Děkuji vedení OS a jeho spolupracovníkům

Vážené kolegyně a kolegové dovolte mně na konci tohoto roku se zastavit, ohlédnout se za celým rokem a především poděkovat. Poděkovat lidem, kteří nás vedli a vedou v tomto nelehkém období. Řeší s námi problémy v zaměstnání, podávají pomocnou ruku všude tam, kde je to potřeba. Vedení Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v čele s předsedkyní Dagmar Žitníkovou nás provází na této cestě již delší dobu. Dáša je již několikáté období znovu volena do předsednické funkce a jistě všichni členové svazu vědí, proč má stále jejich velkou důvěru.

Zastavím se tedy s poděkováním právě u Dáši.

Milá Dášo, z celého srdce ti děkuji za tvoji urputnost při vyjednávání za lepší podmínky zdravotníkům a ostatním pracovníkům ve zdravotnictví. Po celý rok jsem s tebou byla ve spojení, a tak moc dobře vím, kolik dní a nocí včetně víkendů jsi obětovala pro lepší pracovní podmínky nás všech. Když jsi vyjednávala zvýšení tarifních platů, když jsi vyjednávala covid odměny, kolik času a tvé trpělivosti tě to stálo. Například krátké letní dovolené s dcerou a vnuky v Chorvatsku, kde jsi místo odpočinku stále pracovala a dohadovala jsi podmínky k odměnám. A to nevím o dalších vyjednáváních s politiky, která nejsou tak mediálně známá.

A tak přemýšlím, co jsem za ten rok udělala já sama pro lidi, s kterými pracuji a které zastupuji jako místopředsedkyně a členka pražské krajské rady. Jistě nesedím s rukama v klíně a moje práce mě naplňuje, když za sebou vidím nějaký výsledek. Vím také, kolik to stojí času a úsilí jenom v jedné nemocnici něco změnit.

Ty a tví spolupracovníci dnes a denně řešíte celou republikou napříč jeden problém za druhým. Nevím, kdy spíš, kdy si jedeš odpočinout za rodinou, ani jestli když jsi doma, nejsi spíše myšlenkami v práci.

Neznám opravdu mnoho lidí, kteří by tak nezištně pracovali na úkor svého osobního života.

Moc si vážím práce i ostatních členů vedení odborového svazu.

Jany Hnykové, která pro sociální služby společně s ministryní Maláčovou začala vyšlapávat cestu k lepším zítřkům, snad to bude mít dobrý konec. Děkuji, Jano, za váš elán a práci.

Lubošovi Franclovi, který neúnavně pomáhá, kde může. Děkuji, Luboši.

Poděkování patří i vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivance Břenkové, na kterou se mohu kdykoli obrátit a vždy poradí.

Do roku 2021 půjdeme díky Dáše také s navýšenými tarifními platy o 10 %, a to je velký úspěch. Do dalšího roku ale také jdeme s novými nadějemi a cíli. Každý z nás má jistě před sebou plán co změnit, co vylepšit, jak lépe zhodnotit svůj volný čas a více se věnovat rodině.

Přeji nám všem ze srdce, abychom byli v  příštím roce alespoň stejně úspěšní tak jako v roce letošním, když to nepůjde jinak.

Vážené kolegyně a kolegové, skláním se před vaší prací v hluboké úctě.

Ještě jednou děkuji všem za jejich nelehkou práci.

Krásné prožití svátků a úspěšný a šťastný rok vám všem.

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:53

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Aktuality 24. 2. 2023 / 16:28

Bitvu o jihomoravské zdravotnictví jsme vyhráli, ale…

Chtěl bych se zamyslet nad směřováním zdravotnictví v Jihomoravském kraji.

Aktuality 18. 1. 2023 / 18:15

Přišel, mile překvapil a chce zase přijít

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek přijal pozvání na lednové jednání výkonné rady a dozorčí rady OS a vzal s sebou i svůj tým.

Načíst další
 
Napište nám