Srpen 2012

31. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem a náměstkem Davidem Kafkou kvůli odměňování zaměstnanců v sociálních službách a úpravě nařízení vlády k platovým tarifům.

 

30. srpna

* Národní rada osob se zdravotním postižením ČR pořádala spolu s KDU-ČSL happening před Ministerstvem práce a sociálních věcí proti plošnému zavedení sKaret. Na akci vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

29. srpna

* Zástupci odborů a zástupci zaměstnavatelů se sešli k výměně názorů na návrh státního rozpočtu na rok 2013. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková informovala zaměstnavatele z jiných resortů o problémech zdravotnictví a sociálních služeb.

 

28. srpna

* Vedení OS jednalo se zástupci Advokátní kanceláře Bakeš a Ministerstva zdravotnictví o vývoji soudního sporu ve věci Zdravotnické noviny.

 

27. srpna

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se setkala s Martou Kubišovou před jejím koncertem. Marta Kubišová podpořila a podepsala petici Voda je lidské právo.

 

22. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková a JUDr. Dominik Brůha jednali na Ministerstvu zdravotnictví o postupu při vydávání Zdravotnických novin.

 

21. srpna

* Vedení jednalo s Danou Štechovou z mezinárodního oddělení ČMKOS o práci a zastoupení odborového svazu v evropských strukturách.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková navštívila call centrum Odbory Plus a seznámila se spolu s dalšími předsedy OS se zázemím tohoto slevového portálu.

 

20. srpna

* Jednání Rady ČMKOS se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. Rada projednávala aktuální situaci a první variantu návrhu státního rozpočtu na rok 2013. Žitníková upozornila předsedy svazů na tristní situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách.

 

17. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla spolu s dalšími předsedy a zástupci ČMKOS se zástupci občanských iniciativ a sdružení z platformy Stop vládě. Jednotliví aktéři přednesli na jednání své názory na to, jak by měly odbory a iniciativy spolupracovat na dalších akcích.

 

15. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou a prezidentem Svazu pacientů ČR Lubošem Olejárem v Brně sešla se zástupkyní ombudsmana Jitkou Seitlovou.

 

14. srpna

* V Ústí nad Labem se sešli členové krajské rady Ústeckého kraje, aby řešili aktuální problémy zdravotnictví a sociálních služeb v regionu. Na jednání byl pozván předseda regionální rady ČMKOS Jiří Cingr, který informoval přítomné o celkové situaci v regionu a o svém rozhodnutí aktivně se zúčastnit veřejného života prostřednictvím kandidatury do krajského zastupitelstva a Senátu ČR. Za náš OS se ke kandidatuře do krajského zastupitelstva rozhodla i Lenka Štěpánková, která chce aktivně přispět k pozitivním změnám ve společnosti. Účastníci jednání dlouze diskutovali o tom, že je potřeba, aby se co nejvíce odborářů zapojilo do dění ve společnosti a abychom nečinně nepřihlíželi k tomu, co se okolo nás děje. Za vedení OS se jednání krajské rady zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková, která přítomné informovala o dění ve zdravotnictví a v sociálních službách.

 

13. srpna

* Místopředsedkyně ČMKOS Radka Sokolová svolala jednání koordinační odborové skupiny, která připravovala návrh dohody o spolupráci odborů a občanských iniciativ. Jednání se za OS zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

10. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se opět sešla se zástupci občanských sdružení, aby projednali neutěšenou situaci ve zdravotnictví.

 

7 a 8. srpna

* Další metodické dny regionálních pracovníků a inspektorů BOZP se konaly ve znamení příprav krajských konferencí a řešení současných akutních problémů ve zdravotnictví a sociální péči. Jednání se zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský.

 

7. srpna

* Jednala výkonná rada OS, hostem byl předseda LOK-SČL Martin Engel.

Podobné články

Aktuality 13. 4. 2023 / 20:24

Březen 2023

29. března: Demonstrace 68 NE namířená proti prodlužování věku odchodu do důchodu se konala ve středu 29. března 2023 v Praze před Úřadem vlády.

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Načíst další
 
Napište nám