Konference a oslava MDŽ v ZO Psychiatrická nemocnice v Dobřanech

V pátek 13. března jsem měl možnost účastnit se konference v ZO Psychiatrická nemocnice v Dobřanech, a to na základě pozvání předsedy ZO Milana Synka a členky výboru ZO Soni Vytiskové. Konference se za odborový svaz účastnili také místopředsedkyně Ivana Břeňková a místopředseda Lubomír Francl. Za zaměstnavatele se účastnil ředitel Psychiatrické nemocnice MUDr. Vladislav Žižka a hlavní sestra Bc. Hana Benediktová. Konference ZO byla zároveň spojena s oslavou Mezinárodního dne žen.

V první části programu konference byla prezentována především činnost odborové organizace, tedy hospodaření, činnost v oblasti BOZP, kulturních aktivit, kolektivního vyjednávání atd.

Ing. Břeňková a MUDr. Žižka popsali aktuální situaci v resortu. Je připravována reforma psychiatrické péče a diskutuje se o budování ambulantních zařízení zabývajících se psychiatrickou léčbou, tzv. centrech duševního zdraví. Hospodaření Psychiatrické nemocnice v Dobřanech bude dle zaměstnavatele v roce 2015 vyrovnané.

Následovala všeobecná zdravice vůči dočasně nepřítomnému předsedovi ZO Milanu Synkovi s přáním jeho brzkého uzdravení a vrácení do pracovního procesu.

Po této oficiální části následoval opravdu bohatý a příjemný kulturní program pořádaný touto odborovou organizací. A líbilo se jak hudební vystoupení kolektivu zaměstnanců s názvem To všechno odnes čas, tak i vystoupení hudební skupiny Queen revival.

Foto autor

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám