23. červen – Den veřejných služeb

Organizace spojených národů vyhlásila 23. červen jako Den veřejných služeb. Je to den pro oslavy, akce, ale i vyjádření nespokojenosti. K oslavě Dne veřejných služeb se přidává také Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a náš Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, který je členem EPSU.

Odborový svaz zdravotnictví a sociálních služeb ČR byl a je proti politice škrtů financí v oblasti veřejných služeb. Doba škrtů nepřinesla nic dobrého, naopak! Kvalitu poskytovaných veřejných služeb je nutné udržet a rozvíjet, je nutné zajistit bezpečná pracoviště pro zaměstnance a kvalitní péči obyvatelům.

OSZSP ČR nesouhlasí s privatizací veřejných služeb a s realizací PPP projektů.

OSZSP ČR bude nadále prosazovat navýšení finančních prostředků pro rozvoj veřejných služeb, bude prosazovat zajištění zdravého a bezpečného pracoviště, eliminaci stresu, odstranění násilí na pracovišti a ocenění práce zaměstnanců.

Za OSZSP ČR předsedkyně Dagmar Žitníková, místopředsedové Jana Hnyková a Lubomír Francl

Podobné články

Aktuality 2. 6. 2023 / 9:53

OS je pobouřený návrhem na snížení platů a zrušení valorizace plateb za státní pojištěnce

Odborový svaz je pobouřený návrhem na snížení platových tarifů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy o 5 % a návrhem, aby v roce 2024 nebyla valorizována platba zdravotního pojištění za státní pojištěnce.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:30

Sněm ČMKOS rozhodl o vzniku stávkových výborů

Protože vláda nereagovala na výzvy odborů k vedení řádného sociálního dialogu, rozhodl Sněm ČMKOS o tom, že stávková pohotovost ČMKOS přejde do dalšího stádia.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:16

ČMKOS vypracovala spravedlivější návrh úsporných opatření

ČMKOS posoudila vládní návrhy úsporných opatření, zdůraznila, že k prosperitě se nelze proškrtat, a předložila vlastní spravedlivější návrh úsporných opatření.

Načíst další
 
Napište nám