Normalizace, nebo optimalizace? Orlovská nemocnice se nevzdává

Bude se historie opakovat? Od 23. 8. 1968 do 17. 4. 1969 započala normalizace, byly rušeny mnohé organizace a byly provedeny důkladné čistky. Po padesáti letech jakoby se situace opakovala. Stále jdeme hlavou proti zdi a požadujeme, aby zvítězil zdravý selský rozum.

V listopadu při osobním jednání s ministrem Adamem Vojtěchem mi pan ministr slíbil, že se na celou situaci týkající se nemocnice v Orlové zaměří a skutečně 14. 12. 2018 se konalo jednání v orlovské nemocnici, kterého byl přítomen také pan hejtman Ivo Vondrák. Požadovala jsem, aby byla vytvořena nová komise a aby v ní byli zástupci odborů.

Komise byla vytvořena, ale bez mé účasti na těchto jednáních. Ač jsem byla iniciátor, nebyla jsem přizvána.

Chtěla jsem, abychom měli možnost předložit svou verzi fungující nemocnice. Na jednání jsem řekla, že mám dojem, že se hovoří o optimalizaci nemocnic v Karviné a Havířově. Ze stránek Moravskoslezského kraje je evidentní, že dvě porodnice v blízkém okolí mají 2-3 porody denně. Je totiž luxus mít 2-3 porody denně na porodním ve dvou porodnicích, na dětském oddělení a gynekologii také fungují na 40-60 %. Určitě by se taky internistům líbilo, kdyby měli starost o dva nebo tři pacienty, ale to se bohužel nikdy nestane, na interním oddělení se starají doslova o desítky pacientů denně.

Budu se opakovat, ale zřídit velkou LDN z orlovské nemocnice by byla chyba, už jsme ji měli s kapacitou 210 lůžek a byla stejně zrušena, protože nebyla obložnost. Ale budova stále stojí a mohla by být k dispozici, na to však nikdo neslyší. Jsou všichni hluší a slepí z důvodu jiných plánů? Reorganizace naší nemocnice je neřízená a politická.

Děkujeme moc panu starostovi Mgr. Chlubnovi a celému městu, že nám všichni držíte palce a podporujete nás!

Podobné články

Aktuality 2. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Aktuality 11. 1. 2023 / 9:55

Restart odborové organizace v Krajské nemocnici Liberec, a. s.

Na konci roku 2019 byl zvolen nový výbor ZO v Krajské nemocnici Liberec, a. s. Převzali jsme velmi nízkou členskou základnu a zjistili jsme, že většina zaměstnanců nemá informace o odborovém svazu.

Aktuality 21. 12. 2022 / 18:03

Příjemné bilancování na schůzi odborářů v Domově Ždírec

Neřešíme jen problémy, ale někdy se sejdeme s našimi odboráři i na příjemné společné akci. Taková byla také členská schůze 8. prosince 2022 v Domově ve Ždírci.

Načíst další
 
Napište nám