Odbory k novele zákoníku práce

Odbory velmi pečlivě sledují novelu zákoníku práce projednávanou v těchto dnech v Poslanecké sněmovně. Chystá se druhé čtení novely a budou se načítat pozměňovací návrhy.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Českomoravská konfederace odborových svazů si přejí, aby byl přijat pozměňovací návrh poslance Jaroslava Zavadila, kterým se navrhuje sjednotit odměňování zaměstnanců nemocnic pod systém platů. Podobný návrh podala i poslankyně Jana Hnyková (Úsvit).

Ne všechny poslanecké návrhy jsou však ve prospěch zaměstnanců, přicházejí také návrhy opačné.

ČMKOS k novele zákoníku práce uspořádala ve středu 8. března tiskovou konferenci, kde upozornila i na poslanecké návrhy, jejichž cílem je výrazně zhoršit postavení zaměstnanců a omezit práva odborů. Tiskovou zprávu ČMKOS viz níže jako soubor ke stažení.

Záznam tiskové konference viz na:

https://www.cmkos.cz/obsah/219/video-zaznam-z-tiskove-konference-ke-koncepcni-novele-zakoni/18520

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

PODPOŘTE I VY SVÝM PODPISEM DEN PROTESTŮ 27. LISTOPADU, A TO NA TÉTO STRANĚ VPRAVO NAHOŘE POD NÁZVEM PTÁME SE. DĚKUJEME!

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při chystaném protestu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám