Nemocnice Sušice v ohrožení

Ve středu 18. ledna se uskutečnilo veřejné zasedání zastupitelstva města Sušice v budově kina. Předmětem jednání byl pouze jeden bod, a to další budoucnost Sušické nemocnice s. r. o. Situace v této nemocnici je velice svízelná. Ke konci února tohoto roku končí tři lékaři na lůžkové části interního oddělení a jednatel nemocnice Luděk Cibulka. Náhrada za odcházející lékaře ani jednatele zatím nebyla nalezena. Nemocnice je v silné ztrátě, která minulý rok dosáhla cca 25 mil. Kč a tento rok bude jistě mnohem vyšší. V silné nejistotě se cítí být především zaměstnanci této nemocnice.

Vzrušená atmosféra provázela celé jednání zastupitelstva. Jedním z možných řešení je převzetí nemocnice Plzeňským krajem. Hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták se jednání zastupitelstva zúčastnil a deklaroval ochotu Plzeňského kraje tuto nemocnici za určitých podmínek převzít. Bohužel zatím s úřadujícím starostou města Sušice Petrem Mottlem nenašli kompromisní řešení. Pokud se ovšem urychleně řešení nenajde, bude se pouze zhoršovat postavení této nemocnice.

Za krajskou radu Plzeňského kraje se jednání účastnili Miroslava Jordánová a Petr Veselý, za odborovou organizaci Sušické nemocnice její předseda Libor Diviš, místopředsedkyně Eva Bernatová, členka výboru Hana Vítová a další.

Foto autor

Podobné články

Aktuality 20. 2. 2023 / 13:08

Plzeňská krajská rada jednala s vedením kraje o zvyšování mezd

V pátek 10. února se uskutečnilo jednání krajské rady Plzeňského kraje na Krajském úřadě Plzeňského kraje.

Aktuality 22. 9. 2022 / 11:26

Plzeňská krajská konference OS – 21. 9. 2022

Plzeňská krajská konference jednala ve středu 21. září.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:11

Plzeňská KR – plnění programu OS

Zpráva plzeňské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Načíst další
 
Napište nám