Jihočeská KR jednala o nedostatku zaměstnanců, odměňování i sjezdu OS

Dne 20. dubna 2022 jednala krajská rada Jihočeského kraje. Hostitelskou organizací byla ZO Nemocnice Písek, v čele s předsedou Romanem Cardou. Jednání zahájil a vedl Jan Šusta (předseda ZO Nemocnice České Budějovice). Informoval přítomné o posledním jednání Výboru pro zdravotnictví Jihočeského kraje, kterého byl účasten.

MUDr. Roithová ukončila činnost v rámci nemocnic v Jihočeském kraji a dočasně ji nahradí Mgr. Studenovský. Na výboru pro zdravotnictví byl také projednáván nedostatek ambulantních specialistů v kraji a personálu v rámci nemocnic Jihočeského kraje. Přenesl informace z výkonné rady OS týkající se zejména přípravy sjezdu OS a jednání o navrhovaném snížení příspěvku za státní pojištěnce.

Helena Bednářová informovala o situaci v lázních v Třeboni. Lázně jsou zcela naplněny, „šlapou na plný výkon“ a navštěvuje je především česká klientela. Probíhá dostavba saunového světa. Kolektivní smlouva je uzavřena.

Roman Carda informoval o jednání sekce nezdravotníků OS. Stálá jednání o zvýšení tabulek v platové sféře. Dlouhodobě snaha o to, aby zdravotnictví bylo jeden tým i v oblasti odměňování. Dále předal informace o ZO Nemocnice Písek a uzavřené kolektivní smlouvě.

Milým hostem tohoto jednání krajské rady byl Jakub Herout ze ZO ZZS Jihočeského kraje, který se podělil o své čerstvé zkušenosti předsedy této ZO. ZZS Jihočeského kraje by potřebovala nové posily ze strany lékařů, záchranářů a řidičů, kterých není ani v této organizaci plný stav.

Celé jednání krajské rady se neslo v přátelském a pohodovém duchu, ostatně jako vždy. Poděkovat bychom měli také paní Kašpaříkové (ZO Nemocnice Písek) za skvělé materiální zajištění této akce.

Krajská rada Jihočeského kraje

Foto Václav Matoušek

Podobné články

Aktuality 7. 6. 2022 / 10:44

Jihočeská krajská rada jednala v třeboňských lázních Aurora

Ve středu 25. května se uskutečnilo další jednání krajské rady Jihočeského kraje. Pořadatelství tentokrát padlo na lázeňskou Třeboň.

Aktuality 12. 4. 2022 / 13:29

Jihočeská porada s vedením OS – 16. 3. 2022

Jihočeská porada vedení OS s předsedy odborových organizací nebo jejich zástupci se konala ve středu 16. března.

Aktuality 14. 10. 2021 / 8:52

Jihočeská krajská konference 7. 10. 2021

Krajská konference OS Jihočeského kraje se konala ve čtvrtek 7. října 2021 v zasedací místnosti v Nemocnici České Budějovice.

Načíst další
 
Napište nám