Smutný konec vyhlášené ortopedie v Orlové

Ve velkém proběhlo poslední rozloučení s věhlasnou orlovskou ortopedií! Přišla se s ní rozloučit stovka občanů a zdravotníků. Orlovské noviny otiskly článek, který popsal celou situaci naprosto dokonale, a proto si dovolím citovat: „Smuteční průvod prošel poslední lednový den naším městem. „Zemřela“ vyhlášená orlovská ortopedie, zanikl špičkový tým ortopedů a právě 31. ledna 2020 nastala chvíle posledního rozloučení. Rozloučení to bylo důstojné a velmi smutné. Tým ortopedů – a vlastně celého kolektivu oddělení ortopedie – byl uložen do rakve a v závěru pietního aktu vypuštěn v podobě nafukovacích balónků do vzduchu. Ve chvílích posledního rozloučení zůstalo málokteré oko nejen pracovníků nemocnice, ale i ostatních účastníků pochodu, suché. Čest památce orlovské ortopedie v čele s MUDr. Tomášem Knyblem. Byli jste skvělý tým a zůstali jste jednotní až do konce. Vážíme si vašeho boje za zachování špičkové ortopedie v Orlové. Děkujeme a věříme, že orlovským pacientům zůstanete i nadále nakloněni, byť budete působit v jiných zdravotnických zařízeních. Velký dík patří všem lékařům, sestrám a vlastně veškerému personálu nemocnice, který společně s městem do jara minulého roku, kdy kraj schválil optimalizaci orlovské nemocnice, usiloval o zachování všech akutních lůžek v Orlové, včetně tehdejších zdravotnických služeb. Velmi si vašeho boje v zájmu orlovských občanů vážíme. Děkujeme.“ Konec citace.

Na ortopedii v Orlové se ročně zvládlo více než 1500 operací, z nichž bylo více než 400 totálních endoprotéz, a toto pracoviště bylo schopno provádět jako jedno z mála pracovišť všechny druhy ortopedických operací.

Počet operací řadil orlovskou ortopedii řadil mezi deset nejproduktivnějších pracovišť v České republice. Čekací doba se pohybovala okolo tří měsíců, což bylo top v regionu, když vezmeme, že v ostatních nemocnicích se čekací doby pohybují od jednoho roku a půl.

Naskýtá se otázka: Jak se prodlouží čekací doba v ostatních nemocnicích, když jim přibude spádová oblast 55 tisíc obyvatel? Není to omezení dostupnosti zdravotní péče v časovém horizontu?

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám