Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

V rámci předvánoční pohody jsme pro zaměstnance nemocnice uspořádali 18. prosince tradiční výlet za kulturou do Prahy. Na muzikál Slunce, seno, jahody jsme byli zvědaví i proto, že filmová trilogie vznikla na jihu Čech. Tradiční zastávkou pro 101 účastníků byl obchodní dům IKEA Zličín. Mohli jsme tak konečně využít sympatický dárek od managementu IKEA – obdrželi jsme 300 poukázek na kávu a zákusek v jejich restauraci. Zajímavostí je, že to bylo díky článku o podobné akci z konce roku 2021 zveřejněném v Bulletinu a na webových stránkách svazu.

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-) Během přípravy, organizace a realizace této akce jsme si s kolegyněmi a kolegy párkrát zabědovali, že jsme tehdejší posezení měli protáhnout. Tím nápadem bylo poskytnout členům odborů vánočního kapra. Znáte to, začíná to klasicky: „Honzo, znám někoho, kdo má zkušenosti s prodejem ryb. Co kdybych se ho zeptal, že bychom je nabídli členům?“. Vy víte, že je to dobrá myšlenka, ale zároveň hned vidíte souvislosti, které už tak hezké nejsou – kolik, kde, kdy a jak.

Umocněné je to tím, že to začínáte řešit 24. listopadu, což je šibeniční termín, vzhledem k ostatním povinnostem touto dobou. Říkáte si, kapr zdarma je fajn, asi bude zájem, a když během jednoho dne přijde 300 návratek, víte, že to bude velké. Skvělou zprávou pro nás je, že vedení nemocnice umožní průběh akce po tři dny přímo v areálu nemocnice, i když je jasné, že vzhledem k celkově možné kapacitě kaprů, které lze sehnat v takto krátkém časovém úseku, se akce bude týkat pouze zaměstnanců odborářů. V půlce prosince víme, že bude zájem zhruba o 600 až 700 kaprů. Následuje příprava pro jistotu osmi set kupónů. Princip je jednoduchý. Člen si vyzvedne kupón v odborové kanceláři, předloží jej u výdeje a dostane kapra zdarma v tzv. úpravě standard (průměrná váha 3,35 kg, vykuchaný, odšupený, bez hlavy, porcovaný podélně na dvě půlky) + na vyžádání vnitřnosti, hlava a skelet. Možný je i podstandard (živý, pouze zabitý, nepůlený atd.). Kdo chce další rybu, zaplatí ji za zvýhodněnou cenu přímo dodavateli.

Výdej kupónů začal 19. prosince, samotný výdej kaprů začal 21. 12. od 12:00 do 16.00. Poté další dva dny od 8:00 do 16:00. Celkem se vydalo či prodalo 625 kusů kaprů, což dělalo dohromady 21 metráků ryb. V rámci odborového benefitu se vydalo 18,5 metráků ryb. Finále je takové, že akce měla obrovský a především pozitivní ohlas mezi našimi členy, tudíž víme, že když to bude možné, benefit poskytneme členům i letos.

Závěrem chci všem poděkovat, vedení nemocnice, úseku obslužných činností, panu Škrabánkovi a jeho lidem, mým kolegům. Největší poděkování ale patří členům odborové organizace Nemocnice České Budějovice. Za to, že jste měli pochopení pro určité porodní bolesti a hlavně proto, že bez vás by něco takového nebylo možné :-)

P. S.: V loňském roce jsme na akce pořádané odborovou organizací vypravili celkem 32 autobusů. Myslím, že více již těžko zvládneme, ale uvidíme. Ve chvíli, kdy čtete tento článek, máme za sebou další návštěvu Prahy. Tradiční akce – IKEA Zličín a muzikál Robin Hood – se 18. února zúčastnilo 143 účastníků.

Foto autor

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 15. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Načíst další
 
Napište nám