Moravskoslezská krajská konference 19. 10. 2021

Ostrava nás v úterý 19. října 2021 mile překvapila krásným podzimním počasím. Při cestě do areálu Fakultní nemocnice v Ostravě jsme se kochali krásou podzimní přírody. Tam se konala také krajská konference Moravskoslezského kraje a my se přivítali osobně se všemi účastníky konference po dvou letech.

Kraj Moravskoslezský je kraj ,,rázovitý“, jak říká náš kolega z výkonné rady Vít Přibylík, takže i diskuze k jednotlivým bodům programu byla bohatá. A to je dobře. Tématem byly nemoc z povolání a ochranné prostředky, byl znovu vysvětlen postup při podávání žádosti o nemoc z povolání. Delegáti konference upozornili na tristní nedostatek personálu v jednotlivých nemocnicích. Krajská rada a její zpráva, kterou přednesla Andrea Drexlerová, kritizovaly spolupráci s novými zástupci krajského úřadu – viz níže jako soubor ke stažení.

Delegáti si vyslechli příspěvek člena krajské a výkonné rady OS Víta Přibylíka k členské základně a náboru členů. Diskuze se vedla o navýšení platů a mezd a s tím spojeným navýšením o další platové stupně v platových tabulkách vzhledem k prodloužení věku odchodu do důchodu. Delegáti tento požadavek promítli do usnesení z konference. S náročností práce ve zdravotnictví a v sociálních službách požadují delegáti i dřívější odchod do důchodu. Konference byla přínosná pro nás všechny a obohatila přítomné o poznatky a příspěvky, které k jednotlivým bodům programu zazněly.

Foto Lubomír Francl a Ladislav Kucharský

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 12. 10. 2022 / 5:41

Moravskoslezská krajská konference OS – 11. 10. 2022

Moravskoslezská krajská konference jednala v úterý 11. října.

Aktuality 19. 8. 2022 / 12:22

KR s Žitníkovou a Hnykovou jednala o situaci v kraji i náboru členů

V úterý 16. srpna 2022 jednala v Ostravě krajská rada Moravskoslezského kraje a přivítala i hosty – předsedkyni OS Dagmar Žitníkovou a místopředsedkyni OS Janu Hnykovou.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:25

Moravskoslezská KR – plnění programu OS

Zpráva moravskoslezské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Načíst další
 
Napište nám