On-line jednání KR Plzeňského kraje za účasti vedení OS

Krajská rada Plzeňského kraje poprvé testovala 22. ledna tohoto roku on-line způsob setkávání, z důvodu přetrvávající pandemické situace. Byla využita aplikace Skype, ale jsou samozřejmě použitelné i jiné veřejně dostupné programy (Google Meet, Zoom, Teams od Microsoftu apod.). Po počátečních lehkých obtížích se spojením, které jsem očekával, se spojení podařilo odladit.

Členové krajské rady se spojili s vedením OS, což bylo skvělé pro výměnu informací z centrální úrovně. Předsedkyně plzeňské krajské rady Helena Kurcová informovala o situaci v sociálních službách, o navýšení platových tabulek apod. Následovaly informace od ostatních členů krajské rady. Krajská rada se stále snaží uskutečnit schůzku s novou hejtmankou Plzeňského kraje doc. PaedDr. Ilonou Mauritzovou, Ph.D., (ODS), čemuž ovšem brání přetrvávající pandemická situace.

Byla probírána situace v nemocnicích v Plzeňském kraji. Jak se po jednání krajské rady potvrdilo, dojde ve valné většině (přestože i v tomto existují určité rozdíly) nemocničních zařízení zřizovaných Plzeňským krajem k navýšení mezd o 10 % z platových tabulek platných ve státní sféře, což je jistě pozitivní zpráva. Všichni zaměstnanci nemocničních zařízení si toto zlepšení jejich odměňování zaslouží, neboť situace v nemocnicích není vůbec lehká a pro mnohé z nich je tento dlouhodobě abnormálně zatěžující stav velice vyčerpávající.

Nastává nová doba komunikace mezi námi, ovšem přes veškerý pokrok v technologiích je přesto nejlepší osobní kontakt. Doufám a věřím, že již v dohledné době (i díky očkování) se budeme moci opět osobně setkávat.

Foto Dagmar Žitníková

Podobné články

Aktuality 20. 2. 2023 / 13:08

Plzeňská krajská rada jednala s vedením kraje o zvyšování mezd

V pátek 10. února se uskutečnilo jednání krajské rady Plzeňského kraje na Krajském úřadě Plzeňského kraje.

Aktuality 20. 2. 2023 / 13:04

Nemocnice Sušice v ohrožení

Ve středu 18. ledna se uskutečnilo veřejné zasedání zastupitelstva města Sušice, předmětem jednání byl pouze jeden bod, a to další budoucnost Sušické nemocnice s. r. o.

Aktuality 22. 9. 2022 / 11:26

Plzeňská krajská konference OS – 21. 9. 2022

Plzeňská krajská konference jednala ve středu 21. září.

Načíst další
 
Napište nám