Konference odborářů středočeské ZZS – skvěle připravená, otevřené otázky i odpovědi

Výroční konference odborové organizace Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje se konala 9. ledna v Kutné hoře ve Štábním domě. Kvůli zajištění efektivního průběhu konference se den před jejím konáním sešli zástupci odborové organizace, výboru odborové organizace, zástupci zaměstnavatele a politiků Středočeského kraje, aby se na konferenci připravili a v neformální prostředí projednali aktuální problémy a otázky týkající se práce v ZZS Středočeského kraje.

Za odborový svaz se jak přípravy, tak konference zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a vedoucí právně sociálního oddělení Ivana Břeňková.

Konferenci řídil předseda odborové organizace Jiří Havlovic. Na začátku vysvětlil pozvání zástupce politiků – radního Roberta Bezděka. Politiky je nutné informovat o problémech zaměstnanců a záchranky. Na druhou stranu odbory požadují, aby je radní informoval o postoji kraje nejen k nákupu nových sanitek, ale také k posílení počtu personálu, nástupu mladých lékařů, záchranářů, řidičů. Je nutné řešit personální situaci, pracovní podmínky, které by nové zaměstnance do ZZS přivedly.

Radní Robert Bezděk uvedl, že probíhá výběrové řízení a předpokládá, že přibližně do konce ledna budou vyhodnoceny jednotlivé nabídky, aby ZZS nové sanitky obdržela v tomto roce.

Předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková seznámila s průběhem vyjednávání s vládou o financích pro rok 2020. Současně informovala o podnětech ke zlepšení podmínek práce zaměstnanců ZZS a ocenění jejich práce. OS nikdy nezapomíná na návrhy na zvýšení platů a zlepšení pracovních podmínek ve zdravotnické záchranné službě.

Informace ředitele ZZS Středočeského kraje Jiřího Knora byly konkrétní, pochvalné, ale i kritické. ZZS eviduje za rok 2019 téměř 150 tisíc výjezdů, ošetřeno bylo přes 120 tisíc pacientů, resuscitováno bylo více jak tisíc pacientů. Z resuscitovaných se podařilo vrátit do života kolem 40 % pacientů, což je ve srovnání na mezinárodní úrovni výborné číslo. Kritiku si zaslouží obyvatelé, kteří ZZS zneužívají a volají ke zbytečným výjezdům. V tu chvíli by ZZS mohla být tam, kde je jí opravdu třeba.

Ocenění ve formě Pamětních listů letos obdrželi odboráři Dana Nosovská, Zdeněk Morávek a Jaroslav Dragoun, a to za svou dlouholetou a výbornou práci (viz foto).

Děkuji za pozvání na konferenci ZZS Středočeského kraje, opět byla na vysoké odborné úrovni s otevřenými dotazy odborářů a stejně otevřenou reakcí politiků a zaměstnavatelů.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám