Nemocnice České Budějovice hostila akci Odbory v regionech

Nemocnice České Budějovice, a. s., v pondělí 15. června přivítala na své půdě zástupce Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), kteří tak zahájili svou letošní tour po českých a moravských regionech.

Jako předseda základní organizace jsem velmi rád, že se akci ČMKOS, jejímž smyslem je oslovit širokou veřejnost a přiblížit lidem práci odborů, vysvětlit význam kolektivního vyjednávání a sociálního dialogu mezi zaměstnavatelem a odbory, podařilo propojit s naší nemocnicí.

Velmi pozitivním bonusem povedené akce byla přítomnost předsedy ČMKOS Josefa Středuly. Po příjezdu hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské se plánovaně připojil i předseda představenstva nemocnice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Ne každý den se vám podaří dostat na jeden metr čtvereční šéfa největší odborové centrály v ČR, hejtmanku kraje a šéfa krajské nemocnice, ve které vedete odbory. Tímto kolegyním a kolegům ze stanu děkuji, že mi umožnili, abych mohl během následujících dvou hodin neformálně hovořit s lidmi, kteří jsou velmi důležití proto, aby naše odborová činnost byla pro zaměstnance co nejvíce efektivní. Stihli jsme probrat „současné“ problémy ve zdravotnictví, možné dopady pandemie COVID-19, důležitost odborů, blížící se krajské a parlamentní volby a krátce se projít v areálu nemocnice. A jak vidno na fotografii, při probírání vážných témat se našel prostor i pro vtipné glosy.

Všichni víme, že odborařina je náročná a převážně nedoceněná činnost, a proto jsem rád, že se nám všem ten den podařilo laické, ale i odborné veřejnosti ukázat, jak může vypadat sociální dialog na úrovni. Pouze tak se lze, dle mého názoru, celospolečensky posunout.

P. S. Kdo tomu nevěří, ať se přesvědčí na vlastní oči :-))

https://www.facebook.com/jihoceskatelevize/posts/2672221309550467

Podobné články

Aktuality 16. 5. 2023 / 20:51

Milé setkání v Domově pro seniory Sloupnice

V pondělí 24. dubna 2023 jsem navštívila Domov pro seniory Sloupnice, který leží v Pardubickém kraji a je příspěvkovou organizací s registrací krajského úřadu.

Aktuality 16. 5. 2023 / 20:40

V Domově sociální péče Tmavý Důl o problémech sociálních služeb

Tmavý Důl leží v krásné oblasti Rtyně v Podkrkonoší v Trutnovském okrese a je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Královéhradecký kraj.

Aktuality 16. 5. 2023 / 19:56

Setkání bývalých zaměstnanců v Psychiatrické nem. Havlíčkův Brod

Po dlouhých čtyřech letech se 19. dubna 2023 konalo tradiční setkání bývalých zaměstnanců Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod.

Načíst další
 
Napište nám