V táborské nemocnici o směnách i mzdách, o nich se jedná i v nemocnicích Plzeňského kraje

V pondělí 13. ledna se uskutečnilo jednání v Nemocnici Tábor, a. s. V první části jednání se setkali zástupci OSZSP ČR předsedkyně Bc. Dagmar Žitníková, vedoucí právního a sociálního oddělení Ing. Ivana Břeňková a regionální manažer Bc. Václav Matoušek se zástupci výboru odborové organizace Nemocnice Tábor v čele s předsedkyní Bc. Martinou Netrvalovou.

Následovala schůzka zaměstnanců s vedením nemocnice v Táboře (viz fotografie), které zastupoval předseda představenstva a ředitel Ing. Ivo Houška, MBA. Předmětem jednání byl především systém plánování směn během vyrovnávacího období, které bylo zatím dohodnuto na první tři měsíce roku 2020. O příštím vyrovnávacím období se bude jednat během nadcházejícího kolektivního vyjednávání.

Návrh zaměstnavatele v nemocnici v Táboře na navýšení mezd je v průměru o 1500 Kč.

***

Obdobná situace je i v nemocnicích zřizovaných Plzeňským krajem, kde v nemocničních zařízeních navrhují zaměstnavatelé v krajských nemocnicích podobnou částku. Požadavky odborových organizací jsou ovšem vyšší i vzhledem k personální situaci u prakticky všech zdravotnických a ostatních profesí. Pouze vyšší mzdy dokážou do zdravotnických zařízení postupně přilákat více zaměstnanců a stabilizovat personální situaci.

Kolektivní vyjednávání tedy stále probíhá.

Foto autor

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám