Karlovarská KR jednala o problémech záchranářů a dalších zaměstnanců

Plánované jednání krajské rady Karlovarského kraje se uskutečnilo 28. dubna za účasti všech členů krajské rady. Jako hosté přijely místopředsedkyně odborového svazu Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Při bohaté diskusi se probrala reforma důchodů, do skupiny pro předčasný důchod by měli být zařazeni i dispečeři zdravotnické záchranné služby. Dále se diskutovalo o fungování ZZS, dotkli jsme se různých témat, jako je poskytování léků záchranáři, převozu psychicky narušeného pacienta, zvýšení počtu výjezdů a v neposlední řadě zneužívání volání záchranky k banálním případům.

V Karlovarské krajské nemocnici jsou signály o tom, že zde hrozí zvýšený odchod zaměstnanců (převážně důchodců), dochází ke zvýšené agresi vůči zdravotnickému personálu. Samozřejmě jsme diskutovali také o uplatnění ukrajinských uprchlíků ve zdravotnictví, zde největší problém vidíme v jazykové bariéře.

Jana Hnyková nás informovala o situaci v sociálních službách, o reformě psychiatrie, o plánovaném mítinku ČMKOS Konec levné práce.

Závěrem se karlovarská krajská rada dohodla, že se bude více snažit o podporu a účast odborářů z Karlovarského kraje na akcích pořádaných ČMKOS.

Foto Jana Hnyková

Podobné články

Aktuality 8. 12. 2022 / 12:32

Karlovarská krajská rada jednala s hejtmanem Kulhánkem

V pondělí 5. prosince se uskutečnilo setkání členů krajské rady Karlovarského kraje s hejtmanem Ing. Petrem Kulhánkem a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Karlovarského kraje Ing. Alenou Šalátovou.

Aktuality 20. 9. 2022 / 16:01

Karlovarská krajská konference OS – 20. 9. 2022

Karlovarská krajská konference jednala v úterý 20. září.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:05

Karlovarská KR – plnění programu OS

Zpráva karlovarské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Načíst další
 
Napište nám