Sněm ČMKOS rozhodl o vzniku stávkových výborů

Cílem Českomoravské konfederace odborových svazů je obnovení sociálního dialogu a jednání o zásadních krocích vlády, které se týkají všech občanů, shodli se v úterý 30. května zástupci odborových svazů – účastníci Sněmu ČMKOS. Kvůli téměř neexistujícímu sociálnímu dialogu vyhlásila ČMKOS 15. května stávkovou pohotovost s cílem přivést vládu k jednání o navrhovaných vládních opatřeních.

Protože vláda na výzvy odborů k vedení řádného sociálního dialogu nereagovala, rozhodl Sněm o tom, že stávková pohotovost ČMKOS přejde do dalšího stádia – byl ustaven Stávkový výbor ČMKOS a vznikají stávkové výbory na úrovni jednotlivých odborových svazů a odborových organizací.

Prohlášení Sněmu ČMKOS viz níže jako soubor ke stažení.

Záznam tiskové konference, která se konala po Sněmu ČMKOS, najdete na webu ČMKOS: https://www.cmkos.cz/cs/obsah/219/video-vyvoj-stavkove-pohotovosti-po-jednani-snemu-cmkos/333707

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 29. 9. 2023 / 20:03

Odboráři z celého světa se sešli v červnu v Ženevě

Ve dnech 29. a 30. června 2023 v Ženevě jednal výkonný výbor celosvětové odborové Internacionály veřejných služeb (PSI). Pro účastníky, kteří se nemohli být přítomni, bylo zajištěno on-line připojení.

Aktuality 26. 9. 2023 / 14:14

Všechno má souvislosti a důsledky

Před pár lety jsem si na jedné konferenci vyslechla názor renomované psycholožky, že normální je chaos.

Aktuality 25. 9. 2023 / 14:26

Šekem mzdu ani plat nenahradíš!

Jeden zaměstnavatel se rozhodl, že nebude mzdu v hotovosti vyplácet. A když nemá zaměstnanec účet, nebo mu ho nechce sdělit, tak mu dá šek.

Načíst další
 
Napište nám