Tragická událost ve Fakultní nemocnici Ostrava

Den 10. prosince 2019 se mnohým lidem zapíše do paměti. Den, kdy mnozí z nás jen nechápavě kroutili hlavou nad tragickou událostí, která se stala ve Fakultní nemocnici Ostrava. Bilance útoku střelce je 7 obětí, 7 zmařených lidských životů.

Nechci se zabývat proč, kdyby…

Chtěla bych touto formou jen zavzpomínat a poděkovat všem, kteří pomáhali a byli oporou pro pozůstalé, zaměstnance a další pacienty, kteří byli součástí této tragické události.

Ještě teď mi běhá mráz po zádech a mlží se mi oči při psaní tohoto článku a vzpomínce na tuto událost. Mnozí zaměstnanci Fakultní nemocnice Ostrava jsou stále otřeseni a v péči psychologů.

Míra solidarity je znatelná. Ještě nedávno jsem večer procházela, při cestě na noční, kolem stovky hořících svíček, které lidé dennodenně zapalovali pro uctění památky obětí na pietním místě před poliklinikou FN Ostrava. Stejně tak je vidět solidarita i u finanční částky, která je na „Sbírkovém účtu na podporu pozůstalých a obětí útoku z 10. 12. 2019 ve FNO“ (viz foto).

Celé neštěstí a negativní emoce navíc umocňoval probíhající adventní čas, čas vánočních svátků.

Děkuji všem za podporu, pomoc a solidaritu.

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám