Ivana Břeňková byla zvolena do čela volebního regionu EPSU

Novou předsedkyní volebního regionu pro střední Evropu a západní Balkán Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) byla 20. září zvolena Ing. Ivana Břeňková, vedoucí právního a sociálního oddělení OS zdravotnictví a sociální péče ČR.

Bývalý předseda regionu Boris Pleša z Chorvatska svou činnost ukončil z důvodu odchodu do důchodu. Ivana Břeňková zastávala pozici místopředsedkyně, po obdržení nominací získala podporu a byla zvolena všemi účastníky jednání. Novým místopředsedou byl zvolen Vladimír Povičevič z Černé Hory.

Jednání se uskutečnilo v on-line formě dne 20. září, aby si zvolilo nové vedení a odstartovalo přípravu na sjezd EPSU, který se bude konat ve dnech 16. až 20. června 2024 v Bukurešti. Region také nominoval za Českou republiku zástupce pro přípravu stanov EPSU, a to kolegu z OS UNIOS Michala Votavu.

Témata regionu, která chce EPSU řešit, jsou shodná s tématy všech jednotlivých zemí regionu. Je to především bezpečnost národů, řešení neúnosných nákladů na živobytí, sociální dialog na evropské a národních úrovních, nábor a udržení odborářů a posílení síly k vyjednávání.

V regionu pro střední Evropu a západní Balkán EPSU jsou zastoupeny odbory z České republiky, Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Kosova, Maďarska, Severní Makedonie, Slovenska, Slovinska a Srbska.

Podobné články

Aktuality 2. 11. 2022 / 21:19

Práva na energie, potraviny nutné k životu, bydlení, vodu = lidská práva

Ve dnech 25. a 26. října zasedal výkonný výbor Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

Aktuality 26. 10. 2022 / 21:54

Chraňme ty, kteří poskytují péči! Jen potlesk nestačí

V pondělí 24. října se konala Panevropská konference k otázkám zdravotní a sociální péče, kterou zorganizovala Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

Aktuality 15. 9. 2022 / 16:41

Evropská strategie péče

Ve středu 7. září 2022 byla Evropskou komisí zveřejněna nová strategie pro péči v sociálních službách.

Načíst další
 
Napište nám