Mluvme spolu a pomáhejme si!

Čas pádí tím rychleji, čím více chceme, aby se příjemné chvíle zastavily a my je mohli vychutnat. Ti, co už něco pamatují, se neubrání pocitu, že doba je jiná a že této době nemusí vždy rozumět. Mladí naopak by svět zcela změnili, protože jejich předchůdci dělají vše jinak, než si představují oni.

Nic nového po sluncem. Potěšilo mne, že přibývá rodin a lidí, napříč věkem, s různými názory, kteří v adventní čas nepropadají nákupní, úklidové či pečicí horečce a vychutnávají si adventní čas k zamyšlení, k návštěvě kulturních akcí nebo úplně vyrazí mimo předvánoční či vánoční shon do lesů, hor nebo naopak do tepla k moři.

Co mi asi nejvíce v tento a nejen v tento čas může chybět, je, že lidé spolu málo hovoří. A když už spolu mluví, tak až se problémy nahromadí a řešení je pak obtížené. Známe to z pracovišť, z rodin. Prostě jak si někdo postaví hlavu, tak to nejde. O pomoci darmo mluvit. Ale jsou i zářné příklady a věřím, že jich přibývá.

Nedávno jsem při čekání u lékaře zažila chvíli, kdy stará paní upoutaná na vozíku čekala na odvoz po vyšetření do domova důchodců, její dcera musela odejít do práce. Paní byla zoufalá, cítila se opuštěná v čekárně momentálně bez lidí. Volala i na mě (byla jsem tam také pro informaci u lékaře, nejsem zdravotní sestra): „Sestřičko, pro mne ta sanitka nejede.“

Jasně, sanitní tým má převozů více, ale vžijme se do situace této starší dámy. Zavezla jsem ji k informačnímu okénku, kde ale v tu dobu zrovna nikdo nebyl. Naštěstí se objevil mladý, pohledný a ochotný lékař a vše zařídil. Paní byla odvezena.

Ne ihned, ale naplnil ji nadějí, ukonejšil a požádal sestřičku, aby sanitní vůz urgovala. Vím, že práce všech je náročná. O to více si člověk váží lidí, kteří své zaměstnání berou jako poslání a ne jako „nutné zlo“.

A takových případů bychom jistě našli více, nakonec můžeme začít každý u sebe a na dobré komunikaci a pomoci mezi svými blízkými zapracovat.

Ráda bych popřála touto cestou všem lidem s dobrou vůlí hodně sil, pohody a porozumění. Požehnané Vánoce, zdraví, radost a lásku v roce 2019.

Podobné články

Aktuality 6. 6. 2022 / 14:43

Hrdinové mezi námi

Nedá mi, abych nereagovala na nešťastnou událost, která se odehrála v tomto týdnu v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy.

Aktuality 2. 6. 2022 / 20:06

Na pražské ZZS se nám osvědčila vytrvalost a orientace v legislativě

Na ZZS hlavního města Prahy pracuji 23 let. Nejdříve jako řidič tzv. převozové služby, po doplnění zdravotnického vzdělání na distančním studiu jako zdravotnický záchranář.

Aktuality 1. 6. 2022 / 20:37

Komplikovaný Olomoucký kraj

Možná vás titulek Komplikovaný Olomoucký kraj překvapil, ale s určitou dávkou smutku a rozhořčení musím konstatovat, že jsem se nespletl a opravdu je to tak.

Načíst další
 
Napište nám