Červenec 2013

31. července

* Krizový štáb lázní jednal s ředitelem Státních léčebných lázní Janské Lázně Josefem Šimurdou o situaci v zařízení. Po jednání se uskutečnila tisková konference, kterou moderovala předsedkyně OS Dagmar Žitníková a na které vystoupil řídící sekce lázeňství Martin Vacek. 

 

30. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu předsedou ČMKOS Jaroslavem Zavadilem a s hejtmanem Kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem upozornili ministra zdravotnictví Martina Holcáta na kritickou situaci v resortu. Odbory a kraje požadují zvýšení finančních prostředků pro nemocnice, které zastaví omezování poskytované zdravotní péče, snižování počtu personálu a zvrátí hrozící kolaps některých nemocnic.

 

29. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala se zástupci odborové organizace a praktickým lékařem s ředitelkou Mgr. Michaelou Pavluskovou a dalšími členy vedení Sociálních služeb Vsetín o připravované restrukturalizaci. Obvodní lékař klientů a odbory na jednání vyjádřili nesouhlas s reorganizací a nutnost poskytování zdravotní a ošetřovatelské péče klientům zařízení.

 

25. července

* Jednala dozorčí rada odborového svazu.

 

23. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem, aby ho informovala o problémech v resortu.

 

18. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu předsedou ČMKOS Jaroslavem Zavadilem a s hejtmanem kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem jednali s prezidentem republiky Milošem Zemanem o kritické situaci ve zdravotnictví.

 

17. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský opět jednali o podmínkách smlouvy s mobilními operátory.

 

16. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se opět sešla s předsedou České asociace pečovatelské služby PhDr. Jindřichem Kadlecem, aby projednali situaci v sociálních službách a návrhy na řešení nedostatku financí.

 

12. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly společně s JUDr. Dominikem Brůhou na Ministertsvu zdravotnictví o podmínkách vydávání Zdravotnických novin společností Ambit Media.

 

11. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se v Brně sešla se zástupci Regionální rady ČMKOS, aby spolu projednali problémy ve zdravotnictví a sociálních službách a spolupráci v rámci příhraničí.

 

10. července

* Vedení OS opět jednalo se zástupcem finanční společnosti spravující majetek odborového svazu.

 

9. července

*Jednala výkonná rada odborového svazu.

 

8. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou o situaci v českém lázeňství.

 

4. července

* V budově ČMKOS se sešli na pravidelné schůzce zástupci odborových svazů s provozovateli portálu Odbory Plus. Jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

3. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou OS státních orgánů a organizací Janem Rovenským jednali s náměstkem ministryně práce a sociálních věcí JUDr. Petrem Šimerkou o požadavcích odborů na změny v odměňování zaměstnanců ve veřejné sféře.

 

2. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala o odměňování zaměstnanců ve veřejných službách s předsedou OS státních orgánů a organizací Janem Rovenským.

* V odpoledních hodinách jednala předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu se členy krajské rady Kraje Vysočina s hejtmanem kraje MUDr. Jiřím Běhounkem o situaci v krajském i celostátním zdravotnictví. Předsedkyně se s hejtmanem shodli, že situace je kritická a že je nutné rychle konat. Na jednání se také dohodli, že požádají o pomoc při řešení problémů prezidenta Miloše Zemana. 

 

1. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský jednali se zástupci mobilních operátorů, kteří měli zájem spolupracovat s odborovým svazem.

Podobné články

Aktuality 10. 9. 2022 / 21:41

Srpen 2022

23. srpna: Představitelé OS veřejných služeb a veřejné správy jednali s představiteli vlády o navýšení platů, doprovodilo je několik desítek odborářů.

Aktuality 17. 8. 2022 / 20:31

Červenec 2022

13. července: Vládní poslanci se svým hlasováním postavili proti možnosti, aby záchranáři mohli odejít dřív do penze bez jejího krácení.

Aktuality 14. 6. 2022 / 15:38

Červen 2022

2. června: Konala se společná tisková konference OS a LOK-SČL na téma platby za státní pojištěnce, zúčastnilo se celé vedení OS.

Načíst další
 
Napište nám