Naposledy jsme se rozloučili s Alenou Vondrovou

S bývalou předsedkyní Odborového svazu státních orgánů a organizací a dlouholetou mluvčí odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy (dříve ROPO – rozpočtové a příspěvkové organizace) Alenou Vondrovou jsme se naposledy rozloučili ve středu 24. července v pražském krematoriu ve Strašnicích.

Mezi záplavou věnců a květin nechyběl spolu s kyticemi a věnci dalších odborových svazů ani věnec Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. Věnec zaslal také prezident republiky Miloš Zeman.

Za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR se pohřbu zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková, která kvůli poslednímu rozloučení přerušila svoji dovolenou, a někteří zaměstnanci svazu, kteří se s předsedkyní Vondrovou osobně znali ze společné práce.

Posledního rozloučení se zúčastnili také bývalý předseda ČMKOS a dnešní europoslanec Richard Falbr a jeho nástupce ve funkci předsedy ČMKOS a současný předseda Senátu Milan Štěch.

Předseda Odborového svazu státních orgánů a organizací Jan Rovenský vysoce ocenil více než dvacetiletou práci Aleny Vondrové ve funkci předsedkyně odborového svazu, kterou ukončila až vážná nemoc. Ani po odchodu z funkce se Alena Vondrová nepřestala zajímat o veřejné dění a stále ze všech svých sil pomáhala všude tam, kde to bylo třeba.

Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil uvedl, že Alena Vondrová by mohla být v tom nejlepším smyslu slova označena za mámu nejen odborářů ze státních orgánů a organizací, ale také odborářů a vlastně i všech dalších zaměstnanců celé veřejné správy a služeb. Vyznal se z toho, že jen těžko chápal, kde se v té subtilní ženě brala ta nekonečná energie, s níž se znovu a znovu v zájmu zaměstnanců pouštěla do dalších akcí a všechny kolem sebe povzbuzovala.

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková se poklonila Aleně Vondrové nejen jako obětavé odborové funkcionářce, ale především jako nevšednímu člověku. Její rodina pro ni byla velmi drahá, ale také každý člověk pro ni byl vzácný. Bylo-li třeba pomoci, Alena Vondrová to vždy činila bez ohledu na sebe a na svůj čas.

Tiskovou zprávu vydanou Odborovým svazem státních orgánů a organizací viz níže jako soubor ke stažení

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 29. 6. 2022 / 20:57

Sekce PHS jednala o odměňování, financování a nové systemizaci

Poslední jednání sekce pracovníků hygienické služby se před dobou dovolených konalo 29. června 2022 v budově odborového svazu.

Aktuality / 10:31

Vláda slíbila 10 % pro nejhůře placené zaměstnance, jednání budou pokračovat

V úterý 28. června se na Úřadu vlády konalo další kolo jednání o valorizaci platů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy. Jednání se zúčastnili zástupci všech vládních stran.

Aktuality 28. 6. 2022 / 11:04

Hledáme nového kolegu či kolegyni

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR hledá regionálního manažera/manažerku pro Plzeňský, Jihočeský a Karlovarský kraj

Načíst další
 
Napište nám