Oborová organizace a daňové přiznání

Je základní odborová organizace povinna podat daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob? V. K. Brno

Odborové organizace jsou veřejně prospěšným poplatníkem s ohledem na skutečnost, že nejsou uvedeny v okruhu právnických osob, které veřejně prospěšným poplatníkem nejsou, viz § 17a odst. 2 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů v platném znění.

1. Odborová organizace nemusí podávat daňové přiznání z příjmů právnických osob v případě, že má pouze příjmy z členských příspěvků a příjmy z úroků z běžných účtů.

Členské příspěvky jsou od daně z příjmů osvobozeny dle § 19 odst. 1 písm. a) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v platném znění.

Úroky z běžných účtů nejsou předmětem daně z příjmů v souladu s ustanovením § 18 odst. 4 písm. c) výše uvedeného zákona.

2. Daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob by odborová organizace podávala v případě, že má příjmy z úroků z termínovaných vkladů, příjmy z prodeje majetku, příjmy z pronájmu majetku a případně příjem z reklamy nebo příjem z pořádání plesu a tak podobně.

Podobné články

Aktuality 22. 6. 2020 / 13:07

Podklady pro OSSZ/ČSSZ výhradně v elektronické formě

Tato právní aktualita je primárně určena pro odborové organizace, které jsou současně v postavení zaměstnavatelů odvádějících pojistné na sociální zabezpečení.

Aktuality 5. 2. 2020 / 17:29

Změny ve vyhlášce o FKSK od 1. ledna 2020

Od 1. ledna 2020 vešla v platnost vyhláška č. 357/2019, kterou se mění vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb.

Aktuality 31. 5. 2018 / 11:21

Vedení OS se na poradách ve všech krajích sešlo s předsedy odborových organizací

V dubnu jsme ukončili naše pravidelné jarní porady s předsedy a dalšími členy našich odborových organizací v jednotlivých krajích.

Načíst další
 
Napište nám