O odborech v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí

Chtěla bych touto cestou poděkovat zástupkyním odborové organizace OSZSP ČR Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí za to, že se velmi snaží prosadit zvýšení odměňování zaměstnankyň úklidu, že při vyjednávání vhodných podmínek pro zaměstnance (například jednostranně nařízená pracovní doba, uznávání covidu jako choroby z povolání) stojí za svými požadavky, i když je situace složitá.

Věřím, že jejich práce bude oceněna, vždyť dobrému zaměstnavateli, potažmo zřizovateli, záleží na situaci v zařízení. Prvotní je zaměstnanec, který tvoří další přidané hodnoty. Jeho práce musí být nejen náležitě oceněna, ale také pro ni musí být vytvořeno vhodné pracovní prostředí, zasloužené benefity atd.

V Pardubickém kraji je nedostatek zdravotnických pracovníků a jistě se zaměstnavatelé snaží nejen provádět nábor s použitím finančních, vzdělávacích či jiných benefitů, ale i zajistit pracovní prostředí a stmelený kolektiv, ve kterém budou lidé rádi pracovat. A jsem velmi ráda, že právě odborové organizace našeho odborového svazu v tomto aktivně pomáhají.

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám