Červenec 2022

27. července

* Opět se sešli zástupci odborových svazů veřejných služeb, aby koordinovali následné postupy ohledně zvýšení platů. Jednání se účastnilo celé vedení OS.

26. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s prezidentem Svazu pacientů ČR Lubošem Olejárem k výměně informací o situaci ve zdravotnictví.

25. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla se stakeholdery projektu Prevence II, který řeší systémové zapojení psychosociální intervenční služby do systému poskytování služeb zdravotníkům v rámci ČR.

20. července

* Proběhlo několik on-line jednání k přípravě IX. sjezdu odborového svazu.

* Vedení OS a předseda LOK-SČL Martin Engel formou on-line jednali s předsedou a místopředsedou Asociace českých a moravských nemocnic ČR, aby se vzájemně informovali o postojích k navyšování úhrad a platů a mezd v roce 2023.

19. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila na tiskové konferenci české odnože Mezinárodní koalice Social Watch. Příspěvek se týkal zkušeností odborů z pandemie nemoci COVID-19. Celkově se zpráva věnuje otázce, zda mají přednost lidská práva, nebo zisky. Jednání se zástupci České koalice Social Watch se zúčastnila i místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

* Odpoledne jednali o navýšení platů pro zaměstnance ve veřejných službách zástupci odborů s předsedy koaličních stran. Jednání, které skončilo nedohodou, se zúčastnila předsedkyně Os Dagmar Žitníková.

18. července

* Proběhlo úvodní jednání zástupců MPSV, sociálních partnerů a zástupců odborných skupin k nastavení personálních standardů v sociálních službách. Schůzky se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

15. července

* Vedení OS s předsedou LOK-SČL MUDr. Martinem Engelem projednávalo aktuální situaci ve zdravotnictví.

14. července

* Odboráři zastupující zaměstance ve veřejných službách se sešli na společné poradě o dalším postupu při jednáních o navýšení platů.

* Odpoledne se formou on-line sešla s vedením odborového svazu sekce pro práci s členskou základnou.

13. července

* Zástupci odborářů ze zdravotnických záchranných služeb sledovali jednání Poslanecké sněmovny o možnosti předdůchodů pro záchranáře. V Poslanecké sněmovně spolu se záchranáři byla předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková. Vládní poslanci se svým hlasováním postavili proti možnosti, aby záchranáři mohli odejít dřív do penze bez jejího krácení.

* Odpoledne se konalo on-line jednání sekce pro práci s členskou základnou a vedení odborového svazu s Agnieszkou Ghinararu na téma podpory EPSU pro aktivity svazu, které souvisí s náborem a stabilizací členské základny.

12. července

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

* Jednala dozorčí rada odborového svazu.

11. července

* Odborové svazy zastupující zaměstnance veřejných služeb se na půdě odborového svazu sešly s generálním tajemníkem EPSU Janem Willemem Goudriaanem. Obsahem jednání, kterého se zúčastnili i někteří členové výkonné rady OS, byl sociální dialog v ČR v souvislosti s českým předsednictvím EU.

* Odpoledne jednala ekonomická komise výkonné rady OS.

* Na společném jednání se sešly výkonná a dozorčí rada OS.

8. července

* Do Prahy se sjeli zástupci zdravotnických záchranářů z celé ČR, aby se v Poslanecké sněmovně zúčastnili projednávání návrhu zákona, kterým se mohou upravit předčasné odchody do důchodu pro záchranáře a operátorky operačních středisek. Vládní novela byla bohužel z projednání stažena. Spolu se záchranáři průběh jednání z galerie Poslanecké sněmovny sledovaly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Načíst další
 
Napište nám