Krizový štáb nemocnic vyzval Holcáta k odvolání dvou náměstků. Nosek odchází!

Krizový štáb nemocnic zaslal v úterý 17. září ministrovi zdravotnictví Martinu Holcátovi otevřený dopis, v němž požaduje odvolání náměstků Noska a Plíška. Reaguje tak na jejich mediální vystoupení v souvislosti s kritickou finanční situací nemocnic koncem tohoto roku a na jejich roli při postupech ministerstva, které zavinily současné problémy nemocnic a které nyní brání jejich řešení.

Dopis viz níže jako soubor ke stažení.

V sobotu 21. září Lidové noviny uvedly, že náměstek pro zdravotní pojištění Ing. Petr Nosek z ministerstva odchází, osud náměstka pro legislativu Mgr. Martina Plíška zatím není znám.

V pořadu České televize Události komentáře v pondělí 16. září náměstek pro zdravotní pojištění Ing. Petr Nosek otevřeně přiznal, že cílem úhradové vyhlášky bylo nechat zkrachovat některé nemocnice, když se to předtím nepodařilo administrativně formou vypovězení smluv ze strany zdravotních pojištoven. Záznam pořadu najdete na: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/213411000370916/video/

Přesně na tuto snahu zdravotních pojišťoven a Ministerstva zdravotnictví naléhavě od loňského roku, kdy pojišťovny nemocnicím vypověděly smlouvy, nepřetržitě upozorňuje Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR i další členové krizového štábu.

Poté, co po obrovském nátlaku nemocnice smlouvy od pojišťoven dostaly, varovaly odbory před tím, že novým plánem je nechat nemocnice „vyhladovět“ za pomoci úhradové vyhlášky, drasticky snižující jejich příjmy.

Tehdejší ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) i jeho náměstci to vehementně popírali a označovali to za nesmyl a pouhou snahu odborářů zviditelnit se.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám