Normalizace, nebo optimalizace? Orlovská nemocnice se nevzdává

Bude se historie opakovat? Od 23. 8. 1968 do 17. 4. 1969 započala normalizace, byly rušeny mnohé organizace a byly provedeny důkladné čistky. Po padesáti letech jakoby se situace opakovala. Stále jdeme hlavou proti zdi a požadujeme, aby zvítězil zdravý selský rozum.

V listopadu při osobním jednání s ministrem Adamem Vojtěchem mi pan ministr slíbil, že se na celou situaci týkající se nemocnice v Orlové zaměří a skutečně 14. 12. 2018 se konalo jednání v orlovské nemocnici, kterého byl přítomen také pan hejtman Ivo Vondrák. Požadovala jsem, aby byla vytvořena nová komise a aby v ní byli zástupci odborů.

Komise byla vytvořena, ale bez mé účasti na těchto jednáních. Ač jsem byla iniciátor, nebyla jsem přizvána.

Chtěla jsem, abychom měli možnost předložit svou verzi fungující nemocnice. Na jednání jsem řekla, že mám dojem, že se hovoří o optimalizaci nemocnic v Karviné a Havířově. Ze stránek Moravskoslezského kraje je evidentní, že dvě porodnice v blízkém okolí mají 2-3 porody denně. Je totiž luxus mít 2-3 porody denně na porodním ve dvou porodnicích, na dětském oddělení a gynekologii také fungují na 40-60 %. Určitě by se taky internistům líbilo, kdyby měli starost o dva nebo tři pacienty, ale to se bohužel nikdy nestane, na interním oddělení se starají doslova o desítky pacientů denně.

Budu se opakovat, ale zřídit velkou LDN z orlovské nemocnice by byla chyba, už jsme ji měli s kapacitou 210 lůžek a byla stejně zrušena, protože nebyla obložnost. Ale budova stále stojí a mohla by být k dispozici, na to však nikdo neslyší. Jsou všichni hluší a slepí z důvodu jiných plánů? Reorganizace naší nemocnice je neřízená a politická.

Děkujeme moc panu starostovi Mgr. Chlubnovi a celému městu, že nám všichni držíte palce a podporujete nás!

Podobné články

Aktuality 2. 6. 2022 / 19:59

Na pražské ZZS se nám osvědčila vytrvalost a orientace v legislativě

Na ZZS hlavního města Prahy pracuji 23 let. Nejdříve jako řidič tzv. převozové služby, po doplnění zdravotnického vzdělání na distančním studiu jako zdravotnický záchranář.

Aktuality 31. 5. 2022 / 11:00

Zaměstnanci českobudějovické nemocnice si užili plavbu i zoo

V květnu jsme uspořádali pro zaměstnance českobudějovické nemocnice výlet do pražské zoo. Celkem se akce zúčastnilo 455 účastníků.

Aktuality 17. 5. 2022 / 15:24

Odboráři Sociální péče Děčín se po dvou letech sešli na členské schůzi

Výroční členská schůze Místní odborové organizace OSZSP ČR Sociální péče Děčín se konala 6. května v podvečerních hodinách v Rumburku v prostorách kulturního střediska Dymník.

Načíst další
 
Napište nám