15. březen – Globální den solidarity s Ukrajinou

Celosvětové i evropské odbory vyhlásily na 15. března Globální den solidarity s Ukrajinou. Mezinárodní odborová konfederace (ITUC, zahrnuje odbory ze 156 zemí z celého světa) a Evropská odborová konfederace (EOK, ETUC) vyzvaly ke světovému dni solidarity s ukrajinským lidem a na 15. března vyhlásily Globální den solidarity s Ukrajinou.

Vyzvaly také k finanční podpoře do společného fondu solidarity založeného ITUC a ETUC. Dary budou použity na podporu pracovníků a členů odborů prchajících ze své země (přístřeší, jídlo, zásoby, doprava…).

Tuto výzvu podpořily také odbory veřejných služeb na evropské úrovni (EPSU) i celosvětové úrovni (PSI).

Evropská konfederace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) v této souvislosti zdůrazňuje, že přes to, co se nyní děje na Ukrajině, zdejší zaměstnanci veřejných služeb tvrdě a statečně pracují, aby veřejné služby fungovaly. A je pro ně velmi důležité, že dostávají naše poselství solidarity.

Podobné články

Aktuality 2. 11. 2022 / 21:19

Práva na energie, potraviny nutné k životu, bydlení, vodu = lidská práva

Ve dnech 25. a 26. října zasedal výkonný výbor Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

Aktuality 26. 10. 2022 / 21:54

Chraňme ty, kteří poskytují péči! Jen potlesk nestačí

V pondělí 24. října se konala Panevropská konference k otázkám zdravotní a sociální péče, kterou zorganizovala Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

Aktuality 23. 9. 2022 / 13:13

Ivana Břeňková byla zvolena do čela volebního regionu EPSU

Novou předsedkyní volebního regionu pro střední Evropu a západní Balkán EPSU byla 20. září zvolena Ing. Ivana Břeňková, vedoucí právního a sociálního oddělení OS zdravotnictví a sociální péče ČR.

Načíst další
 
Napište nám