Díky pomoci OS mám od hejtmana Netolického slib na půl sanitky

Členkou krajské rady Pardubického kraje jsem zatím krátce, proto setkání s hejtmanem Martinem Netolickým, které se konalo 8. února, bylo mou první zkušeností. Z jednání jsem si odvezla příslib pana hejtmana na přispění 50 % finančních prostředků na koupi nové sanity pro naši dopravní zdravotní službu.

Naše Poličská nemocnice se potýká s problémem obnovy movitého i nemovitého majetku již delší dobu. Jde nejen o budovy nemocnice, které nutně potřebují rekonstrukci, ale převážně o vozový park dopravní zdravotní služby. Její problémy vyvrcholily koncem srpna 2022. To byl okamžik, kdy se do řešení zapojila naše místní organizace.

Vzhledem k tomu, že majitelem nemocnice je svazek 27 obcí, které též mají omezené zdroje financí, bylo logickým krokem poptávat se na kraji. Zásluhou vedení odborového svazu, obzvlášť paní předsedkyně Dáši Žitníkové, která se věnovala zjišťování všech informací ohledně vykazování dopravní zdravotní služby a specifik právě v naší nemocnici, jsme měli dostatek argumentů k přesvědčení o poskytnutí příspěvku od kraje.

Jsem ráda, že mohu díky odborovému svazu a panu hejtmanovi přispět k obnově vozového parku a našim řidičům zlepšit podmínky k výkonu jejich náročné práce.

Podobné články

Aktuality 19. 2. 2023 / 13:47

Pardubická KR s hejtmanem Netolickým o ZZS a o nemocnicích

Ve středu 8. února se sešli členové nově zvolené krajské rady Pardubického kraje a zástupci odborového svazu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.

Aktuality 16. 9. 2022 / 18:26

Pardubická krajská konference – 14. 9. 2022

Pardubická krajská konference jednala ve středu 14. září.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:02

Pardubická KR – plnění programu OS

Zpráva pardubické krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Načíst další
 
Napište nám