Jana Hnyková byla oceněna Řádem Elišky Přemyslovny

Ve středu 9. září byl v kostele sv. Karla Velikého v Praze na Karlově prostřednictvím Nadačního fondu Elišky Přemyslovny významným českým ženám slavnostně předáván Řád Elišky Přemyslovny. Jednou z oceněných žen byla místopředsedkyně odborového svazu Jana Hnyková.

Co o ní říct? Jana je obdivuhodná a úžasná žena, neskutečně silná osobnost, člověk, pro kterého je pomoc jinému samozřejmostí. Zdravotní sestra, v jednom volebním období poslankyně, místopředsedkyně odborového svazu, matka, babička. Různé role, ale výsledek je stejný. Kdykoliv se na ni můžete obrátit se svými problémy, těžkostmi. Nikdy nikoho neodbude. Svým úsměvem, empatii a životní filozofií pomáhá jiným. Svým typickým humorem a průpovídkami rozhání „černé mraky“ a rozsvěcuje naše dny. Všechny svoje role a poslání plní na vice než 100%.

Při péči o jiné nachází také čas na své vzdělávání, které je nutné pro její práci. Jana je činorodá, aktivní a zájmy jiných staví nad své vlastní. Má silný cit pro právo a spravedlnost. Pokud je někdo v úzkých, je jisté, že se mu bude snažit pomoci. Jana je člověk na svém místě, chápající, empatický a ocenění „Dáma Řádu Elišky Přemyslovny“ si právem zaslouží.

Jani, i my blahopřejeme a děkujeme.

Foto Lubomír Francl

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:53

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Aktuality 24. 2. 2023 / 16:28

Bitvu o jihomoravské zdravotnictví jsme vyhráli, ale…

Chtěl bych se zamyslet nad směřováním zdravotnictví v Jihomoravském kraji.

Aktuality 18. 1. 2023 / 18:15

Přišel, mile překvapil a chce zase přijít

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek přijal pozvání na lednové jednání výkonné rady a dozorčí rady OS a vzal s sebou i svůj tým.

Načíst další
 
Napište nám