Červenec 2018

30. července

* Celé vedení odborového svazu se účastnilo setkání premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se zástupci nelékařských zdravotnických pracovníků. Před a po setkání se sešli se zástupci odborů a zaměstnanců, aby se na jednání připravili a poté ho vyhodnotili.

 

26. července

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková a místopředseda Lubomír Francl jednali se zástupci odborů a zaměstnavatelem v Dětské psychiatrické nemocnici Louny. Jednalo se o práci odborové organizace, přípravě voleb do orgánů odborové organizace a způsobu jednání se zaměstnavatelem.

 

24. července

* Se zástupci odborové organizace Rokycanské nemocnice, a.s., se sešla místopředsedkyně OS Ivana Břeňková a spolupracující advokát JUDr. Dominik Brůha, PhD., aby projednali postoj zaměstnavatele k představitelům odborové organizace.

 

19. červenec

* Na poradě k dalšímu vyjednávání o navýšení platů se sešli předsedové odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy s předsedou ČMKOS Josefem Středulou. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

* V podvečerních hodinách se konal na náměstí v Sušici mítink za zachování rozsahu poskytované zdravotní péče v Nemocnici Sušice. Na mítinku vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková, akci svou účastí podpořil také místopředseda OS Lubomír Francl.

 

16. červenec

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký a prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR Marek Slabý se sešli s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem kvůli přiznání a profinancování zvláštního příplatku zdravotnickým pracovníkům zdravotnických záchranných služeb a všeobecným sestrám v sociálních službách. Ministr přislíbil, že se bude podnětem zabývat.

 

13. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou ČMKOS Josefem Středulou sešla s ministrem práce a sociálních věcí Petrem Krčálem, aby projednali možné formy příští spolupráce ministerstva a odborů. Jednání bylo velmi přínosné a vstřícné. 

 

12. července

* V budově Krajského úřadu v Brně se z pověření hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka uskutečnila schůzka s radním pro zdravotnictví Milanem Vojtou, zástupci ZZS Jihomoravského kraje, zástupci společnosti MITA THOR a odboráři ke zprávě společnosti MITA THOR a situaci na ZZS Jihomoravského kraje. Zástupci odborů na jednání zopakovali své výhrady k řízení ZZS Jihomoravského kraje a ke zprávě společnosti MITA THOR, která je dle názoru odborů nevyvážená a v mnoha závěrech si odporuje. Zástupcům odborů bylo přislíbeno, že po zpracování obdrží závěrečnou zprávu.

 

10. července

* Jednala výkonná rada OS, zúčastnili se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

 

9. července

* Zástupci odborových svazů veřejných služeb jednali s premiérem Andrejem Babišem, vicepremiérem Janem Hamáčkem, ministryní financí Alenou Schillerovou a ministrem práce a sociálních věcí Petrem Krčálem o zvyšování platů pro zaměstnance ve veřejných službách. Vzhledem k novému složení vlády bylo dohodnuto, že další jednání proběhnou v srpnu. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Odpoledne jednala Rada hospodářské a sociální dohody, tématem byly mimo jiné základní parametry návrhu státního rozpočtu na rok 2019. S připomínkami k navýšení financí pro zdravotnictví a sociální služby vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

3. července

* Předporady k jednání Rady hospodářské a sociální dohody se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví se konalo v budově Ministerstva zdravotnictví za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Jednání se účastnilo celé vedení OS.

 

2. července

* Konalo se jednání k uzavření kolektivní smlouvy společnosti pro poskytování sociálních služeb SeneCura. Společně s regionálním manažerem Ladislavem Kucharským se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

Podobné články

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.

Načíst další
 
Napište nám