se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
29.03.2021, 20:42 / Aktualizace: 29.03.2021, 21:04

Leden 2021

28. ledna

* MPSV svolalo další on-line poradu, za OS se účastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

27. ledna

* Mimořádného jednání tripartity o otázce tendru na výstavbu dalšího bloku Jaderné elektrárny Dukovany se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

19. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková se zúčastnily další on-line videokonference se zástupci MPSV za účasti zástupců Ministerstva zdravotnictví.

13. ledna

* Videokonference s MPSV se zúčastnila i zástupkyně Ministerstva zdravotnictví. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

12. ledna

* Formou on-line jednala výkonná rada odborového svazu.

11. ledna

* Předsedkyně Dagmar Žitníková, ministryně Jana Maláčová a prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký podepsali společný dopis, ve kterém vyzvali ke zvýšení o 10 % v nenárokové složce platu pro zaměstnance, kteří jsou odměňováni podle tabulky č. 1 a letos jim nebyly zvýšeny tarify.

8. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s premiérem Andrejem Babišem kvůli projednání aktuální situace ve zdravotnictví.

7. ledna

* Na on-line konferenci MPSV a Ministerstva zdravotnictví se jednalo o návrhu plánu očkování.

6. ledna

* MPSV uskutečnilo on-line poradu o strategii očkování v ČR a antigenním testování v sociálních službách. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

více informací
29.03.2021, 20:30 / Aktualizace: 29.03.2021, 20:38

Prosinec 2020

16. prosince

* On-line setkání s ministryní Maláčovou a dalšími zaměstnanci MPSV se zúčastnila i hlavní hygienička Jarmila Rážová. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

14. prosince

* On-line chůze tripartity se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

10. prosince

* Dalšího on-line jednání pořádaného ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

8. prosince

* Formou on-line jednala výkonná rada OS.

3. prosince

* Jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková. Formou on-line se jednání zúčastnil i místopředseda Lubomír Francl. Jednání řídila vedoucí pracovního týmu a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

více informací
29.03.2021, 20:19

Listopad 2020

24. listopadu

* Formou videokonference se konalo společné jednání výkonné a dozorčí rady odborového svazu.

18. listopadu

* Konala se videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Reakce zaměstnanců na plošné testování za OS sdělily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

13. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s ministrem Janem Blatným, aby projednali spolupráci odborů a ministra.

11. listopadu

* Videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

4. listopadu

* Videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

2. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání pléna tripartity.

více informací
29.03.2021, 20:04 / Aktualizace: 29.03.2021, 20:08

Říjen 2020

29. října

* Na videokonferenci s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou se řešila ochrana klientů a zaměstnanců, za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

22. října

* Videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou se věnovala aktuální situaci v sociálních službách.

16. října

* Večer se konala videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou k možnostem zastavení šíření nákazy onemocnění COVID-19 v pobytových zařízeních sociálních služeb. Jednání se účastnili přední čeští epidemiologové a za OS předsedkyně Dagmar Žitníková.

13. října

* Formou videokonference jednala výkonná rada odborového svazu.

12. října

* Formou videokonference jednala tripartita. Zúčastnila se předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

8. října

* Formou videokonference se uskutečnilo jednání s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, zúčastnily se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

5. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s novým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou kvůli návrhu odborů na změny v úhradové vyhlášce a navýšení platů a mezd od 1. ledna 2021.

více informací
10.11.2020, 18:05

Září 2020

30. září

* Konalo se další jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví k úhradové vyhlášce na rok 2021.

29. září

* Odborový svaz a LOK-SČL uspořádaly společnou tiskovou konferenci k aktuální situaci ve zdravotnictví.

17. září

* Tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví jednal o návrhu úhradové vyhlášky na rok 2021.

16. září

* Videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

9. září

* Odborové svazy sdružující zaměstnance veřejné správy a veřejných služeb jednaly o navýšení tarifů od 1. ledna 2021. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

1. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem jednali o růstu platů ve zdravotnictví v roce 2021.

více informací
10.11.2020, 17:50

Srpen 2020

24. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, aby projednaly situaci v zařízeních sociálních služeb, nedostatek pracovníků a problémy s osobními ochrannými prostředky.

19. srpna

* Na odborovém svazu se konala společná tisková konference odborového svazu a LOK-SČL k aktuální situaci a návrhům odborů na zvýšení platů a mezd.

5. srpna

* Formou videokonference proběhlo další setkání zástupců odborů, zaměstnavatelů a neziskových organizací s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou k aktuální situaci v sociálních službách. Videokonference se účastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
10.11.2020, 17:41

Červenec 2020

15. července

* Na MPSV jednal tripartitní pracovní tým pro sociální otázky a důchodovou reformu, projednávala mimo jiné informace o mimořádných dotačních programech.

10. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli se zástupci Ministerstva zdravotnictví k projednání realizace mimořádných odměn pro zaměstnance nemocnic. Na jednání se rámcově dohodli na obsahu dotačního titulu.

7. července

* Se zástupci odborů se na Úřadu vlády k mimořádným odměnám pro zaměstnance lůžkových zdravotnických zařízení sešel premiér Andrej Babiš.

3. července

* Na Ministerstvu zdravotnictví se uskutečnilo jednání pracovní skupiny k personální stabilizaci. Za odbory se jednání zúčastnily Dagmar Žitníková a Ivana Břeňková.

více informací
10.11.2020, 17:31

Červen 2020

29. června

* Jednala tripartita. K situaci ve zdravotnictví, k připravovanému zákonu o České komoře všeobecných a dětských sester a s požadavkem na mimořádné odměny pro zaměstnance nemocnic vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

15. a 16. června

* Jednala výkonná rada OS.

12. června

* OS zaslal Ministerstvu zdravotnictví připomínky k návrhu kompenzační vyhlášky. Návrh je dle odborů nepřehledný, nejsou v něm uvedené podrobné ekonomické dopady a zcela chybí návrh na plošné odměny pracovníků nemocnic za období epidemie COVID-19.

9. června

* Vedení odborového svazu spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem jednalo se zástupci Asociace českých a moravských nemocnic a Asociace soukromých nemocnic o návrhu kompenzační vyhlášky.

4. června

* V budově odborového svazu se konala společná tisková konference odborového svazu a LOK-SČL k situaci v nemocnicích.

1. června

* Na základě jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví jednala na Ministerstvu zdravotnictví pracovní skupina k otázkám odměňování zaměstnanců v období epidemie COVID-19. Odbory na jednání znovu Ministerstvu zdravotnictví představily návrh na mimořádné odměny pro zaměstnance v nemocnicích.

více informací
12.06.2020, 19:21 / Aktualizace: 10.11.2020, 17:01

Květen 2020

27. května

* Videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

25. května

* Formou videokonference jednala tripartita. V delegaci odborů se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

19. května

* Hlavními body zdravotnické tripartity byly odměny pro zdravotnické pracovníky, informace o financování nemocnic ve vazbě na situaci s COVID-19 a o dostupnosti ochranných pomůcek.

14. května

* Videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou a dalšími aktéry v sociálních službách na téma zákona o sociálních službách a odměn pro zaměstnance v sociálních službách se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

13. května

* Ministrovi zdravotnictví Vojtěchovi a premiérovi Babišovi byla zaslána žádost odborového svazu a LOK-SČL o stanovení odměn pro zaměstnance nemocnic, sester ze zařízení sociálních služeb, hospiců a domácí péče.

více informací
04.05.2020, 13:16 / Aktualizace: 12.06.2020, 19:06

Duben 2020

29. dubna

* Odborový svaz a LOK-SČL zaslaly otevřený dopis, ve kterém vyzývají ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, aby přestal svou nečinností blokovat vyplácení mimořádných příplatků zaměstnancům zdravotnictví za nasazení v období pandemie COVID-19.

28. dubna

Odborové svazy v ČMKOS si připomněly Mezinárodní vzpomínkový den obětí smrtelných pracovních úrazů a koronarovirové pandemie.

15. dubna

* Formou videokonference proběhlo jednání s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou o aktuálních problémech v sociálních službách. Informace za OS podala předsedkyně Dagmar Žitníková.

9. dubna

* OS se dopisem obrátil na premiéra Andreje Babiše se žádostí o vytvoření zvláštního příplatku pro zaměstnance ve zdravotnictví a v sociálních službách v souvislosti s pandemií COVID-19.

7. dubna

* Výkonná rada OS elektronickou formou schválila změnu Statutu Zajišťovacího fondu a odvodů za členy, kteří byli celý měsíc na ošetřování člena rodiny.

3. dubna

* OS oslovil dopisem všechny hejtmany se žádostí, aby jako ocenění práce záchranných služeb poskytli finanční prostředky na navýšení zvláštních příplatků výjezdových posádek zdravotnické záchranné služby na maximální výši.

více informací
04.05.2020, 13:14 / Aktualizace: 04.05.2020, 19:10

Březen 2020

30. března

* OS vydal tiskovou zprávu, ve které žádá politiky a další, kteří se veřejně vyjadřují, aby vážili svá slova vůči zdravotníkům a zaměstnancům sociálních služeb.

27. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem jednali formou videokonference s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o situaci v nemocnicích a o opatření Ministerstva zdravotnictví ke karanténě.

24. března

* OS se spolu s LOK-SČL znovu obrátil dopisem na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha kvůli svému nesouhlasu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ke karanténě pro zdravotnické pracovníky a zopakoval návrh na jeho zrušení.

21. března

* OS spolu s LOK-SČL vydal tiskové prohlášení, ve kterém upozorňuje na selhání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

* OS se spolu s LOK-SČL obrátil na premiéra Andreje Babiše, aby neprodleně řešil problémy v oblasti zdravotnictví a aby opatření, která vydává Ministerstvo zdravotnictví, potvrzovala vláda.

17. března

* Vedení OS odeslalo dopisy premiérovi Andreji Babišovi, ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové, v nichž upozorňovalo na hrozbu kolapsu systému zdravotnictví pro nedostatek ochranných pracovních prostředků pro zdravotnické pracovníky v souvislosti s poskytováním zdravotních služeb pacientům s COVID19.

*OS se obrátil na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha s dotazy týkajícími se zabezpečení provozu lázní v souvislosti s vyhlášením karantény pro ČR.

12. března

* V budově OS se konala tisková konference k situaci s pandemii COVID- 19.

10. března

* Jednala výkonná rada OS.

5. března

* V ALZHEIMER HOME v Praze se uskutečnila tisková konference Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR k aktuální situaci a opatřením proti šíření koronaviru. Na tiskové konferenci vystoupila také předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
04.05.2020, 13:12 / Aktualizace: 04.05.2020, 18:56

Únor 2020

27. února

* Ministerstvo práce a sociálních věcí svolalo zastřešující skupinu k novele zákona o sociálních službách. Za vedení OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

24. února

* V sídle Asociace českých a moravských nemocnic v Praze se konalo společné jednání s vedením odborového svazu a předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Englem o navýšení platů a mezd v roce 2021.

20. února

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na ČMKOS zúčastnil jednání odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy o požadavcích na růst platů a mezd v roce 2021.

11. února

* Jednala výkonná rada OS.

více informací
04.05.2020, 12:38 / Aktualizace: 04.05.2020, 18:44

Leden 2020

25. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková přijaly pozvání na 24. reprezentační ples lékařů českých na Žofíně.

24. ledna

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na ČMKOS zúčastnil setkání zástupců odborových svazů k realizaci projektů ČMKOS zaměřených na sociální dialog v roce 2020.

14. ledna

* Jednala výkonná rada OS.

více informací
04.05.2020, 12:35 / Aktualizace: 04.05.2020, 18:38

Prosinec 2019

17. prosince

* Vedení OS se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešlo se zástupci Asociace českých a moravských nemocnic, aby se dohodli na další spolupráci.

10. prosince

* Pokračovalo jednání výkonné rady OS.

* V Hotelu Olšanka se sešli zástupci odborových organizací z OS a LOK-SČL, aby projednali personální situaci v nemocnicích a odměňování zaměstnanců. Po ukončení jednání následovala tisková konference.

9. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl jednali s představiteli AČMN o uzavření kolektivní smlouvy vyššího stupně.

* Odpoledne začalo první částí jednání výkonné rady OS.

3. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem s předsedou Asociace českých a moravských nemocnic Eduardem Sohlichem, aby projednali další postup v odměňování zaměstnanců nemocnic v roce 2020.

více informací
04.05.2020, 12:32 / Aktualizace: 04.05.2020, 18:36

Listopad 2019

28. listopadu

*Jednání zdravotnické tripartity se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Jana Hnyková a vedoucí pracovního týmu Ivana Břeňková.

18. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila, jako členka tripartity, další plenární schůze.

12. listopadu

* Jednala výkonná rada OS.

7. listopadu

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Zlínského kraje.

6. listopadu

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Olomouckého kraje.

5. listopadu

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Moravskoslezského kraje.

více informací
04.05.2020, 12:28 / Aktualizace: 04.05.2020, 18:18

Říjen 2019

31. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem setkali se zástupci AČMN, aby vyhodnotili výsledky jednání o úhradové vyhlášce na rok 2020.

30. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Ústeckého kraje.

23. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Karlovarského kraje.

22. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Plzeňského kraje.

18. října

* Krizový štáb se sešel s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem k poslednímu jednání k úhradové vyhlášce na rok 2020. Přímo na jednání byly upraveny parametry pro domácí péči a sociální služby.

16. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Královéhradeckého kraje.

15. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Libereckého kraje.

10. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Pardubického kraje.

9. října

* Zástupci Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví se opět sešli s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem a Soňou Markovou, expertkou KSČM na zdravotnictví. Za OS se jednání účastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

8. října

* Jednala výkonná rada OS.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s Krizovým štábem 9 proti kolapsu zdravotnictví jednala s premiérem Andrejem Babišem, ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a dalšími experty hnutí ANO o úhradové vyhlášce na rok 2020.

7. října

* O novele zákona o sociálních službách a financování sociálních služeb v příštích letech jednala sociální tripartita.

* Večer se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl zúčastnili dalšího jednání Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví.

2. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Kraje Vysočina.

1. října

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací Jihomoravského kraje.

více informací
04.05.2020, 12:24 / Aktualizace: 04.05.2020, 13:50

Září 2019

26. září

* Na krajské konferenci se v Praze sešli zástupci odborových organizací ze Středočeského kraje.

25. září

* Na krajské konferenci se v Praze sešli zástupci odborových organizací z Prahy.

* Krizový štáb 9 proti kolapsu zdravotnictví oslovil kvůli krizi ve zdravotnictví předsedy politických stran.

24. září

* Na krajské konferenci se sešli zástupci odborových organizací z Jihočeského kraje.

23. září

* Krizový štáb 9 proti kolapsu zdravotnictví vyjel do Zlína.

20. září

* Akce Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví se konala na třídě 9. května v Táboře.

19. září

* Krizový štáb 9 proti kolapsu zdravotnictví znovu jednal s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) o kritické situaci ve zdravotnictví. Zúčastnila se předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Zastávka Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví byla v Rokycanech.

18. září

* Akce Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví pokračovala v Karlových Varech.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila na jednání zdravotního výboru Poslanecké sněmovny, který měl na programu jako jeden z bodů úhradovou vyhlášku na rok 2020.

17. září

* Vedení OS se spolu s dalšími 150 členy odborového svazu zúčastnilo mítinku ČMKOS Konec levné práce.

16. září

* Jednala výkonná rada OS.

13. září

* Akce Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví se konala v Kolíně.

12. září

* Petiční stan Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví vyrostl v Pelhřimově.

11. září

* Kampaň Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví pokračovala v Praze na Klárově. Následovalo jednání s premiérem Andrejem Babišem a dalšími politiky.

10. září

* Kampaň Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví pokračovala v Ústí nad Orlicí.

9. září

* V Orlové byla zahájena Kampaň Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví tiskovou konferencí na Náměstí 28. října a besedou v nemocnici.

5. září

* Zdravotnická tripartita jednala o úhradové vyhlášce a veřejném zdravotním pojištění.

3. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková spolu s ostatními OS zastupujícími zaměstnance veřejných služeb a s předsedou ČMKOS Josefem Středulou jednali s ministryní Janou Maláčovou a ministry Janem Hamáčkem a Lubomírem Zaorálkem o zvýšení platů v roce 2020.


více informací
04.05.2020, 11:37 / Aktualizace: 04.05.2020, 11:38

Srpen 2019

29. srpna

* Před Ministerstvem zdravotnictví se uskutečnila další tisková konference Krizového štábu 9 proti kolapsu nemocnic. Vyjádřil se k úhradové vyhlášce a vyzval k jednání premiéra vlády Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

27. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou o financování sociálních služeb v roce 2020 a o dalších problémech. 

26. srpna

* Vedení odborového svazu se sešlo s předsedou ČMKOS Josefem Středulou a projednalo další postup Krizového štábu 9 proti kolapsu zdravotnictví.

21. srpna

* Na MPSV jednala zdravotnická tripartita o rozpočtu pro sociální služby v roce 2020.

13. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla spolu s dalšími předsedy OS veřejných služeb a předsedou ČMKOS Josefem Středulou, aby projednali další postup ve věci navýšení platů zaměstnanců veřejných služeb. 

12. srpna

* Na odborovém svazu se konala tisková konference Krizového štábu proti kolapsu zdravotnictví, které se zúčastnili zástupci zaměstnavatelů, pacientů a zaměstnanců z Asociace českých a moravských nemocnic, Charity Česká republika, Diakonie Českobratrské církve evangelické, společnosti Gratia futurum 913, Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů, České lékařské komory, Svazu pacientů ČR, Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a Rady seniorů ČR. Upozornili na problémy ve zdravotnictví způsobené nedostatkem financí a byl vznešen společný požadavek na navýšení 9 % HDP pro zdravotnictví.

7. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou o zkušenostech zdravotně postižených pacientů s poskytováním zdravotní péče.

5. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem, aby projednali situaci ve zdravotnictví a zkoordinovali další postup.

více informací
04.05.2020, 11:27

Červenec 2019

11. července

* Na odborovém svazu se konala tisková konference na téma, proč je důležité zachovat zdravotní péči v malých nemocnicích, zúčastnili se předsedkyně OS Dagmar Žitníková, zástupci nemocnic v Litoměřicích, Orlové a Rokycanech a zástupce petentů za zachování nemocnice v Sušici.

10. července

* Na Ministerstvu práce a sociálních věcí jednala sociální tripartita.

9. července

* Jednala výkonná rada OS.

8. července

* Na společném jednání se odpoledne a vpodvečer sešly výkonná a dozorčí rada OS.

* Po skončení jednání výkonné a dozorčí rady OS se uskutečnila valná hromada společnosti Bona Serva, s.r.o.

 2. července

* Na půdě odborového svazu se sešli představitelé Asociace českých a moravských nemocnic, Charity Česká republika, Diakonie Českobratrské církve evangelické, Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů, Rady seniorů ČR, Svazu pacientů ČR, GF 913 a odborového svazu. Koordinovali další postup společných kroků.

více informací
04.05.2020, 11:07 / Aktualizace: 04.05.2020, 11:11

Červen 2019

27. června

* V hotelu Olšanka se konala společná tisková konference odborů a poskytovatelů zdravotní péče kvůli situaci ve zdravotnictví v roce 2020.

21. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem, aby se dohodli na dalším postupu v záležitosti úhrad zdravotní péče na rok 2020. Odbory zvažují spolupráci s odbornou agenturou.

17. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou v záležitosti dofinancování sociálních služeb v letošním roce.

13. - 15. června

* V Topolčiankách na Slovensku se uskutečnilo pravidelné každoroční setkání výkonného výboru partnerského odborového svazu a výkonné rady OS.

10. června

* Na programu tripartity byla situace ve zdravotnictví a návrh státního rozpočtu na rok 2020. Se stanovisky k oběma bodům vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

5. června

* Sešli se zástupci odborových svazů veřejných služeb, aby projednali další postupy při jednání o zvyšování platů pro rok 2020.

3. června

* Jednala zdravotnická tripartita, předsedkyně OS Dagmar Žitníková sdělila požadavky OS v oblasti odměňování na rok 2020. Za OS se také zúčastnili místopředsedové Lubomír Francl a Jana Hnyková a řídící týmu Ivana Břeňková.

více informací
04.05.2020, 10:52 / Aktualizace: 04.05.2020, 10:57

Květen 2019

27. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila mimořádného jednání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR k platům.

23. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem jednala se zástupci AČMN o úhradách zdravotní péče a stavu dohodovacího řízení.

15. a 16. května

* V Praze se konala konference pod názvem Nemocnice – dopady personální krize, zaměstnanci, pacienti, realita, rizika a budoucnost pořádaná OS ve spolupráci s Nadací Friedricha Eberta.

13. května

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

9. května

* Jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví. Řešila se personální situace, úhrady zdravotní péče, platby za státní pojištěnce. Za vedení OS se zúčastnili předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

více informací
04.05.2020, 10:42 / Aktualizace: 04.05.2020, 10:55

Duben 2019

17. dubna

* Na Úřadu vlády proběhlo jednání s premiérem Andrejem Babišem k výsledkům navýšení platů a mezd ve zdravotnictví. Jednání se mimo premiéra zúčastnili předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Mračková Vildumetzová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s náměstkyní Helenou Rögnerovou a předsedkyně OS Dagmar Žitníková s místopředsedkyní OS Janou Hnykovou. Po jednání se na OS konala tisková konference za účasti vedení OS.

15. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s předsedou a místopředsedou AČMN Eduardem Sohlichem a Petrem Fialou, aby projednali další případnou spolupráci všech organizací.

10. a 11. dubna

* Vedení OS se spolu s pracovníky OS zúčastnilo společného jednání zástupců krajských rad, výkonné rady OS a dozorčí rady OS v Kolíně.

8. dubna

* Jednání zastupitelstva Zlínského kraje, které řešilo výstavbu nové nemocnice ve Zlíně, se zúčastnili zástupci odborů z Krajské nemocnice T. Bati, a. s., a předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

3. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu se zástupci odborů z nemocnice v Orlové a zástupci města Orlová jednala na Úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem, ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a zástupci Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem o nemocnici v Orlové a její restrukturalizaci.

více informací
16.04.2019, 14:38 / Aktualizace: 16.04.2019, 14:51

Březen 2019

25. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání Plenárního zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Z programu byl vyjmut bod ke zdravotnictví, předsedkyně si k projednání aktuální situace v resortu dohodla jednání s premiérem Andrejem Babišem, a to za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jany Mráčkové Vildumetzové.

19. března

* Na MPSV jednal tripartitní pracovní tým pro sociální otázky, kterého se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková. Řešil se prorodinný balíček.

18. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání Rady ČMKOS a poté předporady k jednání Pléna tripartity.

15. března

* Konal se mimořádný tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví, na kterém se odboráři a zaměstnavatelé shodli na zahájení jednání o navýšení financí za státní pojištěnce. Za OS se zúčastnili předsedkyně Dagmar Žitníková, místopředsedové Lubomír Francl a Jana Hnyková a řídí týmu Ivana Břeňková.

12. března

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

více informací
08.04.2019, 17:27

Únor 2019

25. února

* Vedení OS se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešlo s generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Mgr. Ing. Rudolfem Hahnem.

21. února

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví mělo na programu úhrady zdravotní péče pro poskytovatele sociálních služeb, personální situaci a odměňování zaměstnanců v roce 2019, hygienickou službu a další aktuální problémy. Zúčastnilo se celé vedení OS.

12. února

* V budově OS jednala výkonná rada OS.

6. února

* Jednala dozorčí rada OS.

více informací
08.04.2019, 15:32 / Aktualizace: 08.04.2019, 15:41

Leden 2019

31. ledna

* Vedení OS se spolu s vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivanou Břeňkovou sešlo s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem kvůli vyplácení/nevyplácení zvláštních příplatků v nemocnicích. Účastníci se dohodli, že OS má ministrovi sdělit, které nemocnice příplatek nevyplácejí.

25. ledna

* V Poslanecké sněmovně se sešli ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, předsedkyně OS Dagmar Žitníková, předseda LOK-SČL Martin Engel a náměstci obou ministrů v záležitosti kompetencí k odměňování pracovníků ve zdravotnictví.

21. ledna

* Na Úřadu vlády se sešla plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity). V delegaci odborů byla předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

8. ledna

* Jednala výkonná rada OS.

* Jednala dozorčí rada OS.

7. ledna

* Na společném jednání se sešly výkonná a dozorčí rada OS. Výkonná rada ukončila stávkovou pohotovost kvůli situaci na jihomoravské ZZS.

více informací
08.04.2019, 15:19 / Aktualizace: 08.04.2019, 15:29

Prosinec 2018

12. prosince

* Na úřadu vlády se k podpisu kolektivní dohody vyššího stupně sešli zástupci odborů a vlády ČR. Za odborový svaz kolektivní dohodu podepsala předsedkyně Dagmar Žitníková.

11. prosince

* Jednala nově zvolená výkonná rada OS.

* Jednala nově zvolená dozorčí rada OS.

10. prosince

* Odpoledne se na společném jednání sešli členové nové a předcházející výkonné rady OS a členové nové a předcházející dozorčí rady OS.

6. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se zúčastnili jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví, jehož jednání řídila jako vedoucí týmu Ivana Břeňková.

více informací
29.03.2019, 10:35

Listopad 2018

22. – 24. listopadu

* Konal se VIII. sjezd OSZSP ČR. Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková již post místopředsedkyně neobhajovala.

21. listopadu

* Jednala výkonná rada OS.

19. listopadu

* Jednání Pléna tripartity se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
29.03.2019, 10:27 / Aktualizace: 08.04.2019, 15:13

Říjen 2018

28. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se na základě pozvání prezidenta republiky Miloše Zemana a paní Ivany Zemanové zúčastnila slavnostního večera na Pražském hradě k oslavám státního svátku a k 100. výročí vzniku Československé republiky.

22. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková a prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký jednali s náměstkyní ministryně Janou Hanzlíkovou o kolektivní smlouvě vyššího stupně pro sociální služby.

9. října

* Jednala výkonná rada OS.

* Odpoledne se vedení OS sešlo s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou a náměstkem pro řízení sekce legislativy JUDr. Petrem Hůrkou, PhD., aby projednali návrhy nařízení vlády k odměňování zaměstnanců ve zdravotnictví a v sociálních službách.

8. října

* Konalo se jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví. Zúčastnili se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, náměstkyně pro ekonomiku a zdravotní pojištění Ing. Helena Rögnerová, náměstek pro legislativu a právoJUDr. Radek Policar a hlavní hygienička Mgr. Eva Gottvaldová. Na programu byla otázka finančního a personálního zajištění zdravotní péče. Účastnilo se celé vedení OS.

více informací
29.03.2019, 10:10 / Aktualizace: 29.03.2019, 10:16

Září 2018

24. září

* Odpoledne se v Praze v Lichtenštejnském paláci konala dvě zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Od 14 hodin se setkali zástupci celostátní tripartity se zástupci krajských tripartit. Obou jednání se jako člen delegace ČMKOS zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

14. září

* Na Úřadu vlády se sešli sociální partneři na jednání Rady hospodářské a sociální dohody k návrhu státního rozpočtu na rok 2019. Se stanoviskem odborového svazu vystoupila předsedkyně Dagmar Žitníková.

13. září

* V Poslanecké sněmovně se konalo další jednání zástupců odborů s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o navýšení platových tarifů pro rok 2019. Jednání, které skončilo nedohodou, se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

11. září

* Ve Sparta Aréně se konal manifestační mítink ČMKOS Konec levné práce. Za odborový svaz se akce zúčastnilo na 150 odborářů a odborářek.

10. září

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

5. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s místopředsedou OS Lubomírem Franclem a předsedou LOK-SČL Martinem Engelem jednali více než tři hodiny s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a jeho týmem o růstu platů na rok 2019.

více informací
07.09.2018, 13:27 / Aktualizace: 29.03.2019, 10:08

Srpen 2018

31. srpna

* K jednání o růstu tarifů na rok 2019 se na Ministerstvu financí se sešli zástupci odborových svazů veřejných služeb s premiérem Andrejem Babišem, vicepremiérem Janem Hamáčkem, ministryní financí Alenou Schillerovou a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Přítomní se dohodli na zvýšení platových tarifů pro zaměstnance veřejných služeb, vyjma zaměstnanců ve zdravotnictví, o 5 %. Za OS se jednání účastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

17. srpna

* Konala se tisková konference odborového svazu k vyhlášení stávkové pohotovosti. Informace na ní podávaly předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková od 18 hodin diskutovala o stávkové pohotovosti v Českém rozhlasu Radiožurnálu. Jejím oponentem byl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková od 22 hodin diskutovala o stávkové pohotovosti na ČT 24 v pořadu Události, komentáře. Jejím oponentem byl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

14. srpna

* Dopoledne jednala výkonná rada OS společně s dozorčí radou OS, hlavním tématem bylo hospodaření odborového svazu, nadcházející krajské konference a sjezd OS. Jednání se zúčastnilo celé vedení OS.

* Odpoledne pokračovalo jednání výkonné rady OS podle obvyklého programu. Výkonná rada kvůli situaci ve vyjednávání o zvýšení platových tarifů a základních mezd vyhlásila stávkovou pohotovost. Jednání se zúčastnilo celé vedení OS.

více informací
07.09.2018, 13:23

Červenec 2018

30. července

* Celé vedení odborového svazu se účastnilo setkání premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se zástupci nelékařských zdravotnických pracovníků. Před a po setkání se sešli se zástupci odborů a zaměstnanců, aby se na jednání připravili a poté ho vyhodnotili.

16. červenec

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký a prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR Marek Slabý se sešli s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem kvůli přiznání a profinancování zvláštního příplatku zdravotnickým pracovníkům zdravotnických záchranných služeb a všeobecným sestrám v sociálních službách.

13. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou ČMKOS Josefem Středulou sešla s ministrem práce a sociálních věcí Petrem Krčálem, aby projednali možné formy příští spolupráce ministerstva a odborů.

10. července

* Jednala výkonná rada OS, zúčastnili se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

9. července

* Zástupci odborových svazů veřejných služeb jednali s premiérem Andrejem Babišem, vicepremiérem Janem Hamáčkem, ministryní financí Alenou Schillerovou a ministrem práce a sociálních věcí Petrem Krčálem o zvyšování platů pro zaměstnance ve veřejných službách. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Odpoledne jednala Rada hospodářské a sociální dohody, tématem byly mimo jiné základní parametry návrhu státního rozpočtu na rok 2019. S připomínkami k navýšení financí pro zdravotnictví a sociální služby vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

3. července

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví se konalo v budově Ministerstva zdravotnictví za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Jednání se účastnilo celé vedení OS.

více informací
07.09.2018, 13:16 / Aktualizace: 07.09.2018, 13:17

Červen 2018

19. června

* Na Úřadu vlády jednali zástupci odborových svazů veřejných služeb o navýšení platů. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

18. června

* Na Ministerstvu zdravotnictví se sešla pracovní skupina pro personální stabilizaci. OS na jednání zastupovaly předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková. Před jednáním byly všem členům zaslány náměty odborů, jak je možné stabilizovat personál v nemocnicích.

13. června

* Odpoledne se předsedkyně OS Dagmar Žitníková zúčastnila jednání celostátní tripartity.

