Odbory v regionech – úspěšná akce ČMKOS v Hradci Králové

Od roku 2014 pořádá Českomoravská konfederace odborových svazů výjezdy do regionů, kde nejen prezentuje odbory, ale také poskytuje právní poradenství a informuje o výhodách členství. Při svých výjezdech v rámci projektu Odbory s vámi prakticky ukazuje občanům, o čem je odborová práce.

Na červený stan ČMKOS je možno narazit v řadě měst naší země od východu až na západ. Výjezdu se v některých městech účastní i předseda ČMKOS Josef Středula. Pravidelně se účastní místopředsedkyně ČMKOS Radka Sokolová, právníci a další zaměstnanci ČMKOS. Výjezdy v jednotlivých městech podporují i zástupci jednotlivých svazů působících v daném regionu.

11. srpna se výjezdu ČMKOS do Hradce Králové na náměstí 28. října zúčastnila i předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková. Nepřijely se jen podívat, ale i aktivně se zapojit do práce s občany. Vyslechly si řadu negativních příběhů od občanů Královéhradeckého kraje, se kterými se občané během svého pracovního života setkali. Jaké to mělo dopady do jejich osobního života a kdo jim pomohl, ale v řadě případů nepomohl. Na druhou stranu bylo příjemné potkat mladé lidi, kteří věděli, co jsou odbory a že v některém odborovém svazu jsou členy.

Projekt Odbory s vámi se rok od roku zdokonaluje a nabízí pomocnou ruku všem, kdo se u červeného stanu zastaví. Právní experti ČMKOS poskytují zdarma pracovněprávní poradnu přímo v ulicích našich měst. Myslím, že je to cesta správným směrem, ukázat práci odborů v regionech a přiblížit řadovým občanům jejich činnost.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 5. 2023 / 18:52

Výkon a spravedlivá odměna. Platy, platy a zase platy…

Pracovní tempo a zátěž ve zdravotnictví narůstá, narůstá i průměrná roční míra inflace.

Aktuality 15. 5. 2023 / 21:04

Sociální dialog jako nástroj vítězství nejen při COVID-19

V této mé malé chvilce zamyšlení mi dovolte přiblížit důležitost sociálního dialogu na příkladu nedávné pandemie, která poznamenala celý svět.

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:53

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Načíst další
 
Napište nám