Krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů vítá záměry koaličních stran ve zdravotnictví

Krizový štáb sdružující zástupce organizací nemocnic, odborů a pacientů oceňuje cíl koaličních politických stran prosazovat zdravotnictví jako veřejnou službu na principu solidarity, neziskovosti, rovnosti a všeobecné dostupnosti.

Pozitivně hodnotí záměry sjednotit úhrady a způsob plateb všem zdravotnickým zařízením, pravidelně valorizovat platby za státní pojištěnce, záměr snížit sazbu DPH na léky a další připravované kroky.

Vítá zrušení většiny regulačních poplatků, které ztratily svou regulační funkci, finančně zatěžovaly občany a administrativně zdravotnická zařízení.

Krizový štáb zároveň upozorňuje, že střednědobé a dlouhodobé záměry koaličních stran neřeší akutní krizi v poskytování nemocniční péče, která probíhá v závěru roku 2013 a hrozí vyvrcholením v roce 2014.

Celé prohlášení krizového štábu z pondělí 16. prosince 2013 viz níže jako soubor je stažení.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 20. 3. 2023 / 14:56

Ústecká on-line porada dne 16. 3. 2023 – zpráva krajské rady

Krajská rada Ústeckého kraje je nyní sedmičlenná a pracují v ní členové v sociálních službách, v hygienické službě a ve zdravotnictví.

Aktuality 20. 3. 2023 / 7:44

Královéhradecká krajská rada jednala s hejtmanem a náměstky

V pondělí 13. března se konala schůzka královéhradecké krajské rady s vedením Královéhradeckého kraje.

Aktuality 16. 3. 2023 / 9:02

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Načíst další
 
Napište nám