Listopad 2022

29. a 30. listopadu

* V Clarion Congress Hotel Prague Vysočany se konala konference „Efektivní nemocnice 2022 – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí“. Jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková a také předsedové některých odborových organizací z nemocnic. Za FN Ostrava byla přítomna Zuzana Sargová a bývalý předseda Jiří Lorenc, z Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně přijela Martina Hvozdenská, Kroměřížskou nemocnici zastupovala Ludmila Šromotová a Městskou nemocnici Jilemnice Zdeněk Vohnout. Akce byla stejně jako každý rok platformou k výměně informací a v rámci programu společnost HCI ocenila nejlepší nemocnice v ČR. Zakladatel akce Daniel Vavřina i letos exceloval.

28. listopadu

* Ve Státním zdravotním ústavu v Praze se konalo jednání o restrukturalizaci hygienické služby a aktuálních problémech v oblastech veřejného zdraví. Na jednání se sešli zástupci Ministerstva zdravotnictví, odborů a zaměstnavatelé. Za Ministerstvo zdravotnictví byli přítomni náměstek ministra Josef Pavlovic, hlavní hygienička Pavla Svrčinová, státní tajemník Stanislav Měšťan a další odborní pracovníci. Za odbory přijeli předsedové odborových organizací z hygienických stanic, zdravotních ústavů a Státního zdravotního ústavu. K dialogu se připojili také ředitelé z jednotlivých krajských hygienických stanic, zdravotních ústavů a ředitelka Státního zdravotního ústavu. Jednání řídila vedoucí tripartitního Pracovního týmu pro zdravotnictví Ivana Břeňková a situaci v hygienické službě okomentovala také předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Závěrečné konference projektu Rozvoje systému sociálních služeb v prostorách hotelu Grand Majestic Hotel Prague se zúčastnila místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

25. listopadu

* V odpoledních hodinách se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková on-line jednání k personálnímu standardu, kde okomentovaly negativní postoj odborového svazu k tomuto návrhu.

23. listopadu

* V Uměleckoprůmyslovém museu v Praze se konal workshop ,,Od chudoby k důstojnosti“. Zúčastnily se předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a členka dozorčí rady OS Martina Hvozdenská.

* Odpoledne předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a členka dozorčí rady OS Martina Hvozdenská navštívily jednání poslaneckého Výboru pro zdravotnictví, jehož hlavním bodem byl Národní plán obnovy.

21. – 23. listopadu

* Místopředseda OS Lubomír Francl a řídící sekce pro práci s členskou základnou Jan Šusta se zúčastnili Strategického workshopu EPSU zaměřeného na pokročilé postupy náboru a organizování pro odborové předáky, který se konal v Záhřebu.

22. listopadu

* Na MPSV se prezenčně a on-line zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková jednání na konzultačním procesu k přípravě zákona, který má zastřešovat výkon všech odborných činností v oblasti sociální ochrany.

21. listopadu

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s předsedkyní odborové organizace z pražské Všeobecné fakultní nemocnice Monikou Stejnerovou k otázkám vedení sociálního dialogu.

16. listopadu

* Na odborovém svazu se sešla sekce pracovníků hygienické služby, která vedle běžných bodů měla na programu přípravu jednání kulatého stolu, který se bude konat ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví a jehož tématem je restrukturalizace hygienické služby. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

15. listopadu

*Vedení OS se sešlo na poradě k rozdělení úkolů, které vyplynuly z jednání IX. sjezdu OS, a řešilo také návrh rozpočtu OS na rok 2023.

14. listopadu

* Jednání Rady ČMKOS se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Formou videokonference se sešli předsedové odborových svazů veřejných služeb, aby projednali další společný postup v záležitosti navýšení platových tarifů.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se v odpoledních hodinách zúčastnila jednání Pléna Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity).

* Večer se konala první část členské schůze základní odborové organizace působící při ZZS hlavního města Prahy. Kolegové měli vše výborně připravené. Odboráře na jejich jednání pozdravili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda OS Lubomír Francl.

10. a 11. listopadu

* V pražském Hotelu Olšanka se konal IX. sjezd odborového svazu.

9. listopadu

* Na společném předsjezdovém jednání se sešly výkonná a dozorčí rada OS.

8. listopadu

* Delegace zástupců OS se zúčastnila jednání Sněmu ČMKOS.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s dalšími zástupci odborů zúčastnila jednání politicko-odborné pracovní skupiny pro odměňování státních zaměstnanců a zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila on-line jednání odborné skupiny při Ministerstvu zdravotnictví, která řeší koncepci ošetřovatelství a pracovní podmínky zdravotnických pracovníků.

7. listopadu

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na pozvání výboru účastnil členské schůze ZO OSZSP ČR FN Plzeň I.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila předporady ČMKOS k jednání Pléna Rady hospodářské a sociální dohody ČR.

4. listopadu

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková spolu s regionálním manažerem Václavem Matouškem odpoledne zúčastnila členské schůze v Lázních Jáchymov, kde prezentovala aktuální problémy ve zdravotnictví.

3. listopadu

* Ve Státních léčebných lázních Janské Lázně se konalo první kolo kolektivního vyjednávání o mzdách v roce 2023. Spolu s odborovými organizacemi jednal s vedením lázní místopředseda OS Lubomír Francl.

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková se v Teplicích zúčastnila 7. konference společnosti Gratia Futurum 913, která se zabývala aktuálními problémy doléhajícími na sociální služby.

2. listopadu

* Místopředseda OS Lubomír Francl se zúčastnil na Ministerstvu zdravotnictví jednání Komise pro kategorizaci a úhradovou regulaci zdravotnických prostředků.

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková přednášela v hotelu Duo v Praze na závěrečné konferenci projektu Rozvoj a podporů modelů kvality pro systém sociálních služeb, kterou uspořádalo MPSV.

1. listopadu

* V budově OS se konala porada zaměstnanců a vedení OS k přípravě IX. sjezdu OS.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Načíst další
 
Napište nám