Krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů vítá záměry koaličních stran ve zdravotnictví

Krizový štáb sdružující zástupce organizací nemocnic, odborů a pacientů oceňuje cíl koaličních politických stran prosazovat zdravotnictví jako veřejnou službu na principu solidarity, neziskovosti, rovnosti a všeobecné dostupnosti.

Pozitivně hodnotí záměry sjednotit úhrady a způsob plateb všem zdravotnickým zařízením, pravidelně valorizovat platby za státní pojištěnce, záměr snížit sazbu DPH na léky a další připravované kroky.

Vítá zrušení většiny regulačních poplatků, které ztratily svou regulační funkci, finančně zatěžovaly občany a administrativně zdravotnická zařízení.

Krizový štáb zároveň upozorňuje, že střednědobé a dlouhodobé záměry koaličních stran neřeší akutní krizi v poskytování nemocniční péče, která probíhá v závěru roku 2013 a hrozí vyvrcholením v roce 2014.

Celé prohlášení krizového štábu z pondělí 16. prosince 2013 viz níže jako soubor je stažení.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 29. 6. 2022 / 20:57

Sekce PHS jednala o odměňování, financování a nové systemizaci

Poslední jednání sekce pracovníků hygienické služby se před dobou dovolených konalo 29. června 2022 v budově odborového svazu.

Aktuality / 10:31

Vláda slíbila 10 % pro nejhůře placené zaměstnance, jednání budou pokračovat

V úterý 28. června se na Úřadu vlády konalo další kolo jednání o valorizaci platů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy. Jednání se zúčastnili zástupci všech vládních stran.

Aktuality 28. 6. 2022 / 11:04

Hledáme nového kolegu či kolegyni

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR hledá regionálního manažera/manažerku pro Plzeňský, Jihočeský a Karlovarský kraj

Načíst další
 
Napište nám