Vydařený seminář ve spolupráci s EPSU a IMPACT

Jsem nesmírně šťasten, že na tomto místě můžu konstatovat fakt, že máme na seminářích opravdu plno. Jarní seminář pro mladé členy afilací Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) dosáhl maximální možné úrovně počtu účastníků, kterých tentokrát přijelo třicet dva. Když k tomu připočítáme lektory a tlumočení, máme v konferenční místnosti úplně nabito. A to je moc dobře.

Jako pořadatelé a organizační garanti této akce se potýkáme s určitou formou schizofrenie. Ale velmi příjemné schizofrenie. Máme totiž nastavený rozpočet a zároveň bychom chtěli dobrou účast. Trochu se to v nás pere, ale nakonec zvítězí radost z velkého zájmu o tuto vzdělávací aktivitu.

Letos na jaře nás přivítal velmi dobře vybavený hotel Akademie ve Velkých Bílovicích, kde se o víkendu 11. – 13. dubna 2014 sešli zástupci členských afilací EPSU z odborových svazů v České a Slovenské republice. Trend rozrůstání počtu zúčastněných svazů je stále aktuální, což přináší velmi dobrou atmosféru i z hlediska různorodosti pohledů na řešení stejného problému. Na tomto semináři se rozšířily naše řady o zástupkyni OS ECHO a bylo to moc fajn.

Stejně jako předcházející projekty je i tento pořádán ve spolupráci s EPSU a partnerským odborovým svazem IMPACT z Irska, který zastupoval náš dlouholetý spolupracovník, a snad mohu říct, že i dobrý přítel, Denis Rohan. EPSU zastupoval Josef Krejbych a za české a slovenské lektory nastoupili Ludmila Pazderová, Ivana Břeňková a Ladislav Kucharský.

Vzhledem k tomu, že Denis přiletěl z Dublinu v pátek večer, tak po jeho příletu proběhlo jen seznamovací kolečko a sumarizace vědomostí a témat z minulých seminářů.

V sobotu jsme se potom věnovali plánovaným tématům, kterými bylo připomínkování rezoluce EPSU k zaměstnanosti mladých lidí v Evropě.

Toto téma vévodilo i workshopům, které vedli Ivana Břeňková, Ludmila Pazderová a Josef Krejbych.

Po krátké přestávce a osvěžující kávě následovala interaktivní přednáška o komunikačních dovednostech s akcentem na asertivitu a manipulaci, kterou přednesl Ladislav Kucharský.

V neděli jsme pokračovali v komunikačních dovednostech s akcentem na základní neverbální komunikaci a jako třešničku na dortu jsme absolvovali hodinu odborářské angličtiny, kterou měla skvěle připravenou Ludmila Pazderová.

V sobotu pozdě odpoledne nechyběla krátká procházka po krajině v okolí Bílovic. Teď se asi někteří účastníci usmívají, protože procházka měla devět kilometrů.

Čas na dobrém semináři utíká velmi rychle a i na tomto semináři se naplnilo motto, které jsem měl uvedeno na začátku prezentace: Stanisław Jerzy Lec řekl, že dobrá komunikace má stejné účinky jako dobrá káva. Špatně se při ní usíná. Nám na semináři nezaspal nikdo, a to je pro nás povzbuzením do další práce, která bude pokračovat na podzim o víkendu 17. – 19. října 2014. Takže si toto datum napište do diářů už teď, budeme se těšit na všechny další účastníky!

Foto autor

Podobné články

Aktuality 4. 6. 2023 / 18:40

Má dáti – nedal… aneb Školení pro hospodáře odborových organizací

V květnu a začátkem června se po několikaleté pauze uskutečnila v Praze a Olomouci školení pro hospodáře odborových organizací.

Aktuality 16. 5. 2023 / 20:08

Semináře na téma FKSP, sociální fond a kolektivní vyjednávání

Ve dnech 20. dubna, 25. dubna a 2. května 2023 v Olomouci a v Praze uspořádal odborový svaz semináře na téma FKSP, sociální fond, benefity a kolektivní vyjednávání.

Aktuality 23. 10. 2021 / 13:35

Síla odborů

Ve dnech 20. – 22. října se ve znojemském hotelu Mariel konal 1. ročník školení s názvem Síla odborů.

Načíst další
 
Napište nám