Karlovarská krajská rada jednala s hejtmanem Kulhánkem

V pondělí 5. prosince se uskutečnilo setkání členů krajské rady Karlovarského kraje s hejtmanem Ing. Petrem Kulhánkem a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Karlovarského kraje Ing. Alenou Šalátovou.

Členové krajské rady projednali s hejtmanem Kulhánkem příplatky na ZZS Karlovarského kraje (Pavla Floriánová a Jan Pujman), komunikaci mezi kardiochirurgickým oddělením Karlovarské krajské nemocnice a Nemocnice Sokolov (Eva Nájemníková a Lenka Proislová), personální situaci v Karlovarské krajské nemocnici (Martin Novotný a Martin Vlašimský), situaci v Dětském centru Karlovy Vary prezentovala Iveta Kirchová. Dále byly projednány náborové příspěvky pro zdravotníky v rámci Karlovarského kraje a možnosti telemedicíny.

Hejtman Kulhánek deklaroval, že dojde k navýšení dvou příplatků na ZZS Karlovarského kraje. Prostředky SOHZ (služby obecného hospodářského zájmu) se postupně snižují, až na letošních 180 mil. Kč v rámci Karlovarské krajské nemocnice a. s.

Debatovalo se také o navýšení mezd v nemocničních zařízeních kraje. OS doporučuje zahájit kolektivní vyjednávání s požadavkem na 10% navýšení mezd, což vzhledem k stávající 15% inflaci není nadnesený požadavek.

Hejtman Kulhánek poukazoval na dosavadní mediální prohlášení týkající se navýšení platů/mezd ze strany ministra zdravotnictví Vlastimila Válka a ministra financi Zbyňka Stanjury, která nejsou povzbudivá.

Hejtman ujišťoval přítomné, že rozhodně nedojde k zeštíhlení ani privatizaci nemocnice v Chebu, čímž chtěl rozptýlit neověřené informace.

Krajská rada a zástupci Karlovarského kraje se dohodli na další spolupráci a na pravidelných schůzkách.

Foto autor

Podobné články

Aktuality 20. 9. 2022 / 16:01

Karlovarská krajská konference OS – 20. 9. 2022

Karlovarská krajská konference jednala v úterý 20. září.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:05

Karlovarská KR – plnění programu OS

Zpráva karlovarské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Aktuality 10. 5. 2022 / 13:23

Karlovarská KR jednala o problémech záchranářů a dalších zaměstnanců

Plánované jednání krajské rady Karlovarského kraje se uskutečnilo 28. dubna za účasti všech členů krajské rady. Jako hosté přijely místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Načíst další
 
Napište nám