23. červen – Mezinárodní den veřejných služeb

Organizace spojených národů vyhlásila den 23. června Mezinárodním dnem veřejných služeb. Tento den si připomínáme důležitost a nezastupitelnost veřejných služeb i význam všech zaměstnanců, kteří ve veřejných službách pracují. Odbory sdružené v Evropské federaci odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a Mezinárodní konfederaci odborových svazů veřejných služeb (PSI) 23. června pořádají podle aktuálního stavu a možností odborářů akce, setkání, demonstrace, vyjadřují podporu.

Za Českou republiku jsme na EPSU odeslali alespoň několik fotografií na podporu oslav dne veřejných služeb. Přinášíme je také zde, spolu s fotografiemi z dalších zemí je lze vidět i na adrese https://www.flickr.com/photos/94657608@N02/albums/72177720299761292

Hlavním požadavkem odborů je stabilita veřejných služeb, finanční a personální zabezpečení pro zajištění dostupných a kvalitních veřejných služeb, zajištění bezpečného a zdravého prostředí uživatelům a zaměstnancům.

Je nutné si připomenout největší současnou tragédii, pandemii COVID-19, při níž zemřelo 6 milionů lidí, ale díky velkému úsilí zaměstnanců veřejných služeb v první linii bylo mnoho dalších životů zachráněno. Bohužel z důvodu počátečních problémů s ochranou zaměstnanců a pracovními podmínkami došlo také k úmrtí zaměstnanců veřejných služeb.

Rizikové pracovní podmínky jsou přímým důsledkem špatných vládních politických rozhodnutí, například nedostatečného financování, nedostatečného personálního zabezpečení. Veřejné služby nesmí být cílem škrtů, úsporných opatření, privatizace a komercionalizace!

Podobné články

Aktuality 30. 5. 2022 / 14:49

Leadership má vliv na vztahy na pracovišti i na kvalitu práce

Jmenuji se Miroslav Vácha, pracuji jako záchranář a přesto, že se dost bojím cestovat, vyrazil jsem 17. května na kurz Leadershipu do Bruselu.

Aktuality 7. 4. 2022 / 13:51

Při zaměstnávání migrantů nesmí docházet k diskriminaci

Ve dnech 31. března a 1. dubna 2022 se uskutečnila mezinárodní konference na téma Migrace a migranti v zemích střední a východní Evropy.

Aktuality 2. 4. 2022 / 14:56

Odboráři ze střední Evropy a západního Balkánu o válce

Jednání zástupců evropských OS veřejných služeb ze střední Evropy a západního Balkánu se konalo on-line 30. března. Odboráři odsoudili válku na Ukrajině a projednali její důsledky ve svých zemích.

Načíst další
 
Napište nám