Nemocnice České Budějovice hostila akci Odbory v regionech

Nemocnice České Budějovice, a. s., v pondělí 15. června přivítala na své půdě zástupce Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), kteří tak zahájili svou letošní tour po českých a moravských regionech.

Jako předseda základní organizace jsem velmi rád, že se akci ČMKOS, jejímž smyslem je oslovit širokou veřejnost a přiblížit lidem práci odborů, vysvětlit význam kolektivního vyjednávání a sociálního dialogu mezi zaměstnavatelem a odbory, podařilo propojit s naší nemocnicí.

Velmi pozitivním bonusem povedené akce byla přítomnost předsedy ČMKOS Josefa Středuly. Po příjezdu hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské se plánovaně připojil i předseda představenstva nemocnice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Ne každý den se vám podaří dostat na jeden metr čtvereční šéfa největší odborové centrály v ČR, hejtmanku kraje a šéfa krajské nemocnice, ve které vedete odbory. Tímto kolegyním a kolegům ze stanu děkuji, že mi umožnili, abych mohl během následujících dvou hodin neformálně hovořit s lidmi, kteří jsou velmi důležití proto, aby naše odborová činnost byla pro zaměstnance co nejvíce efektivní. Stihli jsme probrat „současné“ problémy ve zdravotnictví, možné dopady pandemie COVID-19, důležitost odborů, blížící se krajské a parlamentní volby a krátce se projít v areálu nemocnice. A jak vidno na fotografii, při probírání vážných témat se našel prostor i pro vtipné glosy.

Všichni víme, že odborařina je náročná a převážně nedoceněná činnost, a proto jsem rád, že se nám všem ten den podařilo laické, ale i odborné veřejnosti ukázat, jak může vypadat sociální dialog na úrovni. Pouze tak se lze, dle mého názoru, celospolečensky posunout.

P. S. Kdo tomu nevěří, ať se přesvědčí na vlastní oči :-))

Aktuality 17. 4. 2024 / 20:37

Plzeňští odboráři vyrazili na výlet do Prahy i do Tróje

Na neděli 25. února naplánovala odborová organizace FN Plzeň pro své členy a jejich rodinné příslušníky výlet do Prahy, jehož součástí byla také návštěva divadelního představení.

Aktuality 15. 3. 2024 / 13:01

Jako odboráři jsme spojili síly a vycházíme si vstříc

Společnost Krajská zdravotní, a. s., vznikla 1. září 2007 transformací pěti nemocnic do jednoho celku.

Aktuality 15. 3. 2024 / 11:59

Krajská zdravotní komunikuje se zaměstnanci i v době krize

Koncem února všechny zaměstnance Krajské zdravotní, a. s., zaskočila informace o zásahu policie. Policie šetří kauzu údajné manipulace s veřejnými zakázkami.