12. června

* V Praze se konalo setkání zástupců zaměstnanců odborových svazů, které zastupují odboráře a zaměstnance ve veřejných službách a správě.

11. června

* V odpoledních hodinách jednala výkonná rada OS.

6. června

* Vedení OS se sešlo s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, aby si vyjasnili, zda slib o zvýšení platů a mezd pro rok 2019 je slibem, či nikoliv.

více informací
04.06.2018, 14:00 / Aktualizace: 07.09.2018, 13:08

Květen 2018

29. května

* Odpoledne se vedení OS sešlo s předsedkyní Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR prof. Věrou Adámkovou.

23. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředseda Lubomír Francl a právnička OS Ivana Štěpánková se zúčastnili jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální otázky.

17. – 19. května

* Členové výkonné rady OS a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb se sešli na společném jednání v Rožnově pod Radhoštěm.

15. května

* Vedení OS se zúčastnilo jednání tripartitního pracovního týmu RHSD pro zdravotnictví.

4. května

* V Domě odborových svazů se uskutečnila „Porada zástupců odborových organizací s premiérem Andrejem Babišem“. Hlavní téma – odměňování, pracovní podmínky a kritický nedostatek personálu v nemocnicích.

více informací
04.06.2018, 13:53 / Aktualizace: 07.09.2018, 13:09

Duben 2018

27. a 28. dubna

* VII. sjezdu ČMKOS se účastnila 16členná delegace OS včetně celého vedení OS.

14. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se na základě pozvání prezidentky České asociace sester Martiny Šochmanové zúčastnila jednání předsedů sekcí a regionů České asociace sester. Spolupráce odborů a profesní organizace probíhá dlouhodobě.

12. dubna

* Na společném jednání k navýšení platů a mezd pro zaměstnance ve zdravotnictví od 1. ledna 2019 se na Úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem sešli předsedkyně OS Dagmar Žitníková a předseda LOK-SČL Martin Engel.

11. dubna

* V budově Ministerstva zdravotnictví se konalo společné jednání zástupců hygienické služby s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a hlavní hygieničkou Evou Gottvaldovou.

10. dubna

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

více informací
04.06.2018, 13:39 / Aktualizace: 04.06.2018, 13:42

Březen 2018

26. března

* Na úřadu vlády se k jednání o zrušení karenční doby sešlo předsednictvo tripartity rozšířené o další účastníky. Za odbory se jednání zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a člen výkonné rady OS Ivan Šterzl jako expert ČMKOS.

14. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity).

13. března

* Jednala výkonná rada OS.

12. března

* Na Ministerstvu práce a sociálních věcí se konalo jednání výkonné rady OS a členů sekce sociál s ministryní práce a sociálních věcí Jaroslavou Němcovou. Účastnilo se celé vedení OS.

více informací
04.06.2018, 12:40 / Aktualizace: 04.06.2018, 13:37

Únor 2018

22. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešla s ředitelem VZP Zdeňkem Kabátkem a jednali o úhradách zdravotní péče poskytovatelům lůžkové péče.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem a předsedou Asociace samostatných odborů ČR Bohumírem Dufkem s prezidentem Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiřím Horeckým o předloženém návrhu kolektivní smlouvy vyššího stupně pro oblast nemocnic.

19. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem jednali s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o situaci v nemocnicích a naplňování záměru zvýšení platů a mezd od 1. 1. 2018.

13. února

* Jednala výkonná rada OS.

6. února

* Vedení odborového svazu jednalo s ministryní práce a sociálních věcí Jaroslavou Němcovou o budoucí spolupráci a požadavcích svazu.

více informací
04.06.2018, 12:06

Leden 2018

30. ledna

* V dopoledních hodinách jednal výbor sekce pracovníků hygienické služby, připravoval společné jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a hlavní hygieničkou Evou Gottvaldovou. Jednání se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

16. ledna

* Začalo jednání o kolektivní dohodě vyššího stupně, která se vztahuje na úředníky. OS na jednání zastupuje místopředsedkyně Ivana Břeňková.

9. ledna

* Jednala výkonná rada OS.

8. ledna

* Výkonná rada jednala mimořádně společně s výborem sekce nemocnic a výborem sekce nelékařských zdravotnických pracovníků. Mimořádného jednání se více než hodinu účastnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

4. ledna

* Na Úřadu vlády se nad návrhem programového prohlášení vlády sešla tripartita.

více informací
04.06.2018, 11:54 / Aktualizace: 04.06.2018, 11:58

Prosinec 2017

18. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se společně s předsedou LOK-SČL Martinem Englem sešli s prezidentem Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiřím Horeckým, aby mu předali návrh Kolektivní smlouvy vyššího stupně.

12. prosince

* Jednala výkonná rada OS.

6. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s místopředsedou Lubomírem Franclem zúčastnili jednání zdravotního výboru Poslanecké sněmovny, kde se mimo jiné projednával návrh státního rozpočtu pro oblast zdravotnictví a zavedení e-receptů.

5. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s dalšími předsedy odborových svazů a vedením ČMKOS sešla s členy České národní banky. Na programu jednání byla ekonomická situace v ČR a možnost vstupu ČR do eurozóny.

více informací
01.06.2018, 12:03 / Aktualizace: 01.06.2018, 14:14

Listopad 2017

27. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s místopředsedou Lubomírem Franclem a předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli za účasti právníků se zástupci Asociace nemocnic ČR a Asociace krajských nemocnic ČR k projednání návrhu kolektivní smlouvy vyššího stupně.

21. listopadu

* Sněmu ČMKOS se zúčastnilo osm zástupců odborového svazu.

15. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiřím Horeckým, aby mu za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR předala návrh kolektivní smlouvy vyššího stupně pro sociální služby.

14. listopadu

* Jednaly výkonná rada a dozorčí rada OS, dopolední část jejich jednání byla společná.

8. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se sešli s nově zvolenými poslanci Pavlem Juříčkem a Adamem Vojtěchem, aby se informovali o situaci ve zdravotnictví. Jednání se zúčastnil také předseda LOK-SČL Martin Engel.

1. listopadu

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku se zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředseda OS Lubomír Francl a právnička OS Ivana Štěpánková

více informací
01.06.2018, 11:44 / Aktualizace: 01.06.2018, 11:49

Říjen 2017

29. října – 4. listopadu

* Jednání výkonného výboru, výboru pro rovné postavení žen, následně 30. světového kongresu odborů veřejných služeb sdružených v celosvětové centrále PSI se účastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková. Hlavním mottem kongresu bylo PEOPLE OVER PROFIT – Lidé jsou více než zisk.

12. a 13. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila konference Zdravotnictví 2018, kterou pořádala Unie zaměstnavatelských svazů ČR. Přednesla příspěvek Lepší pracovní podmínky, více personálu, konec diskriminace v odměňování.

10. a 11. října

* Jednání řídícího týmu projektu Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) k celoživotnímu vzdělávání a bezpečným podmínkám v práci při poskytování zdravotní péče se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

10. října

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

9. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila připomínkového řízení k vypořádání připomínek k novele katalogu prací. Na jednání zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí sdělili, že MPSV akceptuje zásadní připomínku odborového svazu, aby byli řidiči vozidel ZZS zařazeni do 8. platových tříd. Nařízení bude mít na svém programu vláda 23. října.

více informací
01.06.2018, 11:33 / Aktualizace: 01.06.2018, 11:47

Září 2017

25. září

* Vláda rozhodla o zvýšení platů a OS ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost, do níž kvůli zvýšení platů vstoupil 6. září.

18. září
* Naposled se sešla tripartita ve složení zástupců koaliční vlády premiéra Bohuslava Sobotky. Zúčastnila se předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

14. září

* Manifestačního mítinku ČMKOS Konec levné práce se v Praze účastnilo celé vedení OS, členové výkonné rady a představitelé z odborových organizací.

* V odpoledních hodinách se konalo 39. plenární zasedání tripartity. V delegaci odborů byla předsedkyně OS Dagmar Žitníková, která požadovala některé úpravy státního rozpočtu.
13. září

* Jednala výkonná rada OS.
8. září

* Jednal tripartitní pracovní tým pro sociální otázky. Zúčastnilo se celé vedení OS.
6. září

* V Domě odborových svazů se konala tisková konference zástupců OS veřejných služeb a správy a předsedy ČMKOS Josefa Středuly k požadavkům na zvýšení platů od 1. 11. 2017. Byla zde vyhlášena stávková pohotovost odborových svazů, které zastupují zaměstnance veřejných služeb. Za OS vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
01.06.2018, 11:20 / Aktualizace: 01.06.2018, 11:25

Srpen 2017

31. srpna

* Konalo se jednání tripartitního pracovního týmu  pro zdravotnictví, kde byla předložena informace k návrhu úhrad za zdravotní péči pro rok 2018. Jednání se účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

30. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se společně se zástupci odborových svazů účastnily společného mítinku za vyšší platy a mzdy ve veřejných službách. V Praze se sešlo přes dvě stě odborářů, aby vyhodnotili průběh jednání s vládou o nárůstu platů v příštím roce.

22. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková projednaly s předsedou LOKu Martinem Englem možný postup při přípravě návrhu vyšší kolektivní smlouvy pro zaměstnance nemocnic.
21. srpna

* Zástupci OS veřejných služeb a veřejné správy jednali s premiérem Bohuslavem Sobotkou, s místopředsedou hnutí ANO Richardem Brabcem, ministrem financí Ivanem Pilným, místopředsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou a zástupci MPSV o zvyšování platů ve veřejných službách. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

7. srpna

* Vedení odborového svazu a vedení LOK-SČL společně jednalo o zásadních podmínkách pro zajištění financí ke zvýšení mezd a platů pro zaměstnance ve zdravotnictví v nadcházejícím období.

více informací
18.08.2017, 14:02 / Aktualizace: 18.08.2017, 14:03

Červenec 2017

27. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou na téma odměňování zaměstnanců ve veřejných službách.

25. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem, aby ho informovali o nedostatku personálu v nemocnicích.

17. července

* K projednání prvního návrhu státního rozpočtu a k dalším důležitým bodům se sešla na svém jednání Rada hospodářské a sociální dohody ČR (tripartita). Jednání se v delegaci odborů účastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

13. července

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví se zúčastnilo vedení OS.

10. července – 11. července

* Jednala výkonná rada OS.

více informací
18.08.2017, 13:53 / Aktualizace: 18.08.2017, 13:58

Červen 2017

21. června

* Na Úřadu vlády sev sešli premiér Bohuslav Sobotka a předsedové koaličních stran Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek se zástupci odborů veřejných služeb a předsedou ČMKOS Josefem Středulou. Tématem jednání bylo navýšení platů zaměstnancům veřejných služeb v roce 2018. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

15. června

* V Českých Budějovicích jednali zástupci odborů z nemocnic s hejtmankou Jihočeského kraje Mgr. Ivanou Stráskou a s novým vedení holdingu Jihočeské nemocnice, a. s. Za vedení OS se jednání zúčastnili OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

13. června

* Jednala výkonná rada OS.

12. června

* Jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje se účastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková, regionální pracovník Václav Matoušek a zástupci odborové organizace Rokycanské nemocnice a. s.

8. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se zúčastnili protestní akce ve Fakultní nemocnici u sv. Anny zaměřené na aktuální problémy ve zdravotnictví – nedostatek personálu, diskriminace v odměňování a připravovaný zákon o univerzitních nemocnicích.

 

více informací
18.08.2017, 13:48 / Aktualizace: 18.08.2017, 13:50

Květen 2017

29. května

* V Lichtenštejnském paláci proběhlo jednání pléna tripartity, na které navázalo celostátní setkání krajských tripartit s celostátní tripartitou. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková

18. – 20. května

* Pravidelné společné jednání výkonné rady OS s Výkonným výborem Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb se tentokrát konalo na Slovensku.

9. května

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková a prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký se sešli s ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem kvůli požadavku na zajištění financí úhradovou vyhláškou pro poskytovanou zdravotní péči v zařízeních sociální péče.

5. května

* Porady vedení OS s předsedy odborových organizací byly zakončeny ve Zlíně, kde se sešli odboráři s celým vedením svazu.

4. května

* Porady vedení OS s předsedy odborových organizací se v Olomouci zúčastnilo celé vedení svazu.

3. května

* Porady vedení OS s předsedy odborových organizací Moravskoslezského kraje se v Ostravě zúčastnilo celé vedení svazu.

2. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se sešly s ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem, aby ještě upozornily na nutnost financí a potřebnou úpravu znění nařízení vlády pro výplatu příplatku za práci ve směnách.

* V budově OS se konalo jednání výboru sekce nemocnic a skupiny zástupců z fakultních nemocnic, poté následovala tisková konference proti návrhu zákona o univerzitních nemocnicích.

více informací
18.08.2017, 13:31 / Aktualizace: 18.08.2017, 13:42

Duben 2017

27. dubna

* Porady s předsedy odborových organizací Jihočeského kraje se v Českých Budějovicích zúčastnilo celé vedení svazu.

26. dubna

* S premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marxovou jednali zástupci OS veřejných služeb a veřejné správy a předseda ČMKOS Josef Středula o nárůstu platů pro zaměstnance veřejných služeb.

* Vedení svazu se účastnilo jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký se sešli s ministrem financí Andrejem Babišem kvůli kritické personální situaci v sociálních službách.

25. dubna

* Na poradě v Karlových Varech se sešli a jednali odboráři s celým vedením svazu.

* Odborový svaz a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR uspořádaly společnou tiskovou konferenci k personální krizi v sociálních službách. Za OS situaci novinářům přiblížila předsedkyně Dagmar Žitníková.

20. dubna

* Porada vedení OS s předsedy odborových organizací se konala v Jihlavě, kde se sešli odboráři z Kraje Vysočina s místopředsedou Lubomírem Franclem.

19. dubna

* Na poradě vedení OS s předsedy odborových organizací v Brně jednali odboráři z Jihomoravského kraje s místopředsedou Lubomírem Franclem.

* V Karlových Varech se sešla krajská rada s hejtmankou Mgr. Janou Vildumetzovou (ANO) a radním Ing. Janem Burešem (ODS). Za vedení OS se zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

18. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla spolu s místopředsedkyni Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Ing. Danielou Luskovou a náměstkem hejtmana Ústeckého kraje Mgr. Martinem Klikou (ČSSD) s premiérem Bohuslavem Sobotkou a náměstkyní ministryně práce a sociálních věci Mgr. Zuzanou Jenschke Stöcklovou kvůli zvýšení platů a mezd zaměstnancům v sociálních službách.

11. dubna

* Jednala výkonná rada OS.

10. dubna

* Tiskové konference na téma Konec levné práce v sociálních službách se zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková, Martin Pícha, Marcela Holčáková, Růžena Menšíková a Tomáš Havlásek.

* Odpoledne a v podvečer se předsedkyně OS Dagmar Žitníková zúčastnila jednání pléna tripartity.

6. dubna

* V liberecké nemocnici se sešli předsedové a zástupci odborových organizací s předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou a místopředsedou Lubomírem Franclem na jarní poradě.

5. dubna

* V Hradci Králové se konala porada s předsedy ZO z Královéhradeckého kraje. Za vedení OS se zúčastnil místopředseda Lubomír Francl.

4. dubna

* V Pardubicích se porady s předsedy odborových organizací Pardubického kraje zúčastnilo celé vedení OS.

3. dubna

* Porada s předsedy a zástupci odborových organizací Středočeského kraje se konala v Praze za účasti celého vedení OS.

* Odpoledne jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.

více informací
18.08.2017, 13:25 / Aktualizace: 18.08.2017, 13:31

Březen 2017

30. března

* Na zámku Štiřín pokračovalo společné jednání české a slovenské tripartity. V české delegaci byla předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Na poradě předsedů v Plzni se sešli zástupci odborových organizací Plzeňského kraje s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou a místopředsedou Lubomírem Franclem.

29. března

* Na zámku Štiřín sešli na předběžném jednání někteří zástupci české a slovenské tripartity. Společné večeře a následné diskuze se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

28. března

* Na poradě v Ústí nad Labem se potkali odboráři z Ústeckého kraje s vedením svazu.

27. března

* Jarní porady s předsedy a zástupci odborových organizací odstartovalo setkání vedení svazu s kolegy z Prahy.

24. března

* Na MPSV se sešli sociální partneři na tripartitním pracovním týmu pro sociální politiku.

14. března

* Jednala výkonná rada OS.

8. března

* Vedení OS spolu se zástupci krajské rady Středočeského kraje jednali s nově zvolenými zástupci Středočeského kraje.

více informací
28.02.2017, 07:28 / Aktualizace: 18.08.2017, 13:18

Únor 2017

20. února

* Jednání pléna tripartity se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

13. února

* Zdravotnická tripartita projednala návrh zákona o univerzitních nemocnicích.

9. února

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková, členové krajské rady a regionální pracovník Václav Matoušek jednali s hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem (ČSSD).

8. února

* Celé vedení OS, zástupci odborových organizací a sekcí se účastnili jednání výboru pro sociální politiku v Poslanecké sněmovně, aby podpořili novelu zákoníku práce v bodě sjednocení platů a mezd zaměstnanců lůžkových zdravotnických zařízení.

* Na tiskové konferenci OS informoval o vyhlášení celostátní stávkové pohotovosti na podporu požadavků ZO OS působící u ZZS Jihomoravského kraje. Zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková, zástupci ZO ZZS Jihomoravského kraje a členové sekce ZZS Jana Hozáková a Martin Vostal.

7. února

* Jednala výkonná rada OS.

6. února

* Celé vedení OS se setkalo s krajskou radou Pardubického kraje, poté následovalo jednání s hejtmanem Pardubického kraje JUDr. Martinem Netolickým, PhD., (ČSSD) a radním odpovědným za zdravotnictví Ing. Ladislavem Valtrem, MBA, (ODS).

3. února

* Jednal tripartitní pracovní tým pro sociální politiku, kterého se zúčastnilo celé vedení OS. Na programu byly mimo jiné návrhy změn zákona o sociálních službách, zákona o sociálním bydlení, dotace pro sociální služby na rok 2017 a změna nařízení vlády č. 564/2006.

více informací
28.02.2017, 07:04 / Aktualizace: 28.02.2017, 07:16

Leden 2017

30. ledna

* Vedení OS jednalo o situaci na ZZS Jihomoravského kraje s radním pro zdravotnictví Igorem Chlupem (ČSSD). Zopakovalo výhrady odborů ke způsobu řízení organizace a důvody vyhlášení stávkové pohotovosti.

* Odpoledne jednali vedení OS a členové krajské rady s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem (ANO).

24. ledna

* Vedení OS se sešlo s ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem a jeho náměstkem Tomem Phillipem. Jednali o odměňování a připravovaných legislativních záměrech ministerstva.

23. ledna

* Vedení OS a členové krajské rady jednali s hejtmanem Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrákem, CSc., (ANO), náměstkem pro zdravotnictví MUDr. Martinem Gebauerem (ANO) a náměstkem pro sociální služby Jiřím Navrátilem (KDU-ČSL).

20. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešla s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem.

16. ledna

* Místopředseda OS Lubomír Francl a členové krajské rady Kraje Vysočina se sešli s hejtmanem MUDr. Jiřím Běhounkem (ČSSD), 1. náměstkem (sociální služby) Mgr. Pavlem Fraňkem (ANO), 2. náměstkem (zdravotnictví) Ing. Vladimírem Novotným (ČSSD), vedoucí sociálního odboru JUDr. Věrou Švarcovou a vedoucí odboru zdravotnictví Ing. Soňou Měrtlovou.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání tripartity. Předsednictvo tripartity na základě jejího požadavku odsouhlasilo, že na příští jednání pléna bude vložen bod aktuální situace ve zdravotnictví.

13. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a členové krajské rady Královéhradeckého kraje se sešli s hejtmanem PhDr. Jiřím Štěpánem, PhD., (ČSSD) a jeho náměstky zodpovědnými za sociální služby a zdravotnictví Ing. Vladimírem Dernerem (KDU-ČSL) a Ing. Alešem Cabicarem (TOP 09).

10. ledna

* Na svém prvním zasedání se v roce 2017 sešla výkonná rada OS.

9. ledna

* V Ústí na Labem jednali zástupci OS s novým vedením Ústeckého kraje – se staronovým hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a radními Mgr. Martinem Klikou a RSDr. Stanislavem Rybákem. OS zastupovali předsedkyně Dagmar Žitníková, místopředseda Lubomír Francl a členové krajské rady.

6. ledna

* Vedení OS na tiskové konferenci zahájilo kampaň za sjednocení odměňování zaměstnanců zdravotnických lůžkových zařízení.

4. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se sešly s nově jmenovaným ministrem zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslavem Ludvíkem, MBA.

více informací
28.02.2017, 06:40 / Aktualizace: 28.02.2017, 06:49

Prosinec 2016

20. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedy odborových svazů veřejných služeb sešla s premiérem Bohuslavem Sobotkou, vicepremiérem Andrejem Babišem, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a ministrem kultury Danielem Hermanem kvůli návrhu odborů zrušit první tři tarifní tabulky.

13. prosince

* Jednala výkonná rada OS.

6. prosince

* V Českých Budějovicích se konalo jednání s novým hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. Spolu se zástupci krajské rady se jednání zúčastnil místopředseda OS Lubomír Francl.

5. prosince

* V Poslanecké sněmovně se uskutečnil seminář Novela zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb., pořádaný poslankyněmi Janou Hnykovou a Hanou Aulickou Jírovcovou ve spolupráci se sekcí sociál OSZSP ČR. Na akci vystoupili zástupci OS Tomáš Havlásek a Marcela Holčáková. Zdravici přednesla Ivana Břeňková.

1. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se spolu se zástupci odborových organizací působících na ZZS Jihomoravského kraje sešli s hejtmanem Jihomoravského kraje JUDr. Bohumilem Šimkem a náměstkyní hejtmana Mgr. Ing. Taťanou Malou kvůli nedořešeným problémům na zdravotnické záchranné službě.

více informací
28.02.2017, 06:20 / Aktualizace: 28.02.2017, 06:29

Listopad 2016

30. listopadu

* V Liberci se konalo jednání s novým hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou. Spolu se zástupci krajské rady se jednání zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

21. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s členkami krajské rady OS Zlínského kraje sešla s novým hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem a radní zodpovědnou za sociálních služby Michaelou Bláhovou.

15. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s dalšími zástupci odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy zúčastnila jednání s ministrem financí Andrejem Babišem. Odbory předložily ministrovi návrh na úpravu vyhlášky o FKSP.

11. – 12. listopadu

* Konala se celostátní konference OSZSP ČR.

10. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a předseda LOK-SČL Martin Engel se sešli s ministrem financí a předsedou hnutí ANO 2011 Andrejem Babišem kvůli nerovnému odměňování zaměstnanců nemocnic.

* Jednala výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

1. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková a předseda LOK-SČL Martin Engel jednali s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem o návrhu na změnu systému odměňování v nemocnicích.

více informací
09.11.2016, 12:48 / Aktualizace: 28.02.2017, 06:14

Říjen 2016

13. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a jeho náměstky Tomem Phillipem a Martinem Landou o situaci v některých přímo řízených nemocnicích a o dalších aktuálních problémech.

11. října

* Jednala výkonná rada OS.

10. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s vedením ČMKOS a několika dalšími předsedy odborových svazů zúčastnila jednání s předsedou Hnutí ANO Andrejem Babišem.

* Odpoledne společně jednaly výkonná a dozorčí rada OS.

7. října

* Kongresu poskytovatelů sociálních služeb v Táboře se zúčastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková na Kadaňských sesterských dnech vystoupila s příspěvkem k odměňování a personální situaci sester v českém zdravotnictví.

6. října

* Kongresu poskytovatelů sociálních služeb se v Táboře účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

více informací
09.11.2016, 12:42 / Aktualizace: 09.11.2016, 12:43

Září 2016

21. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, aby projednali situaci v některých organizacích přímo řízených ministerstvem.

19. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešla s poslancem Jaroslavem Zavadilem, aby projednali situaci ve zdravotnictví a možnost změny v odměňování zaměstnanců nemocnic obchodních společností.

14. září

* Vedení OS se účastnilo jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví, šlo především o zabezpečení financí na zvýšení mezd a platů zaměstnanců ve zdravotnictví.

12. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila na jednání pléna tripartity s návrhy OS na úpravu státního rozpočtu na rok 2017. I na základě podnětu odborů bylo rozhodnuto, že se v návrhu zvýší objem dotací pro poskytovatele sociálních služeb o 700 mil. korun, aby mohly být zvýšeny platy a mzdy zaměstnanců.

7. září

* Vedení OS, členové výkonné rady, členové dozorčí rady a další zástupci OS se zúčastnili Mítinku ČMKOS Konec levné práce v ČR.

6. září

* Jednala výkonná rada OS.

5. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s místopředsedou Lubomírem Franclem zúčastnili jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální otázky.

více informací
09.11.2016, 12:24 / Aktualizace: 09.11.2016, 12:32

Srpen 2016

17. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se sešly se zástupci Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků, aby společně znovu projednali návrh metodického pokynu, který řeší problematiku poranění ostrými předměty.

15. srpna

* Zástupci odborů, zaměstnavatelů a Ministerstva zdravotnictví se sešli kvůli návrhu úhradové vyhlášky pro rok 2017. Odbory opět připomněly zásadní požadavek, aby úhradová vyhláška zajistila dostatečný objem financí na zvýšení platů a mezd pro všechny zaměstnance, jak bylo dohodnuto na vládní úrovni.

9. srpna

* Jednala výkonná rada OS.

8. srpna

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková a řídící sekce pracovníků hygienické služby MUDr. Gacka Slavíková se sešly s nově jmenovanou hlavní hygieničkou ČR Mgr. Evou Gottvaldovou.

více informací
09.11.2016, 12:15 / Aktualizace: 09.11.2016, 12:22

Červenec 2016

25. července

* V Lichtenštejnském paláci v Praze se konala dvě jednání tripartity. Nejprve se na plenárním zasedání sešli řádní členové tripartity, poté se sešli zástupci tripartity se zástupci krajských tripartit. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila k problematice zdravotnictví a odměňování zaměstnanců.

15. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková diskutovala v Českém rozhlase s prezidentem Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiřím Horeckým o potřebě sjednotit v lůžkových zdravotnických zařízeních systém odměňování pod platy.

11. a 12. července

* Jednala výkonná rada OS a valná hromada společnosti Bona Serva, s.r.o.

více informací
13.07.2016, 09:54 / Aktualizace: 09.11.2016, 12:14

Červen 2016

14. června

* Jednala výkonná rada OS.

6. června

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se sešla s ředitelem VZP ČR Zdeňkem Kabátkem, aby konzultovala mimo jiné i otázku prostředků ke zvýšení mezd a platů zaměstnanců ve zdravotnictví a částečně v sociálních službách.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Rudolfem Hahnem, aby projednali pracovní podmínky zaměstnanců ve zdravotnictví.

* Tripartita měla mimo jiné na programu aktuální situaci ve zdravotnictví. Se stanoviskem OS k personální krizi v nemocnicích vystoupila předsedkyně Dagmar Žitníková.

více informací
13.07.2016, 10:16 / Aktualizace: 13.07.2016, 10:26

Květen 2016

25. května

* Jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví. Jednání řídila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková. K materiálu Ministerstva zdravotnictví Akční plán Zdravotnictví 2017 – kvalitní, stabilní a efektivní zdravotnictví vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

20. května

* Pokračovalo společné jednání výkonné rady a dozorčí rady OS se slovenskými partnery.

19. května

* Dopoledne jednala výkonná rada OS.

* Odpoledne jednaly výkonná a dozorčí rada OS s výkonným výborem Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.
18. května

* Tripartitního pracovní tým pro sociální politiku projednal aktuální situaci v sociálních službách. Zúčastnili se předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání tripartity.

12. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem vystoupila na tiskové konferenci k personální krizi v nemocnicích.

9. května

* Se zástupci krizového štábu nemocnic, odborů a pacientů se sešli premiér Bohuslav Sobotka a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. OS zastupovala předsedkyně Dagmar Žitníková.
3. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a předseda LOK-SČL Martin Engel spolu s prezidentem ČLK Milanem Kubkem se sešli s předsedy koaličních politických stran Bohuslavem Sobotkou, Andrejem Babišem a Pavlem Bělobrádkem, aby projednali kritickou situaci ve zdravotnictví. Jednání se zúčastnil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček spolu s náměstkem Tomem Phillipem. 
2. května

* S premiérem Bohuslavem Sobotkou opět jednali zástupci OS veřejných služeb o zvýšení platů v roce 2017.

více informací
05.05.2016, 20:31 / Aktualizace: 13.07.2016, 09:40

Duben 2016

27. dubna
* Na jednání poslaneckého výboru pro sociální politiku předsedkyně OS Dagmar Žitníková opět upozornila na nutnost dofinancování zdravotní péče v sociálních službách a na potřebu zvýšit dotace pro poskytovatele, a tím umožnit zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců.
19. dubna

* Předsedové OS veřejných služeb a veřejné správy se spolu s předsedou ČMKOS Josefem Středulou sešli s premiérem Bohuslavem Sobotkou a zástupci MPSV, aby projednali možnosti zvýšení platů v roce 2017. Zúčastnila se předsedkyně Dagmar Žitníková.

15. dubna

* Tripartitní pracovní tým pro sociální otázky jednal o dofinancování sociálních služeb v letošním roce, odměňování zaměstnanců v sociálních službách v roce 2017 a novele zákona o sociálních službách. Vystoupily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

13. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se spolu s dalšími členy krizového štábu nemocnic, odborů a pacientů sešly s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem. Jednalo se o personální krizi ve zdravotnictví a odměňování zaměstnanců.

12. dubna

* Jednala výkonná rada OS.

5. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání předsedy ČMKOS Josefa Středuly s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem. O problémech zdravotnictví informovali na brífinku.

více informací
05.05.2016, 20:10 / Aktualizace: 05.05.2016, 20:23

Březen 2016

18. března

* Krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů se sešel s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem.

8. – 11. března

* Konference regionu EPSU pro střední Evropu a západní Balkán se v Dubrovníku zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

9. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s místopředsedou Lubomírem Franclem sešli s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou kvůli pracovním podmínkám zaměstnanců v sociálních službách.

8. března

* Jednala výkonná rada OS.

1. a 2. března

* Na zámku Topolčianky na Slovensku se uskutečnilo jednání zástupců OS veřejných služeb ze Slovenska, Rakouska a České republiky, za OS se zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková. 

více informací
15.03.2016, 15:21 / Aktualizace: 05.05.2016, 20:05

Únor 2016

25. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková a předseda LOKu Martin Engel jednali s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem o personálním zajištění nemocnic a o pracovních podmínkách zaměstnanců.

* Vedení OS se zúčastnilo jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví.

9. února

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

8. února

* Za účasti náměstka ministra zdravotnictví Toma Philippa a ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky  Ladislava Duška jednala sekce nemocnic o nedostatku personálu v nemocnicích, zvýšení platů a mezd v roce 2016 a úrovni statistického sledování vývoje platů a mezd.

4. února

* Krizový štáb zástupců zaměstnavatelů a odborů diskutoval o dalším postupu zástupců nemocnic ke zvýšení platby za státní pojištěnce. Zúčastnilo se celé vedení svazu.

1. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání pléna tripartity, které se na podnět odborů opět zabývalo zdravotnictvím. 

více informací
15.03.2016, 15:16 / Aktualizace: 16.03.2016, 08:25

Leden 2016

25. ledna

* Jednání pracovního týmu tripartity pro pracovněprávní vztahy, kolektivní vyjednávání a zaměstnanost se za OS účastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková. 

12. ledna

* Jednala výkonná rada OS.

* V odpoledních hodinách jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví o aktuálních otázkách resortu. Jednání se zúčastnilo celé vedení odborového svazu.

5. ledna

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální otázky se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

více informací
15.03.2016, 15:08 / Aktualizace: 16.03.2016, 08:19

Prosinec 2015

22. prosince

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková zastoupila na úřadu vlády předsedkyni Dagmar Žitníkovou a podepsala za odborový svaz historicky první kolektivní dohodu vyššího stupně pro státní zaměstnance.

14. prosince

* V odpoledních a podvečerních hodinách jednalo plénu tripartity, které mělo na programu mimo jiné aktuální situaci ve zdravotnictví. K problematice špatných pracovních podmínek – nízkých platů a přetěžování pracovníků – vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. 

7. a 8. prosince

* Jednala výkonná rada OS.
1. prosince

* Tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví projednal materiál aktuální situace ve zdravotnictví, stav prací k zákonu o neziskových zdravotnických organizacích.

více informací
15.03.2016, 14:59 / Aktualizace: 16.03.2016, 07:52

Listopad 2015

24. listopadu

* Konal se Sněm ČMKOS, kterého se zúčastnilo celé vedení OS a zástupci výkonné rady.

23. listopadu

* Na Ministerstvu zdravotnictví jednala pracovní skupina tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví, která se zabývala způsobem předkládání statistických údajů nemocnic. OS je zastoupen místopředsedkyní Ivanou Břeňkovou.

18. listopadu

* Konala se celostátní porada OSZSP ČR ke kritickému nedostatku zdravotníků v nemocnicích za účasti premiéra vlády ČR Bohuslava Sobotky, 1. místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše, ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzany Roithové, zástupce LOK–SČL předsedy Martina Engela, zástupců zaměstnavatelů, předsedy Asociace českých a moravských nemocnic Eduarda Sohlicha. Za OS se zúčastnilo celé vedení svazu a zhruba 120 zástupců odborů z nemocnic.

10. listopadu

* Jednala výkonná rada OS.

9. listopadu

* V odpoledních hodinách se konalo společné jednání výkonné a dozorčí rady OS. Na programu byla příprava rozpočtu OS na rok 2016.

více informací
15.03.2016, 14:38 / Aktualizace: 15.03.2016, 14:44

Říjen 2015

28. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila recepce prezidenta republiky Miloše Zemana pořádané u příležitosti oslav státního svátku 28. října ve Španělském sále a v reprezentačních prostorách Pražského hradu.

22. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s dalšími členy krizového štábu nemocnic jednala s vicepremiérem Andrejem Babišem o kritické personální situaci ve zdravotnictví a úhradách za poskytovanou zdravotní péči, které Ministerstvo zdravotnictví navrhuje na rok 2016. 

16. října

* Na MPSV se uskutečnilo jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku. Jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

13. října

* Jednala výkonná rada OS.

* Na tiskové konferenci se sešli zástupci krizového štábu nemocnic, odborů a pacientů, aby sdělili veřejnosti alarmující informace o nedostatku personálu v nemocnicích a o úhradové vyhlášce, která pravděpodobně personální situaci ještě zhorší. Odborový svaz zastupovaly předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

12. října

* V odpoledních hodinách se vedení svazu a zaměstnanci OS zúčastnili posledního rozloučení se svazovým právníkem JUDr. Vratislavem Tomkem, kterému vyjádřili hlubokou úctu.

5. října

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví se zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková  a místopředseda Lubomír Francl.

* V odpoledních a večerních hodinách jednala tripartita. Na žádost odborů byl projednán bod Informace k odměňování zdravotnických pracovníků v nemocnicích. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková v rámci tohoto bodu upozornila přítomné, že úhradová vyhláška na rok 2016 neumožní zvýšit platy a mzdy o vládou a ministrem avizovaných 5 %.

více informací
15.03.2016, 14:04 / Aktualizace: 16.03.2016, 08:14

Září 2015

17. září

* V odpoledních hodinách se předsedkyně OS Dagmar Žitníková zúčastnila jednání pracovního týmu pro veřejné služby.

* V podvečerních hodinách, před jednáním tripartity, se opět sešli předsedové rozpočtové sféry s premiérem Bohuslavem Sobotkou k jednání o platovém nárůstu pro zaměstnance veřejných služeb. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Na večerním jednání tripartity k rozpočtu předsedkyně OS Dagmar Žitníková zopakovala požadavky odborů na zvýšení platů.

16. září

* Vedení svazu, členové výkonné rady a zástupci odborových organizací se zúčastnili mítinku ČMKOS Konec levné práce v ČR.

15. září

* Před jednáním výkonné rady OS jednala předsedkyně Dagmar Žitníková spolu s předsedou LOKu Martinem Engelem s premiérem Bohuslavem Sobotkou o návrhu odborů zvýšit platy a mzdy pro zaměstnance ve zdravotnictví o 10 %.

* Od 10 hodin jednala výkonná rada OS.

14. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se opět sešla s předsedou LOKu Martinem Engelem, aby projednali postup odborů při jednání o zvýšení platů a mezd pro zaměstnance nemocnic od 1. ledna 2016.

10. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s dalšími představiteli odborových svazů rozpočtové sféry a předseda ČMKOS Josef Středula jednali s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a ministrem financí Andrejem Babišem o nárůstu platů zaměstnanců veřejných služeb a procentu tvorby FKSP.

8. září

* S ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem se sešla předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiřím Horeckým. 

7. září

* V Bratislavě se uskutečnilo historicky první společné jednání tripartit České a Slovenské republiky. Součástí české delegace byla předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
15.03.2016, 13:56 / Aktualizace: 15.03.2016, 13:59

Srpen 2015

25. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s místopředsedou Lubomírem Franclem sešli s předsedou LOKu Martinem Engelem, aby se vzájemně informovali o vyjednávání k nárůstu platů a mezd ve zdravotnictví od 1. 1. 2016.

18. srpna

* Na Ministerstvu zdravotnictví se konalo jednání odborů s ministrem Svatoplukem Němečkem k vývoji platů a mezd ve zdravotnictví. Účastnila se místopředsedkyně OS Ivana Břeňková. Po jednání následovala tisková konference.

13. srpna

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková jednala s náměstkem ministra hlavním hygienikem MUDr. Vladimírem Valentou o připravované novele zákona o potravinách.

11. srpna

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

více informací
15.03.2016, 13:29 / Aktualizace: 15.03.2016, 13:47

Červenec 2015

27. července

* Jednání pléna tripartity se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* V odpoledních hodinách se předsedkyně OS sešla spolu s předsedou LOK – SČL Martinem Engelem s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a jeho náměstky, aby projednali možnosti růstu platů a mezd ve zdravotnictví od 1. ledna 2016.

21. července

* V ranních hodinách jednala předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou a předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Engelem s premiérem Bohuslavem Sobotkou o možnosti sjednocení odměňování zaměstnanců ve zdravotnictví pod systém platů.

* Odpoledne se konalo další jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou, kterého se předsedkyně OS Dagmar Žitníková účastnila jako zástupce ČMKOS spolu s ostatními předsedy OS veřejných služeb. Za vládní stranu se jednání zúčastnili také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr financí Andrej Babiš. Obsahem jednání bylo zvýšení platů a zvýšení finančních prostředků na tvorbu FKSP.  

17. července

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro pracovněprávní vztahy, kolektivní vyjednávání a zaměstnanost se za OS zúčastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková. 
14. července
* Jednala výkonná rada OS a valná hromada společnosti BONA SERVA.

10. července

* Předsedové odborových svazů se sešli s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a se zástupci grémia ČSSD. Tématem společného jednání byla spolupráce odborů s ČSSD. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

8. července

* Před jednáním vlády se konala schůzka předsedkyně OS Dagmar Žitníkové a místopředsedkyně Ivana Břeňkové, místopředsedy Asociace poskytovatelů sociální péče ČR Jiřího Procházky a zástupců krajů Miloslava Čermáka a Ivany Stráské s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a ministrem financí Andrejem Babišem.

více informací
13.07.2015, 15:13 / Aktualizace: 15.03.2016, 13:24

Červen 2015

29. června

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková a svazová právnička Ivana Štěpánková.

24. června

* Na Ministerstvu zdravotnictví se sešel tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví, který řídila jeho vedoucí místopředsedkyně OS Ivana Břeňková. S odbornými stanovisky vystoupili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

23. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, aby zahájili jednání o nárůstu platů a mezd ve zdravotnictví pro rok 2016.

22. června

* Konalo se společné jednání pléna tripartity s krajskými tripartitami, na které navázalo pravidelné jednání tripartity. Obou jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

9. června

* Jednala výkonná rada OS.
2. června

* Předsedkyně Dagmar Žitníková, odboráři z LOKu a zástupci Asociace českých a moravských nemocnic a Asociace nemocnic se sešli s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a jeho náměstkyní Lenkou Teska Arnoštovou kvůli návrhu zákona o neziskových nemocnicích.

1. června

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na půdě Krajského úřadu Jihočeského kraje zúčastnil setkání prezidenta republiky Miloše Zemana se zástupci odborů a řediteli příspěvkových organizací Jihočeského kraje.

více informací
13.07.2015, 15:05 / Aktualizace: 13.07.2015, 15:06

Květen 2015

26. května

* Jednání Sněmu ČMKOS se za OSZSP ČR zúčastnili předsedkyně Dagmar Žitníková, místopředseda Lubomír Francl, členové výkonné rady Vít Přibylík, Martin Vostal, Monika Kudrová a Ivan Šterzl a členka dozorčí rady Lenka Štěpánková.
21. a 22. května

* VII. sjezdu Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb se za bratrskou českou stranu zúčastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková.
20. května

* V dopoledních hodinách se sešel krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů.
12. května

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

* Jednání výkonné rady bylo přerušeno tiskovou konferencí. Výkonná rada vyjádřila podporu kolegům odborářům ZZS Praha a vyhlásila stávkovou pohotovost do doby vyřešení personální situace v ZZS Praha.
11. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková a předseda LOKu Martin Engel jednali s premiérem Bohuslavem Sobotkou, jeho poradci a náměstkyní ministra zdravotnictví Lenkou Teska Arnoštovou o tezích zákona o neziskových nemocnicích.

více informací
13.07.2015, 14:44 / Aktualizace: 13.07.2015, 14:52

Duben 2015

29. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se v Praze na Střeleckém ostrově zúčastnili pietní akce, při níž představitelé ČMKOS a ČSSD společně položili květiny k pamětní desce 1. máje.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se zúčastnili jednání krizového štábu nemocnice, odborů a pacientů.
27. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s delegací ČMKOS účastnila jednání tripartity.
16.
dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem kvůli zákonu o veřejných zdravotnických organizacích.
14. dubna

* Jednala výkonná rada odborového svazu.
9. dubna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková sse polu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešla s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem kvůli návrhu zákona o veřejných zdravotnických organizacích.
8. dubna

* K aktuálním problémům v nemocnicích se sešli předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem a prezidentem Svazu pacientů ČR Lubošem Olejárem.

více informací
13.07.2015, 14:27 / Aktualizace: 13.07.2015, 14:45

Březen 2015

16. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání pléna tripartity. Na programu bylo také projednání situace v lázeňství.
12. března
* Na Ministerstvu zdravotnictví se sešel tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví, aby projednal před jednáním pléna tripartity situaci v lázeňství.
10. března

* Jednala výkonná rada odborového svazu.
9. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala na MPSV s náměstkyní Mgr. Jentschke Stöcklovou o účasti zástupců OS v odborných komisích MPSV.

* V odpoledních hodinách začalo první částí jednání výkonné rady, která se zabývala především zhodnocováním finančního majetku OS a problematikou evidence členů OS.
2. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, aby projednali současnou situaci resortu.

více informací
13.07.2015, 14:08 / Aktualizace: 13.07.2015, 14:20

Únor 2015

26. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a předseda LOK-SČL Martin Engel se sešli s ministrem financí Andrejem Babišem.
19. února

* Vedení OS se spolu s odboráři ze ZZS hlavního města Prahy zúčastnilo jednání zastupitelstva Hlavního města Prahy. Na jednání zastupitelstva byl na návrh předsedkyně OS Dagmar Žitníkové vložen bod aktuální situace na ZZS hl. města Prahy, který se projednával od 0,30 do 1, 30 hodin v noci. V rámci tohoto bodu vystoupili odboráři ze ZZS a také někteří vedoucí zaměstnanci ZZS.
11. a 12. února

* V Bruselu byl zahájen projekt věnovaný důstojné práci zaměstnanců ve veřejných službách. Jednání se zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.
10. února

* Jednala výkonná rada OS.
9. února

* V odpoledních hodinách jednala výkonná rada OS.

2. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání tripartity.

více informací
13.07.2015, 13:52 / Aktualizace: 13.07.2015, 13:58

Leden 2015

29. ledna

* Na Magistrátu hl. m. Prahy se na jednání sešli s radním Ing. Radkem Lackem a ředitelem odboru zdravotnictví PhDr. Tomášem Klineckým zástupci odborů a vedení ZZS hlavního města Prahy. Odbory informovaly o důvodech vyhlášení stávkové pohotovosti. Jednání se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.
26. ledna

* S premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem se sešli odboráři ze zdravotnictví. Za OS se jednání zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková, za LOK-SČL předseda Martin Engel a místopředseda Miloš Voleman.
21. ledna

* S premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem se sešli zástupci krizového štábu nemocnic, odborů a pacientů, aby projednali úhradovou vyhlášku na rok 2015 a její předpokládané dopady.
20. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se sešly s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, aby projednali otázku dalšího vydávání Zdravotnických novin.

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví, které následovalo, se zaměřilo na priority ministerstva, legislativní plán práce, ekonomiku a otázku, zda úhradová vyhláška zajistila finanční prostředky potřebné na zvýšení mezd a platů zaměstnanců o 5 %.
13. ledna

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

* Jednala dozorčí rada odborového svazu.
6. ledna

* Kvůli úhradové vyhlášce se sešel krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů.

více informací
13.07.2015, 13:31 / Aktualizace: 13.07.2015, 13:55

Prosinec 2014

18. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková jednaly spolu s předsedou LOKu Martinem Engelem s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem o prioritách resortu pro rok 2015.
9. prosince

* Již samostatně jednaly dva nejvyšší orgány OS – výkonná a dozorčí rada.
8. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se na MPSV spolu s prezidentem Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiřím Horeckým sešli s náměstkyní ministryně Zuzanou Jentschke Stőcklovou.

* Konala se první část jednání výkonné rady OS, a to společně s jednáním dozorčí rady OS.
2. prosince

* Krizový štáb odborů, zaměstnavatelů a pacientů se sešel, aby projednal návrh úhradové vyhlášky na rok 2015. Jednání krizového štábu se zúčastnil náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp.

* Poté se účastníci přesunuli na Ministerstvo zdravotnictví, aby jednali o podobě úhradové vyhlášky s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem.

* Odpoledne se účastníci jednání sešli znovu, a to se zástupci zdravotních pojišťoven. Všech jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.
1. prosince

* Jednání pléna tripartity se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
13.07.2015, 13:15 / Aktualizace: 13.07.2015, 13:22

Listopad 2014

27. listopadu

* Slavnostního Sněmu ČMKOS k 25. výročí generální stávky se účastnila početná delegace OS.
20. a 21. listopadu

* V pražském Hotelu Olšanka se konal VII. sjezd odborového svazu.
19. listopadu

* K poslednímu jednání před sjezdem se sešly nejvyšší orgány OS – výkonná a dozorčí rada.
10. listopadu

* V Praze se konalo první jednání Rady hospodářské a sociální dohody se zástupci krajských tripartit, akce se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.
6. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem o dalším postupu ke zvýšení platů zaměstnancům ve zdravotnictví od 1. 1. 2015.
4. a 5. listopadu

* Jednání Výkonného výboru Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) se v Bruselu zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

více informací
18.11.2014, 21:26 / Aktualizace: 13.07.2015, 13:08

Říjen 2014

20. října

* Jednání tripartity, které se konalo za účasti prezidenta Miloše Zemana, se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

17. října

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

15. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem o odměňování zaměstnanců ve zdravotnictví. 

14. října

* Za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka jednala výkonná rada OS.

9. a 10. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková byla hostem VI. kongresu Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Vystoupila s příspěvkem o odměňování zaměstnanců v sociálních službách.

7. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministrem zdravotnictví MUDr. Svatoplukem Němečkem kvůli nárůstu platů a mezd v roce 2015. Ministr odborům nabídl 5% zvýšení tarifních platů a zvýšení o 5 % objemu mzdových nákladů pro nemocnice odměňující mzdou.

více informací
18.11.2014, 21:30 / Aktualizace: 19.11.2014, 19:58

Září 2014

19. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou Tominovou o způsobu navýšení platů a mezd zaměstnancům v sociálních službách.

17. září

* Jednala zdravotnická tripartita. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Mimořádná tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na rok 2015. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková opět připomněla požadavek odborů zvýšit platy od 1. listopadu.

8. a 9. září

* Jednala výkonná rada OS.

4. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se krátce sešla s premiérem Bohuslavem Sobotkou, aby ho upozornila na novelu zákoníku práce, která přes poslanecký návrh zhoršuje podmínky zaměstnanců.

* Na jednání tripartity předsedkyně OS Dagmar Žitníková podpořila návrh vlády na zvýšení minimální mzdy o 700 Kč a zopakovala požadavek odborů zvýšit platy o slíbené 3,5 % již v letošním roce.

více informací
19.11.2014, 20:02 / Aktualizace: 19.11.2014, 20:31

Srpen 2014

27. srpna

* Na MSPV jednal tripartitní pracovní tým pro sociální politiku. Na programu byly informace o přechodu financování sociálních služeb na kraje, novela zákona o sociálních službách, odměňování zaměstnanců, informace o koncepci dlouhodobé péče. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

21. srpna

* Prezident republiky Miloš Zeman se setkal s vedením ČMKOS a se zástupci odborových svazů sdružených v ČMKOS. Zúčastnila se také předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

12. srpna

* Jednala výkonná rada OS.

6. srpna

* Zástupci OS veřejných služeb jednali s náměstkem ministryně Marksové JUDr. Petrem Šimerkou o návrzích odborů zrušit uplatnění pásmového odměňování nejpozději od 1. listopadu 2014. Za OS se jednání zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

více informací
19.11.2014, 19:50

Červenec 2014

31. července

* Konalo se téměř tříhodinové jednání sociálních partnerů o platech a dalších problémech zdravotnictví a sociální péče. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková v jednotlivých dílčích částech jednaly s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem financí Andrejem Babišem, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a náměstkem hejtmana Karlovarského kraje zodpovídajícím za zdravotnictví a sociální služby Miloslavem Čermákem.

29. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se velmi krátce sešla s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, aby se dohodli na okruzích témat, které je nutno řešit ještě do konce prázdnin.

28. července

* Jednání tripartity o současné ekonomické situaci, výhledu ekonomiky na rok 2015 a dalších tématech se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. 

8. července

* Jednala výkonná rada OS. Části jednání se zúčastnil bývalý předseda ČMKOS a nyní poslanec Jaroslav Zavadil.

více informací
19.11.2014, 19:38 / Aktualizace: 19.11.2014, 19:39

Červen 2014

30. června

* Jednala tripartita. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila s požadavkem, aby nebylo možné odměňovat zaměstnance zdravotnických zařízení podle pásmového odměňování.

19. června

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se zúčastnila jednání pracovního týmu RHSD pro pracovněprávní vztahy, kolektivní vyjednávání a zaměstnanost.

12. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila na jednání sociálního výboru Poslanecké sněmovny k převodu financování sociálních služeb na kraje.

11. června

* V Praze jednali členové výkonné rady, členové dozorčí rady a zástupci krajských rad. Věnovali se aktuální situaci v resortech a současně přípravě na sjezd OS.

10. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se po ránu sešly se zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů k otázkám zdravotnictví. Za vládu se zúčastnil premiér, ministr zdravotnictví a předsedové koaličních stran.

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

více informací
19.11.2014, 19:25 / Aktualizace: 19.11.2014, 19:30

Květen 2014

30. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s ministrem financí Ing. Andrejem Babišem o odměňování zaměstnanců v sociálních službách.

29. května

* V Poslanecké sněmovně se pod záštitou poslankyně Jany Hnykové a poslance Jaroslava Zavadila uskutečnil seminář O lidech, kteří se starají o druhé, aneb Postavení a odměňování zaměstnanců v sociálních službách. K tématu vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

28. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla spolu s poslankyní Janou Hnykovou s ředitelem VZP Ing. Zdeňkem Kabátkem kvůli projednání úhrad zdravotní péče pobytovým zařízením sociálních služeb a kvůli uzavírání nových smluv ve zdravotnických zařízeních, která měla uzavřené smlouvy na dobu určitou.

20. května

* V odpoledních hodinách se na MPSV konalo jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku.

14. - 17. května

* Členové výkonné rady OS a výkonného výboru partnerského slovenského odborového svazu se sešli na společném každoročním jednání, tentokrát ve Znojmě.

2. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala spolu se zástupci zaměstnavatelů, odborů a krajů s premiérem Bohuslavem Sobotkou o situaci ve zdravotnictví.

více informací
18.11.2014, 22:22 / Aktualizace: 19.11.2014, 19:59

Duben 2014

25. a 26. dubna

* Jednal VI. sjezd ČMKOS, zúčastnilo se také 19 delegátů za odborový svaz.

24. dubna

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

22. dubna

* Rada hospodářské a sociální dohody se zabývala sociálními službami, jejich financováním a odměňováním zaměstnanců.

17. dubna

* V odpoledních hodinách jednal tripartitní pracovní tým pro sociální politiku o situaci v sociálních službách.

15. dubna

* Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví o aktuální situaci v resortu.

11. dubna

* Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová jednala s předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou a místopředsedkyní Ivanou Břeňkovou o odměňování zaměstnanců v sociálních službách.

7. dubna

* V hotelu Olšanka jednal krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem. Na tiskové konferenci vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

více informací
18.11.2014, 21:51 / Aktualizace: 18.11.2014, 21:59

Březen 2014

31. března

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se v Bruselu účastnila jednání výkonného výboru Evropské federace odborových svazů veřejných služeb.

28. března

* V budově Ministerstva financí se konalo jednání zástupců odborů a zaměstnavatelů s ministrem financí Andrejem Babišem. Schůzku zorganizovala předsedkyně OS Dagmar Žitníková, se kterou se jednání zúčastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková.

21. března

* Tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví jednal o ekonomické situaci nemocnic, personálním vybavení nemocnic a také o problémech v lázeňství a hygienické službě. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

12. března

* Jednala výkonná rada OS.

6. března

* V odpoledních hodinách se s odboráři sešel na pravidelné schůzce premiér Bohuslav Sobotka. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková opět upozornila na problémy ve zdravotnictví a v sociálních službách.

více informací
18.11.2014, 21:15 / Aktualizace: 19.11.2014, 20:30

Únor 2014

25. února

* OS veřejných služeb a veřejné správy jednaly s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou Tominovou o platových poměrech zaměstnanců a požadavcích odborů k odměňování. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková zopakovala stanovisko svazu, že je potřeba napravit pásmy pokřivené odměňování a zvýšit tarifní platy zaměstnanců, a to nejméně o 5 % od roku 2015.

17. února

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková konzultovala s náměstkem ministra a hlavním hygienikem MUDr. Vladimírem Valentou budoucnost hygienické služby.

12. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se jako členka tripartity zúčastnila mimořádného jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR, jejímž jediným bodem bylo projednání Programového prohlášení Vlády ČR před jeho předložením Poslanecké sněmovně.

10. února

* Jednala výkonná rada OS.

více informací
18.11.2014, 20:57 / Aktualizace: 18.11.2014, 21:15

Leden 2014

24. ledna

* Na MPSV jednala dotační komise. Za OS byla členkou komise jmenována předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

22. a 23. ledna

* V Bruselu za účasti místopředsedkyně OS Ivany Břeňkové jednal stálý výbor pro zdravotnictví a sociální služby o zachování veřejných služeb a jejich úhradě z veřejných financí.

14. ledna

* Jednala výkonná rada OS.

* V podvečerních hodinách se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková sešly se zástupci krizového štábu nemocnic, odborů a pacientů.

7. ledna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla se zástupci krizového štábu nemocnic, odborů a pacientů, aby projednali strategii další spolupráce.

více informací
13.01.2014, 15:19 / Aktualizace: 18.11.2014, 21:03

Prosinec 2013

11. prosince

* V Bruselu se jednání plenární schůze sektoru pro zdravotnictví a sociální služby zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

13. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se zúčastnily jednání krizového štábu nemocnic, odborů a pacientů.

9. a 10. prosince

* Jednala výkonná rada OS.

* Po ukončení jednání výkonné rady se předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s dalšími představiteli ČMKOS zúčastnila tradičního setkání odborářů s představiteli České národní banky.

3. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila plenárního jednání tripartity. Jedním z projednávaných bodů byla situace ve zdravotnictví.

více informací
13.01.2014, 15:18 / Aktualizace: 30.01.2014, 21:50

Listopad 2013

21. listopadu

* Jednal výbor sekce nezdravotnických pracovníků.

18. listopadu

* Pracovní tým RHSD pro zdravotnictví jednal o aktuální situaci, o návrhu úhradové vyhlášky pro rok 2014 a plánu legislativních prací.

13. listopadu

**Jednání sekce sociál a sekce ZZS se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

12. listopadu

* Jednala výkonná rada OS.

11. listopadu

* V Praze jednala sekce pro členskou základnu a sekce nemocnic.

8. - 10. listopadu

* Místopředseda OS Ladislav Kucharský se zúčastnil turnaje sportovních her ve volejbalu v Blansku.

5. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se účastnily Shromáždění Asociace českých a moravských nemocnic.

více informací
13.01.2014, 15:14 / Aktualizace: 30.01.2014, 21:45

Říjen 2013

17. října

* Tripartita jednalo mimo jiné i o situaci ve zdravotnictví. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila s požadavkem na zvýšení úhrad za státní pojištěnce a na řešení kritické situace.

15. října

* Odbory, zaměstnavatelé a pacienti vystoupili proti likvidaci nemocnic na společné tiskové konferenci. Stanovisko OS přednesla předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Na jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková se stanoviskem k dotacím pro rok 2014 a s požadavkem na zvýšení platů zaměstnancům.

11. října

* Na společné tiskové konferenci ČMKOS a OS ke kritické situaci ve zdravotnictví předsedkyně Dagmar Žitníková mimo jiné informovala o stávkové pohotovosti OS.

10. října

* S příspěvkem k situaci zaměstnanců v sociálních službách vystoupila na V. kongresu Asociace poskytovatelů sociálních služeb v Táboře předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

8. října

* Jednala výkonná rada OS.

4. - 6. října

* V Blansku se uskutečnil turnaj v kuželkách.

4. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb Ing. Jiřím Horeckým, MBA.

více informací
13.01.2014, 15:16 / Aktualizace: 30.01.2014, 21:21

Září 2013

30. září

* Vedení OS se účastnilo jednání krizového štábu nemocnic.

20. září

* Na Úřadu vlády se k projednání návrhu státního rozpočtu sešla tripartita. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková požadovala zvýšení částky v kapitole pokladní správy o 10,5 mld. Dále žádala o zvýšení částky na dotace pro poskytovatele sociálních služeb, aby se mohly konečně zvýšit platy zaměstnanců v sociálních službách.

17. září

* V budově Ministerstva zdravotnictví se sešel ministr Martin Holcát s Krizovým štábem lázní.

16. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková přednesla zásadní informace o ekonomické situaci nemocnic na tiskové konferenci krizového štábu nemocnic.

13. září

*Jednání Pracovního týmu Rady hospodářské a sociální dohody pro zdravotnictví (zdravotnická tripartita) vedla místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

9. a 10. září

* Jednala výkonná rada OS.

9. září

* V budově odborového svazu se konalo rozšířené jednání sekce lázeňství vedené předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou a řídícím sekce Martinem Vackem. Jednání se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková, garant výkonné rady pro sekci lázeňství Helena Šebestová a zástupci odborů z lázní.

5. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s ministrem zdravotnictví Martinem Holcátem o kritické situaci zdravotnictví.

více informací
13.01.2014, 15:12 / Aktualizace: 30.01.2014, 21:11

Srpen 2013

29. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala se zástupci krizového štábu nemocnic o situaci ve zdravotnictví a o dalším postupu k řešení krize.

20. srpna

* Zástupci Krizového štábu lázní jednali o dalším postupu při řešení problémů v lázeňství.

19. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou o kritické situaci ve zdravotnictví.

7. srpna

* Jednání senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

více informací
13.01.2014, 15:10 / Aktualizace: 30.01.2014, 20:52

Červenec 2013

23. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem, aby ho informovala o problémech v resortu.

18. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu předsedou ČMKOS Jaroslavem Zavadilem a s hejtmanem kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem jednali s prezidentem republiky Milošem Zemanem o kritické situaci ve zdravotnictví.

16. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se opět sešla s předsedou České asociace pečovatelské služby PhDr. Jindřichem Kadlecem.

9. července

*Jednala výkonná rada odborového svazu.

8. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou o situaci v českém lázeňství.

3. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou OS státních orgánů a organizací Janem Rovenským jednali s náměstkem ministryně práce a sociálních věcí JUDr. Petrem Šimerkou o požadavcích odborů na změny v odměňování zaměstnanců ve veřejné sféře.

více informací
13.01.2014, 15:08 / Aktualizace: 30.01.2014, 20:41

Červen 2013

25. června

* Předání petice za záchranu českého lázeňství se v budově Senátu účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková. Petici do rukou předsedy Senátu Milana Štěcha předala za iniciativu Zachraňme Vesnu Iva Řezníčková, členka výkonné rady OS.

24. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková na jednání tripartity znovu zopakovala informace o kritické situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách.

21. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s předsedou České asociace pečovatelské služby PhDr. Jindřichem Kadlecem o situaci v sociálních službách a o možnostech užší spolupráce.

17. června

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se zúčastnily jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální otázky.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou o situaci ve zdravotnictví a sociálních službách.

14. - 16. června

* V Českých Budějovicích se uskutečnily sportovní hry - turnaj v nohejbalu smíšených trojic.

5. - 15. června

* V Ženevě se konala 102. konference Mezinárodní organizace práce, které se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

11. června

* Jednání výkonné rady OS se zúčastnili také regionální pracovníci, kteří informovali o situaci v krajích a jednotlivých zařízeních a o problémech odborových organizací.

4. června

* Zástupci odborů jednali s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem o problémech v lázeňství.
1. června

* V Janských Lázních demonstrovalo přes 300 lidí za záchranu lázeňství a dětské léčebny Vesna. Vystoupila zde předsedkyně OS Dagmar Žitníková a členka výkonné rady OS Iva Řezníčková.

více informací
13.01.2014, 15:06 / Aktualizace: 30.01.2014, 20:16

Květen 2013

28. května

* Jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví. Jednání se účastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková, tým vedla místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

27. května

* Za účasti hlavního hygienika MUDr. Vladimíra Valenty, PhD., se v Brně konala konference sekce pracovníků hygienické služby. Za vedení odborového svazu se účastnili místopředsedkyně Ivana Břeňková a místopředseda Ladislav Kucharský. Po konferenci následoval odborný seminář pracovníků hygienické služby v Mistříně.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila s příspěvkem o situaci v sociálních službách, o odměňování zaměstnanců a o celkové sociální politice české vlády na mezinárodní konferenci v Brně, která se konala v rámci mezinárodního výzkumného projektu NEUJOBS.

23. – 25. května

* Na Slovensku jednala výkonná rada odborového svazu s výkonným výborem Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

22. května

* V odpoledních hodinách předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila ve zdravotním výboru Poslanecké sněmovny k problematice lázní.

21. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s premiérem vlády Petrem Nečasem.

13. května

* Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednali s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb Ing. Jiřím Horeckým o problémech v sociálních službách.

více informací
13.01.2014, 15:04 / Aktualizace: 30.01.2014, 20:01

Duben 2013

26. a 27 dubna
* V Pavlově na Moravě se konalo setkání mladých odborářů z České republiky a Slovenska, členů jednotlivých afilací Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).
24. a 25. dubna
* Sekce zdravotnických záchranných služeb ve spolupráci s Nadací Friedricha Eberta pořádala v Olomouci mezinárodní konferenci Právní předpoklady pro výkon povolání ve zdravotnických záchranných službách a význam sociálního dialogu.
18. dubna
* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila v Poslanecké Sněmovně na konferenci České lékařské komory pořádané pod záštitou poslance MUDr. Pavla Holíka na téma Aktuální krize ve zdravotnictví očima zdravotních sester a dalších zaměstnanců.  
16. dubna
* Jednala výkonná rada odborového svazu.
9. dubna
* Za odborový svaz a sekci pracovníků hygienické služby se místopředsedkyně Ivana Břeňková účastnila jednání zemědělského výboru Poslanecké sněmovny k novele zákona o ochraně veřejného zdraví.
* Na jednání Rady hospodářské a sociální dohody vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková s informací o kritické situaci v resortech zdravotnictví a sociálních služeb.
2. dubna
* Vedení OS se sešlo s předsedou LOK-SČL MUDr. Martinem Engelem, aby si předali informace o situaci v odměňování zaměstnanců.
* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s náměstkem ministra zdravotnictví Ing. Petrem Noskem o otázkách úhrad zdravotní péče v roce 2013 a připravovaném zákonu o zdravotních pojišťovnách

více informací
13.03.2013, 20:10 / Aktualizace: 13.01.2014, 15:27

Březen 2013

29. března

* Jednání Sněmu Sdružení lázeňských míst České republiky se na pozvání předsedy sdružení Ing. Jiřího Houdka zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a řídící sekce lázeňství Martin Vacek.

28. března

* Výbor sekce pracovníků hygienické služby se zaměřil na svém jednání na novelu zákona o potravinách.

25. března

* Vedení ČMKOS a předsedové odborových svazů obdrželi pozvání od prezidenta republiky Miloše Zemana na společné jednání. Za OS se zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková, která prezidenta informovala o problémech ve zdravotnictví a v sociálních službách. 

21. března

* Jednání dozorčí rady OS se zúčastnilo vedení odborového svazu.

13. března

* Veřejného slyšení v Senátu k bodu celonárodní výzva – petice Za záchranu českého léčebného lázeňství se zúčastnili řídící sekce lázeňství Martin Vacek a předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 12. března

* Výkonná rada jednala společně s předsedy nebo jinými zástupci krajských rad.

11. března

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

 

více informací
04.03.2013, 15:34 / Aktualizace: 13.03.2013, 18:23

Únor 2013

25. února

* Hlavním bodem jednání krizového štábu byly dopady úhradové vyhlášky na nemocnice. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

21. února

* Jednání dozorčí rady se účastnili místopředsedové OS Ladislav Kucharský a Ivana Břeňková.

19. února

* Pracovní skupina sekce nemocnic pro fakultní nemocnice se na jednání zaměřila na přípravu zákona o univerzitních nemocnicích, úhradovou vyhlášku  možné snížení platů zaměstnanců ve FN.

12. února

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

 11. února

* Jednání sekce nemocnic vedla řídící sekce Iva Řezníčková, účastnily se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Pod vedení Jany Karschové jednala sekce sociál, zúčastnily se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

více informací
13.03.2013, 20:04 / Aktualizace: 13.03.2013, 20:05

Leden 2013

28. ledna

* Krizový štáb za záchranu nemocnic pozitivně vyhodnotil výsledky svého úsilí a vyhlásil nutnost pokračovat ve společné práci. Jednání se zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

24. ledna

* Sekce pracovníků hygienické služby zhodnotila svou práci, připravila se na jednání v novém roce a také vyslechla informace od místopředsedkyně OS Ivany Břeňkové.

16. ledna

* Jednání pracovního tripartitního týmu pro sociální otázky se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková. Na programu bylo financování sociálních služeb, dotace pro rok 2013 a odměňování zaměstnanců.

8. ledna

* Jednání výkonné rady se kvůli nemoci konalo bez přítomnosti předsedkyně Dagmar Žitníkové. Výkonná rada se zaměřila na projednání úkolů, které vyplynuly z celostátní konference.

více informací
13.03.2013, 18:34 / Aktualizace: 13.03.2013, 18:36

Prosinec 2012

12. prosince

* Jednala sekce k členské základně, zúčastnil se místopředseda OS Ladislav Kucharský.

* Za účasti zástupců zaměstnavatelů a Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR jednala sekce lázeňství, zúčastnily se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

11. prosince

* Jednala výkonná rada OS.

* Krizový štáb zhodnotil dosavadní postup a zaměřil se na úhradovou vyhlášku, která bude mít fatální dopady do fungování nemocnic. Jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

7. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se v Poslanecké sněmovně sešla s ministrem financí a místopředsedou strany TOP 09 Miroslavem Kalouskem kvůli finanční situaci v sociálních službách.

více informací
22.01.2013, 13:40 / Aktualizace: 04.03.2013, 15:21

Listopad 2012

17. listopadu - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila za OS a za krizový štáb v Roudnici nad Labem, kde demonstrovalo 5000 lidí za zachování nemocnice. Poté se přesunula do petičního stanu na Václavské náměstí, kde se podepisovala petice Občané, braňte svoje nemocnice. Na závěr na Národní třídě seznámila s vyhlášením stávkové pohotovosti OS proti rušení nemocnic a za zachování dostupného zdravotnictví a sociálních služeb.

17. listopadu - Místopředseda OS Ladislav Kucharský se zúčastnil demonstrace v Brně.

15. listopadu - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková byla hostem pořadu Michaely Jílkové Máte slovo na téma Stát nemá peníze na zdravotnictví, ruší lůžka a nemocnice.

12. a 13. listopadu - Celostátní konference OS podpořila slučování OS a zřízení zajišťovacího fondu. Kvůli situaci ve zdravotnictví a sociálních službách delegáti vyhlásili stávkovou pohotovost a vyzvali ministra Hegera k odstoupení.

1. listopadu - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila na brífinku ČMKOS s informací o situaci ve zdravotnictví.

více informací
22.01.2013, 12:25 / Aktualizace: 22.01.2013, 12:32

Říjen 2012

31. října - Jednání na MPSV o hrazení zdravotní péče v sociálních službách se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitniková.

31. října - O zachování platů zaměstnancům sociálních služeb jednaly na MPSV předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková s náměstkem Ing. Kafkou, prezidentem APSS Ing. Horeckým a zástupkyní Asociace krajů Mgr. Stránskou.

25. října - Na tiskové konferenci krizového štábu předsedkyně OS Dagmar Žitníková informovala o dopadech na zaměstnance a upozornila, že OS nebude devastaci nemocnic nečinně přihlížet.

10. – 12. října - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková  se zúčastnily konference Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Žitníková informovala o situaci zaměstnanců.

8. října - V budově OS jednal krizový štáb o záchraně nemocnic.

1. října  - Kvůli záměru převést odměňování v sociálních službách z platů na mzdy jednala místopředsedkyně OS Ivana Břeňková s náměstkem ministra práce a sociálních věcí Davidem Kafkou. Odbory nevidí důvody, a to ani právní, pro tuto změnu.

 

více informací
22.01.2013, 11:05 / Aktualizace: 22.01.2013, 11:11

Září 2012

21. září - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková na tiskové konferenci ČMKOS k návrhu státního rozpočtu na rok 2013 informovala o dopadech na zdravotnictví a sociální služby.

18. září - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se účastnily jednání zástupců Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN), Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a Svazu pacientů ČR. Všichni se shodli na vytvoření krizového štábu za záchranu českých nemocnic.

17. září - Jednání pracovního týmu pro sociální politiku se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. Seznámila s požadavkem OS, aby MPSV požadovalo ze státního rozpočtu na dotace pro poskytovatele sociálních služeb částku 8,5 mld., nezbytnou pro zvýšení platů a další rozvoj služeb.

3. září - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou jednali s premiérem Petrem Nečasem o situaci ve zdravotnictví.

více informací
22.01.2013, 10:39

Srpen 2012

31. srpna - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem a náměstkem Davidem Kafkou kvůli odměňování zaměstnanců v sociálních službách a úpravě nařízení vlády k platovým tarifům.

30. srpna - Národní rada osob se zdravotním postižením ČR pořádala spolu s KDU-ČSL happening před Ministerstvem práce a sociálních věcí proti plošnému zavedení sKaret. Na akci vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

15. srpna - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou a prezidentem Svazu pacientů ČR Lubošem Olejárem v Brně sešla se zástupkyní ombudsmana Jitkou Seitlovou.

 

více informací
22.01.2013, 10:24 / Aktualizace: 22.01.2013, 10:25

Červenec 2012

24. července - Jednání k odměňování zaměstnanců v sociálních službách se účastnil náměstek ministra práce a sociálních věcí Ing. David Kafka, ředitel kabinetu Zdeněk Kadlec, za kraje radní PhDr. Jiří Altman a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

9. července - Jednání Rady ČMKOS, kterého se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková , mělo na programu materiál Vize ČMKOS. Média odbory často napadají, že jen kritizují a nemají alternativu. V materiálu, na jehož zpracování se v části zdravotnictví, sociální služby a odměňování podílel i OS zdravotnictví a sociální péče ČR, jsou přestaveny návrhy ČMKOS.

3. července - Náměstek ministra práce a sociálních věcí Ing. David Kafka jednal s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou o přípravě nařízení vlády ke zvýšení platových tarifů zaměstnanců v sociálních službách.

více informací
18.01.2013, 13:45 / Aktualizace: 18.01.2013, 13:48

Červen 2012

26. června - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský se setkali s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem a místopředsedou Milošem Volemanem kvůli nesplnění slibu ministra zdravotnictví Hegera zvýšit platy a mzdy a avizovanému rušení nemocnic.

26. června -Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se sešly s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou a prezidentem Svazu pacientů ČR Lubošem Olejárem.

13. a 14. června - V Bratislavě se konala pod záštitou Nadace Friedricha Eberta mezinárodní konference „Sociální partnerství a reformy ve zdravotnictví“, kterou spoluorganizovala sekce nemocnic.

7. června - Sérii blokád ministerstev zakončila akce před Ministerstvem financí. Na 300 účastníků zde dalo najevo svou nespokojenost s prací ministra financí Miroslava Kalouska. Za OS se akce zúčastnila skupina odborářů s předsedkyní Dagmar Žitníkovou.

4. června - Před Ministerstvem zdravotnictví  se konal happening, kterého se zúčastnili předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský.

 

více informací
18.01.2013, 13:08 / Aktualizace: 18.01.2013, 13:24

Květen 2012

23. května - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková jednaly se zástupci LOKu Martinem Engelem a Milošem Volemanem o situaci ve zdravotnictví a o plnění Memoranda.

22. května - Po ukončení Sněmu ČMKOS následoval protestní pochod od Domu odborových svazů k sídlu Vlády ČR ve Strakově akademii, kde vystoupila i předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

17. května - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s premiérem Petrem Nečasem, ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem a ministrem financí Miroslavem Kalouskem o platech zaměstnanců v sociálních službách.

15. května - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková společně s předsedou LOKu Martinem Engelem a zástupcem AČMN Petrem Fialou jednali s premiérem Petrem Nečasem a ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem o plnění Memoranda ke zvýšení platů a mezd zaměstnanců ve zdravotnictví. 

2. května - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu se členy sekce ZZS uvítala v Praze delegaci britských odborářů ze záchranné služby.

 

 

více informací
18.01.2013, 11:16 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:55

Duben 2012

26. a 27. dubna - Do Žďáru nad Sázavou se sjeli členové krajských rad, aby spolu s vedením OS a zástupci krajů a zaměstnavatelů diskutovali o úloze sociálního dialogu v krajských tripartitách.

25. dubna - Na Ministerstvu zdravotnictví konal happening „Pane ministře, mluvte s námi“. Čekání na ministra Hegera s předsedkyní OS absolvovali členové orgánů OS i členové ze základních organizací.

21. dubna - V Praze na Václavském náměstí se konala mohutná demonstrace proti asociálním reformám, za demisi vlády a předčasné volby, kterou společně organizovaly odbory a více než dvacet občanských iniciativ.

10. dubna - Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly se zástupci Unie zaměstnavatelských svazů o spolupráci v projektu násilí na pracovišti v pražských nemocnicích a zařízeních sociálních služeb.

5. dubna - Místopředseda OS Ladislav Kucharský jednal v Bratislavě s předsedou Slovenského OS zdravotnictví a sociálních služeb Antonem Szalayem o další spolupráci při společných vzdělávacích akcích.

 

více informací
18.01.2013, 10:55 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:18

Březen 2012

27. března - Před Ministerstvem zdravotnictví se konal happening Zachraňme české zdravotnictví. Na akci se spolupodíleli zástupci sedmi organizací a podporu mu vyjádřily všechny odborové subjekty. Za OS vystoupila předsedkyně Dagmar Žitníková.

23. března - Jednání mimořádné tripartity se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. Odbory na jednání zopakovaly svůj požadavek na zastavení asociálních reforem a po jeho neakceptování vládní stranou opustila delegace odborů jednání.

15. března - Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková v Bruselu jednala ve skupině evropských odborářů z veřejných služeb (EPSU) o připravované změně Směrnice o pracovní době.

14. března - Konalo se jednání zástupců odborů, zaměstnavatelů a Ministerstva zdravotnictví k důkazům, zda jsou nebo nejsou prostředky ke zvýšení platů a mezd zajištěny v úhradové vyhlášce. Za OS se s předsedkyní Dagmar Žitníkovou účastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková.

 

 

více informací
12.04.2012, 21:33 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:27

Únor 2012

23. února - Zdravotnická trojka jednala s premiérem Nečasem a ministrem zdravotnictví Hegerem o platech.

23. února - Předsedkyně Žitníková byla hostem Václava Moravce v Rádiu Impuls.

21. února - Odboráři z nemocnic, OLÚ a ZZS jednali o platech, hostem byl ministr Leoš Heger.

20. února - Hostem jednání výkonné rady OS byl předseda OS KOVO Josef Středula.

16. února - Jednání zdravotnické tripartity se zúčastnily Dagmar žitníková a Ivana Břeňková.

13. února - Místopředsedkyně Břeňková jednala na MPSV s náměstkem Kafkou o platech v sociálních službách.

7. února - Předsedkyně Žitníková vystoupila v Senátu ve veřejném slyšení o důchodové reformě.

více informací
12.04.2012, 20:22 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:32

Leden 2012

30. ledna - Vedení OS jednalo s vedením LOKu o plnění Hegerových  platových slibů zvýšit mzdy o 6,25 %.

24. ledna - Stanovisko OS k rušení kojeneckých ústavů na konferenci v Senátu přednesla předsedkyně Žitníková.

23. ledna - Místopředsedkyně Břeňková jednala na MPSV s náměstkem Kafkou o platech v sociálních službách.

18. ledna - Místopředsedkyně Břeňková jednala se senátory o dalším osudu ochrany veřejného zdraví.

16. ledna - Předsedkyně Žitníková a místopředsedkyně Břeňková jednaly s premiérem Nečasem a ministry Drábkem a Kalouskem o situaci a platech v sociálních službách.

9. ledna - Místopředsedkyně Břeňková jednala na MPSV s ředitelem Hanušem o platech v sociálních službách.

 

 

více informací
12.04.2012, 19:05 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:50

Prosinec 2011

15. prosince - Tripartita na podnět předsedkyně Žitníkové mimořádně projednávala situaci ve zdravotnictví.

13. prosince - Předsedkyně Žitníková se zúčastnila jednání zástupců ČMKOS se zaměstnavateli o užší spolupráci při podávaní návrhů na zmírnění dopadů hospodářské krize.

12. prosince - Tripartitní pracovní tým pro sociální otázky za účasti předsedkyně Žitníkové jednal o finančních problémech sociálních služeb a platech zaměstnanců.

8. a 9. prosince - V Praze se v rámci projektu Bipartitní dialog v odvětvích (BiDi) konala konference na téma BOZP  a její specifika ve zdravotnictví a sociálních službách.

7. prosince - V Praze na Palackého náměstí se uskutečnila poslední veřejná tisková konference odborové Z3, za OS vystoupily předsedkyně Žitníková a členka výkonné rady Jaroslava Carrasco.

6. prosince - Místopředsedkyně Břeňková jednala spolu se zástupci odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy s ministrem práce a sociálních věcí Drábkem o odměňování zaměstnanců v sociálních službách.

 

více informací
12.04.2012, 18:56 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:48

Listopad 2011

10. listopadu - 7. prosince - V regionech se konalo celkem 14 happeningů - veřejných tiskových konferencí, na nichž zaměstnanci nemocnic informovali média o tom, že očekávají dodržení ministrova slibu o zvýšení svých platů.

25. listopadu - Na mítinku Asociace samostatných odborů Proti korupci za zvýšení životní úrovně vystoupila předsedkyně Žitníková.

22. listopadu - V Senátě na veřejném slyšení na téma "Transformace sociálních služeb: naplnění práv osob s postižením" za OS vystoupily členka výkonné rady Jana Hnyková a předsedkyně KR Zlínského kraje Marcela Holčáková.

21. listopadu - V Praze se z podnětu sekce sociál sešli zástupci ZO ze sociálních služeb ze všech krajů, na jednání byli pozváni i zástupci MPSV.

17. listopadu - Na happeningu „Rozloučení s iluzí o demokracii a šancí roku 1989“ v Praze na Staroměstském náměstí vystoupila předsedkyně Žitníková.

Konaly se krajské konference odborového svazu

 

více informací
12.04.2012, 18:52 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:53

Říjen 2011

Jednaly krajské konference odborového svazu.

31. října - Vedení OS jednalo s předsedou LOKu Martinem Englem.

24. října - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařský odborový klub-Svaz českých lékařů a Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků se spojily v neformálním odborovém sdružení Zdravotnická trojka (Z3), aby společně prosazovaly splnění platových slibů.

24. října - Jednala sekce pracovníků hygienické služby, pozvání přijali hlavní hygienik Michael Vít, ředitelka odboru MUDr. Viera Šedivá a místopředsedkyně Břeňková.

20. října - Předsedkyně Žitníková se na pozvání předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krásy zúčastnila veřejné diskuze formou kulatého stolu na téma „Sociální reforma – pro a proti“.

13. října - Tripartita se, mimo jiné, zabývala situací ve zdravotnictví a v sociálních službách, stanoviska a požadavky OS sociálním partnerům předložily předsedkyně Žitníková a místopředsedkyně Břeňková.

více informací
12.04.2012, 18:48 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:45

Září 2011

26. září - Předsedkyně Žitníková a místopředsedkyně Břeňková jednaly s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem o plnění memoranda a o aktuální situaci v odměňování pracovníků ve zdravotnictví.

23. - 25. září - K pravidelné výměně informací se sešly vrcholné orgány Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb, jednání navázalo na konferenci lázeňství a konalo se v Rajeckých Teplicích.

21. září - V Senátu na konferenci Financování zdravotnictví v diskusi o možnostech zdravotního pojištění vystoupila předsedkyně Žitníková.

19. září - Jednání OS veřejných služeb a veřejné správy se účastnila místopředsedkyně Břeňková, na programu byl návrh MPSV na metodiku pro uplatnění pásmového odměňování.

15. září - Místopředsedkyně Břeňková diskutovala na Ministerstvu zdravotnictví o navrhovaném indikačním seznamu v lázeňství.

více informací
12.04.2012, 18:46 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:43

Srpen 2011

25. srpna - V Poslanecké sněmovně jednal výbor pro sociální politiku, který se zabýval tzv. Sociální reformou I. Předsedkyně Žitníková požádala přítomné poslance o možnost vystoupit, seznámila je s výhradami OS k navrhovaným změnám zákonů a vyzvala je, aby předložené návrhy zamítli.

23. srpna - Předsedkyně Žitníková a místopředsedkyně Břeňková se zúčastnily schůze poslaneckého výboru pro zdravotnictví, na jejímž programu byly „zdravotnické zákony“. Předsedkyně Žitníková požádala o možnost vystoupit a poslance seznámila se stanovisky OS k předloženým zákonům.

17. srpna - Požadavek OS zvýšit pracovníkům ve zdravotnictví a v sociálních službách platy o 10 % prezentovaly na tiskové konferenci novinářům předsedkyně Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

10. srpna - Jednání tripartitního pracovního týmu pro zaměstnanost k otázce zvýšení minimální mzdy se účastnila místopředsedkyně Břeňková.

2. srpna - Jednání dotační komise se na MPSV zúčastnila předsedkyně Žitníková.

 

více informací
12.04.2012, 18:43 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:42

Červenec 2011

19. července - Platforma zdravotních pojištěnců uspořádala debatu o reformě zdravotnictví a jejích úskalích, za odborový svaz vystoupila předsedkyně Žitníková.

18. července - Předsedkyně Žitníková v relaci Českého rozhlasu 6 diskutovala o reformě zdravotnictví s poradcem ministra Pavlem Vepřekem a senátorem Janem Žaloudíkem.

12. července - OS pořádal před Ministerstvem zdravotnictví happening proti připravovaným reformám zdravotnictví.

1. července - Jednání evropských odborů, zástupců ze zdravotnictví a sociální péče, se účastnila místopředsedkyně Břeňková.

více informací
12.04.2012, 18:04 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:41

Červen 2011

30. června - Na společné tiskové konferenci ČMKOS a ASO vystoupila s postojem odborů ke zdravotnické a sociální reformě předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

21. června - V Poslanecké sněmovně se konal seminář k otázce financování lázeňství z veřejného zdravotního pojištění. Semináře se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková a zástupci sekce lázeňství - její řídící Martin Vacek, garantka sekce za výkonnou radu Helena Šebestová a odborná pracovnice OS Ing. Terezie Písařová.

16. června - Členové Koalice dopravních odborových svazů a Asociace samostatných odborů stávkovali proti připravovaným vládním reformám, vedení a další členové OS se zúčastnili protestního shromáždění na pražském Palackého náměstí.

9. června - V rakouském Linci se uskutečnila demonstrace nesoucí název „Nein – spitalsreform, Ja – Gesundheit reform, za OS se zúčastnil místopředseda Kucharský.

3. června - Předseda ČMKOS Zavadil a předsedkyně Žitníková jednali s premiérem Nečasem. Zavadil a Žitníková opět informovali premiéra o nesouhlasu odborů se zdravotnickou reformou a žádali ho o její stažení.

více informací
12.04.2012, 17:57 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:39

Květen 2011

Konaly se porady vedení odborového svazu se zástupci odborových organizací.

27. května - Předsedkyně Žitníková na jednání zdravotního výboru Poslanecké sněmovny požádala o možnost vystoupit a kritizovala Ministerstvo zdravotnictví za jeho postupy v případě novely zákona o veřejném zdravotním pojištění.

21. května - V Praze na Václavském náměstí demonstrovalo na 50 tisíc lidí proti asociálním a nespravedlivým reformám. Za OS účastníky demonstrace pozdravila předsedkyně Dagmar Žitníková.

5. května - Místopředsedkyně Břeňková se aktivně účastnila jednání podvýboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny k otázkám restrukturalizace zdravotních ústavů.

4. května - Na MPSV se konal tzv. kulatý stůl k sociální reformě, kterého se za OS zúčastnila předsedkyně Žitníková.

1. května - V Brně se konala již tradiční oslava Svátku práce, o jejíž kvalitní přípravu i úspěšný průběh se značným dílem zasloužily také členky OS zdravotnictví a sociální péče ČR.

více informací
12.04.2012, 17:54 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:37

Duben 2011

21. dubna - Odbory přerušily svoji účast na tripartitě kvůli naprosté formálnosti vedeného dialogu. Vláda neakceptuje připomínky odborů a sociální dialog proto nemá smysl. OS na jednání zastupovala předsedkyně Dagmar Žitníková.

21. dubna - Shromáždění delegátů Asociace českých a moravských nemocnic se zúčastnily předsedkyně Žitníková spolu s místopředsedkyní Břeňkovou a vedoucí sekce nemocnic a členkou výkonné rady Ivou Řezníčkovou.

20. dubna - O problematice sociálních služeb jednali zástupci odborových organizací působících v sociálních službách, vyslovili se proti připravovaným vládním reformám a podpořili Petici za kvalitní sociální služby a důstojné odměňování zaměstnanců.

15. dubna - Předsedkyně Žitníková a místopředsedkyně Břeňková sešly se zástupci Svazu léčebných lázní ČR, aby společně projednali situaci v lázeňství.

9. dubna - Šest členů OS se spolu s dalšími odboráři z ČMKOS v Budapešti zúčastnilo Eurodemostrace, jejímž hlavním heslem bylo: Ne úsporným opatřením – za sociální Evropu, za spravedlivé mzdy a plat, za zaměstnanost.

 

více informací
12.04.2012, 17:48 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:35

Březen 2011

ČMKOS intenzivně vedla kampaň Otevřete oči, zahájenou 19. února s cílem upozornit občany na nebezpečí připravovaných asociálních reforem.

22. března - Plochu náměstí pod Emauzy zcela zaplnili účastníci demonstrace zdravotně postižených, účastníky demonstrace pozdravila také předsedkyně Žitníková.

17. března - Předsedkyně Žitníková se sešla s nově zvoleným předsedou Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků Tomášem Válkem, aby se dohodli na dalších formách spolupráce, a to zvláště ke společnému postupu při připravovaných reformách.

7. března - Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková jednala s vrchní ředitelkou MZ Vierou Šedivou o ekonomice zdravotních ústavů.

 

 

více informací
12.04.2012, 17:44 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:29

Únor 2011

24. února - Sekce pracovníků hygienické služby jednala o plánované transformaci hygienické služby, jednání se účastnil ministr zdravotnictví Leoš Heger, hlavní hygienik Michael Vít a vrchní ředitelka Viera Šedivá.

19. února - V Kongresovém centru v Praze se konalo protestní shromáždění zástupců odborových organizací sdružených v ČMKOS, za OS se jednání zúčastnilo více než 60 předsedů a zástupců odborových organizací.

13. - 17. února - V Ženevě se konala konference odborářů ze zdravotnictví z celého světa, která se zaměřila na aktuální situaci, postavení zaměstnanců, násilí a vzdělávání, konference se účastnila místopředsedkyně Břeňková.

16. února - Předsedkyně Žitníková a ministr zdravotnictví Leoš Heger v Českém rozhlasu 6 natáčeli rozhovor o aktuální situaci ve zdravotnictví a o memorandu.

10. února - Jednala sekce nemocnic OS za účasti ministra Leoše Hegera, předsedy ČMKOS Jaroslava Zavadila a předsedy LOKu Martina Engela, po jednání s ministrem se konal brífink. 

8. února - Předsedkyně Žitníková a místopředsedkyně Břeňková jednaly s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem o současné krizové situaci ve zdravotnictví.

více informací
12.04.2012, 17:42 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:33

Leden 2011

31. ledna - Zástupci OS zdravotnictví a sociální péče ČR (předsedkyně Žitníková), AČMN (předseda Sohlich) a Svazu pacientů ČR (prezident Olejár) upozornili premiéra Nečase na krizi ve zdravotnictví a žádali ho o osobní přispění k řešení.

21. ledna - Na společné tiskové konferenci AČMN, Svazu pacientů ČR, LOK-SČL a OS zdravotnictví a sociální péče ČR ve společné výzvě upozornili veřejnost na závažnost  situace ve zdravotnictví, OS zastupovala předsedkyně Žitníková.

18. ledna - V Senátu se konala konference Aktuální situace v českém zdravotnictví, z OS se zúčastnili předsedkyně Žitníková a místopředseda Kucharský.

13. ledna - Jednání tripartity na téma důchodová reforma, novela zákona o zdravotním pojištění a aktuální situace ve zdravotnictví se za OS zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

 

více informací
12.04.2012, 17:38 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:51

Prosinec 2010

10. prosince - Na tripartitě vystoupila za ČMKOS předsedkyně Žitníková, která uvedla, že odbory požadují, aby sociální služby v ČR fungovaly jako služby obecného zájmu a aby k nim měli přístup všichni občané.

8. prosince - Zaměstnanci veřejných služeb a veřejné správy stávkovali a pořádali veřejná shromáždění na podporu stávky.

8. prosince - Předsedkyně Žitníková se zúčastnila protestního shromáždění na podporu stávkujících v Olomouci.

8. prosince - místopředseda Kucharský moderoval protestní shromáždění na podporu stávkujících ve Zlíně.

8. prosince - Odborová organizace FN Motol uspořádala společné setkání zaměstnanců stávkujících i sympatizantů přímo v nemocnici, akce se účastnili právník ČMKOS Vít Samek, expertka OS pro ekonomiku Tereza Havelková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

více informací
12.04.2012, 17:26 / Aktualizace: 18.01.2013, 11:49

Listopad 2010

26. listopadu - Na mimořádném jednání tripartity věnovaném zdravotnictví vystoupila se stanoviskem k novele zákona o zdravotním pojištění  předsedkyně Žitníková.

24. - 26. listopadu - V Hradci Králové se konal VI. sjezd Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, který zvolil nové vedení svazu a rozhodl o programu pro příští čtyři roky.

více informací
 
Přidat RSS kanál

ZAJIŠŤOVACÍ FOND

Zajišťovací fond Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR = pomoc členům odborového svazu v těžkých životních situacích.


Bulletin

Bulletin OS zdravotnictví a sociální péče ČR je určený funkcionářům i členům odborových organizací. Bulletin vychází měsíčně, od roku 2017 pouze v elektronické verzi.OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
OS a hotel BONA SERVA nabízejí skvělé ceny ubytování se snídaní v Praze + BONUS pro vás
http://www.bona-serva.cz
Benefitní portál ČMKOS Odbory Plus Výhodnější služby a nákupy odborářům, včetně nových členů, nabízí portál Českomoravské konfederace odborových svazů Odbory Plus www.odboryplus.cz


Kalendář akcí


Osobních ochranných prostředků v práci

Archiv anket > Celkem hlasovalo: 12 lidí