Máme si co říct a jen neradi se loučíme

To nám to ale uteklo! Rok uběhl jako voda a výkonná rada našeho odborového svazu se opět sešla s výkonným výborem Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb. Tentokrát probíhalo jednání ve velmi příjemném prostředí zámku v Topoľčiankách, který je nejen historickou památkou, ale skrývá ve svých prostorách i hotelové pokoje a restauraci. Vzhledem k tomu, že většina členů výkonné rady již ve své funkci několik let působí, stejně jako členové výkonného výboru, probíhalo jednání ve velmi přátelské atmosféře.

Členové obou dvou vrcholových orgánů si během něj vyměnili zkušenosti s výsledky své roční práce, zhodnotili pozitiva i negativa komunikací s politickými reprezentacemi svých států a nastínili další postupy ve směrech dalších vyjednávání. Zkušenosti z praxe se pak projednávaly i individuálně mezi jednotlivými členy týmů podle jejich odbornosti v rámci působení ve zdravotnictví a sociální péči. Také noví členové naší výkonné rady se aktivně zapojili do diskusí a návrhů na další možnosti vyjednávání nebo, v případě jejich neúspěchů, na jiné možnosti vymahatelnosti oprávněných požadavků odborářů, respektive zaměstnanců zdravotnictví a sociální péče.

Součástí tohoto setkání byl také kulturní program, připravený s nemenší pečlivostí. Měli jsme možnost prohlédnout si historické interiéry zámku v Topoľčiankách, který byl oblíbeným letním sídlem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Také jsme dostali příležitost být hosty i návštěvníky vinařství, které někteří z nás, ti z oblastí ne vinařských, neměli nikdy příležitost prohlédnout si zevnitř a prozkoumat výrobu vína od sběru hroznů po samotnou konzumaci.

Během horkého počasí nás příjemně osvěžil výlet do nedaleké zubří obory a také návštěva Slovenského národního hřebčína, kde se chová několik plemen koní, hlavně lipicáni. Společný večer nám zpříjemnila lidová hudba, při níž jsme si společně zazpívali, každý to, co znal.

Rozloučení nám přišlo snad až příliš brzké a posmutnělé, protože nevíme, zda se na příštím setkání za rok v Čechách setkáme s výkonným výborem ve stejném složení. Slovenský odborový svaz bude mít letos volební sjezd a někteří členové výkonného výboru by rádi své posty předali mladší generaci. Na závěr jsme si navzájem popřáli úspěchy v našich vyjednáváních a rozloučili jsme se v přátelském duchu.

Děkujeme, přátelé, a těšíme se na setkání za rok u nás!

Bc. Světlana Ondrejková – vizitka

Pracuji od roku 1985 jako všeobecná sestra v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Oseku u Strakonic, kde jsou našimi klienty muži i ženy s mentálním a kombinovaným postižením. Od roku 1990 jsem předsedkyní naší základní organizace, jsem členkou krajské rady a od roku 2015 jsem členkou výkonné rady za Jihočeský kraj. Jsem vdaná, dohromady s manželem máme šest, již dospělých, dětí a sedm vnoučat. Vzhledem k povaze mé práce svůj volný čas nejraději trávím v klidu s knihou v ruce.

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality 12. 11. 2022 / 22:41

Zamyšlení nad transformací nemocnic v Jihomoravském kraji

V říjnu byla hlavním tématem pro odborové organizace nemocnic v Jihomoravském kraji jejich transformace.

Aktuality 7. 11. 2022 / 22:12

Rychlá a vynikající práce jihomoravských odborářů zabránila transformaci nemocnic

Jsou odbory akceschopné, nebo jsme ti, kteří ustrnuli v čase? V mnoha případech dostáváme různé nálepky.

Načíst další
 
Napište nám