Jak se žije našim odborářům v sociálních službách v Mostě

Hláška ,,Dycky Most“ z televizního seriálu MOST! mi vyvstala v paměti, když jsme sjížděli do města Most na odloženou členskou schůzi v Místní odborové organizaci při Městské správě sociálních služeb v Mostě. Místní organizace prošla velikým vývojem a obzvlášť loňský rok 2019, kdy došlo k pochybení vedoucí v jednom z domovů, vedlo k řadě jednání nejen v samotném domově, ale i na magistrátu města Mostu s primátorem Janem Paparegou a náměstkyní pro sociální oblast Markétou Starou.

Některých jednání jsem se zúčastnila a nebyla jednoduchá, s odstupem času se potvrdilo, že kdyby vedení města dalo na rady odborových funkcionářů, se mohla situace mnohem dříve zklidnit a nemusela odejít řada zaměstnanců.

Na podzim loňského roku došlo k výběrovému řízení na ředitele Městské správy sociálních služeb v Mostě a byla vybraná Jarmila Kotyzová, člověk, který přišel do sociálních služeb z úřadu práce. Věřím, že to byla správná volba a pomohla stabilizovat situaci v celé Městské správě sociálních služeb.

Bohužel odešel z tohoto zařízení předseda místní odborové organizace Martin Pícha. Byli jsme nuceni pomoci připravit členskou schůzi s volbou členů výboru místní odborové organizace. Měli jsme ji připravenou na květen, ale přišla koronavirová krize a vše v jediném okamžiku bylo zrušeno. Jak se postupně začala uvolňovat opatření, připravili jsme členskou schůze na pondělí 29. června 2020 od 15 hodin v hlavní budově Městské správy sociálních služeb v Barvířské ulici.

Na začátku členské schůze jsme s regionálním manažerem Vladimírem Andrejchem představili v prezentaci význam odborového hnutí, našeho odborového svazu, ale i činnost základních odborových organizací. Mezi nás přišli i lidé, kteří se zajímají o členství, a dokonce hned po skončení si podaly čtyři členky přihlášku.

Na členské schůzi byl zvolen pětičlenný výbor a revizor místní odborové organizace. Měli jsme spolu s regionálním manažerem radost, že členky nově zvoleného výboru se odborové práce nebojí a chtějí vše dát zase do pořádku. My jim v tom budeme nápomocni, těšíme se na spolupráci a všem ke zvolení blahopřejeme.

Věřím, že až se budu zase vracet do Mostu, že mi přijde zase na mysl hláška ,,Dycky Most“, protože ta mezi námi zakotvila a dlouho bude rezonovat v naší společnosti. Věřím, že se tak dobře povede i naší místní odborové organizaci při Městské správě sociálních služeb v Mostě.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 2. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Aktuality 11. 1. 2023 / 9:55

Restart odborové organizace v Krajské nemocnici Liberec, a. s.

Na konci roku 2019 byl zvolen nový výbor ZO v Krajské nemocnici Liberec, a. s. Převzali jsme velmi nízkou členskou základnu a zjistili jsme, že většina zaměstnanců nemá informace o odborovém svazu.

Aktuality 21. 12. 2022 / 18:03

Příjemné bilancování na schůzi odborářů v Domově Ždírec

Neřešíme jen problémy, ale někdy se sejdeme s našimi odboráři i na příjemné společné akci. Taková byla také členská schůze 8. prosince 2022 v Domově ve Ždírci.

Načíst další
 
Napište nám