Platové tarify, vyjma zdravotnictví, se zvýší o 5 %. O zdravotnictví dál budeme jednat

Vážené kolegyně a kolegové, sdělujeme vám, že v pátek 31. srpna došlo k dohodě mezi vládou a odbory o procentním nárůstu tarifů zaměstnancům veřejných služeb, kteří pracují v příspěvkových organizacích, a to vyjma zaměstnanců ve zdravotnictví.

Pro zaměstnance veřejných služeb, vyjma příspěvkových organizací ve zdravotnictví, byl dohodnut růst platových tarifů o 5 %.

Pro zaměstnance ve zdravotnictví se povedou další jednání příští týden.

Navýšení o 5 % není to, co jsme si představovali, ale je to kompromis možného.

Připomínáme, že jsme na nikoho nezapomněli. Nyní budou probíhat jednání o zvýšení objemu financí na dotace pro poskytovatele sociálních služeb, aby vše bylo řádně profinancováno a aby se o 5 % mohly navýšit také mzdy v sociálních službách v neziskových organizacích a u dalších poskytovatelů, na které se nevztahuje nařízení vlády.

Všem vám velmi děkujeme za vaši podporu a pomoc.

Za vedení odborového svazu Dagmar Žitníková

Níže jako soubor ke stažení najdete vyjádření společnosti Gratia futurum 913 ke stávkové pohotovosti našeho odborového svazu

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám