Březen 2017

31. března

* Vedení OS se sešlo s výborem odborové organizace Fakultní nemocnice Ostrava, aby projednali postup výboru ve věci zvýšených odvodů členských příspěvků.

 

30. března

* Na zámku Štiřín pokračovalo společné jednání české a slovenské tripartity. V české delegaci byla předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Na poradě předsedů v Plzni se sešli zástupci odborových organizací Plzeňského kraje s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou a místopředsedou Lubomírem Franclem. Účastníci ocenili výsledek stávkové pohotovosti Rokycanské nemocnice pod vedením Františka Kuneše.

 

29. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se zúčastnily jednání konference odborové organizace v Rokycanské nemocnici a.s., kde bylo sděleno, že vedení nemocnice navýší mzdy nezdravotníkům o 10 %. Odborová organizace na jednání odvolala svoji stávkovou pohotovost. Předsedkyně a místopředsedkyně ocenily práci předsedy odborové organizace Františka Kuneše.

* V podvečerních hodinách se na zámku Štiřín sešli na předběžném jednání někteří zástupci české a slovenské tripartity. Společné večeře a následné diskuze se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

28. března

* Na poradě v Ústí nad Labem se potkali odboráři z Ústeckého kraje s vedením svazu. Jednání se uskutečnilo v Krajské zdravotní, a.s., a zúčastněné přišel pozdravit personální náměstek Krajské zdravotní, a.s., Ing. Vojtěch Krump.

* Po poradě s předsedy následovalo kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní, a.s., kterého se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková jednala v Mostě se senátorkou Alenou Dernerovou o problémech Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem.

 

27. března

* Jarní porady s předsedy a zástupci odborových organizací odstartovalo setkání vedení svazu s kolegy z Prahy.

 

24. března

* Na MPSV se sešli sociální partneři na tripartitním pracovním týmu pro sociální politiku. Jednání se zúčastnilo celé vedení OS a právnička Mgr. Ivana Štěpánková.

 

22. a 23. března

* Na pravidelném metodickém dnu se sešli na OS regionální pracovníci. S předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou a místopředsedou Lubomírem Franclem projednávali metodiku pro odborové organizace a přípravu porad s předsedy odborových organizací.

 

15. března

* Jednala dozorčí rada OS.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila na Veřejném slyšení v Senátu na téma: Dopady nálezu Ústavního soudu ČR na úhrady zdravotních služeb v odbornosti 913. Veřejné slyšení navazovalo na ústavní stížnost podanou skupinou senátorů ohledně zařazení odbornosti 913 do úhradové vyhlášky, které Ústavní soud ČR v prosinci 2016 vyhověl.

 

14. března

* Jednala výkonná rada OS.

 

13. března

* Jednání Rady ČMKOS se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Jednala sekce zdravotnických záchranných služeb.

 

10. a 11. března

* Jednání 39. sjezdu ČSSD se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

10. března

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se účastnila konference odborové organizace Psychiatrické nemocnice v Dobřanech.

 

9. března

* V budově Ministerstva zdravotnictví se konalo setkání zástupců zaměstnavatelů a odborů z KHS, SZÚ, a ZÚ. Tzv. kulatý stůl organizovala sekce pracovníků hygienické služby OS. Jednání se účastnila a na otázky odpovídala hlavní hygienička Eva Gottvaldová, ředitel přímo řízených nemocnic Ing. Jan Michálek, vedoucí personálního oddělení Mgr. Petra Markovičová a Mgr. Michal Bartoš z úseku státního tajemníka. Jednání vedla místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

 

8. března

* Vedení OS spolu se zástupci krajské rady Středočeského kraje jednali s nově zvolenými zástupci Středočeského kraje. O problematice zdravotnictví a sociálních služeb téměř dvě hodiny diskutovali s náměstkem hejtmanky pro oblast zdravotnictví Mgr. Martinem Kupkou, a náměstkem hejtmanky pro oblast financí Ing. Gabrielem Kovácsem. Obě strany se dohodly na pravidelných pololetních setkáních.

* Odpoledne se vedení OS zúčastnilo jednání odborářů a zaměstnanců Rokycanské nemocnice s členkou Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Ing. Milenou Stárkovou a vedením nemocnice. Tématem byl nenaplněný vládní příslib, že se zvýší mzdy všem zaměstnancům nemocnic o 10 %. Odboráři a zaměstnanci sdělili vedení nemocnice a radní Stárkové, že trvají na naplnění slibů a že požadují, aby se v jejich nemocnici zvýšily mzdy všem zaměstnancům. Vedení OS znovu zopakovalo, že zvýšení mezd se týká všech zaměstnanců a pokud nemá nemocnice finance na zvýšení z úhradové vyhlášky, ať vstoupí do jednání s Ministerstvem zdravotnictví a zdravotními pojišťovnami. Závěrem předsedkyně OS Dagmar Žitníková sdělila, že se odbory znovu obrátí na vedení kraje. 

 

3. března

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na ČMKOS zúčastnil pracovního setkání týkajícího se nových projektů k § 320a zákoníku práce pro rok 2017.

 

1. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se společně se zástupci odborů Plzeňského a Moravskoslezského kraje účastnili jednání Poslanecké sněmovny. Zde se očekávalo projednání novely zákoníku práce, které však nakonec bylo přeloženo na příští jednání.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Načíst další
 
Napište nám