Konference a oslava MDŽ v ZO Psychiatrická nemocnice v Dobřanech

V pátek 13. března jsem měl možnost účastnit se konference v ZO Psychiatrická nemocnice v Dobřanech, a to na základě pozvání předsedy ZO Milana Synka a členky výboru ZO Soni Vytiskové. Konference se za odborový svaz účastnili také místopředsedkyně Ivana Břeňková a místopředseda Lubomír Francl. Za zaměstnavatele se účastnil ředitel Psychiatrické nemocnice MUDr. Vladislav Žižka a hlavní sestra Bc. Hana Benediktová. Konference ZO byla zároveň spojena s oslavou Mezinárodního dne žen.

V první části programu konference byla prezentována především činnost odborové organizace, tedy hospodaření, činnost v oblasti BOZP, kulturních aktivit, kolektivního vyjednávání atd.

Ing. Břeňková a MUDr. Žižka popsali aktuální situaci v resortu. Je připravována reforma psychiatrické péče a diskutuje se o budování ambulantních zařízení zabývajících se psychiatrickou léčbou, tzv. centrech duševního zdraví. Hospodaření Psychiatrické nemocnice v Dobřanech bude dle zaměstnavatele v roce 2015 vyrovnané.

Následovala všeobecná zdravice vůči dočasně nepřítomnému předsedovi ZO Milanu Synkovi s přáním jeho brzkého uzdravení a vrácení do pracovního procesu.

Po této oficiální části následoval opravdu bohatý a příjemný kulturní program pořádaný touto odborovou organizací. A líbilo se jak hudební vystoupení kolektivu zaměstnanců s názvem To všechno odnes čas, tak i vystoupení hudební skupiny Queen revival.

Foto autor

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám