Odboráři FN Plzeň s bývalými kolegy vyrazili do lázní

Dne 4. června 2022 jsme uskutečnili výlet pro bývalé zaměstnance Fakultní nemocnice Plzeň. Cílem byla návštěva zámku Kynžvart, kolonády v Mariánských Lázních, včetně Zpívající fontány, a parku Boheminium. Výlet vedla za naši ZO Jitka Janouškovcová a pomáhala jí Martina Suchá, která v případě potřeby rozdělení účastníků na dvě skupiny zajišťovala jednu z těchto skupin.

Odjezd byl stanoven na sedmou hodinu ranní. Většina účastníků toto vzorně dodržela. U pár jedinců bylo nutno je telefonicky kontaktovat a zjistit aktuální stav věcí.

Přesto jsme vyrazili téměř na čas. K zámku Kynžvart jsme dorazili s lehkým předstihem, což zajistilo klidný přesun všech přítomných z parkoviště k zámku. Zde jsme absolvovali prohlídku interiérů zámku a zámecké kaple rozděleni do dvou skupin. Časově vše vycházelo na výbornou, takže jsme se dostali ke Zpívající fontáně přibližně cca 10 minut před jedenáctou hodinou a stihli jsme tak nejhezčí skladbu dne, a to skladbu Ennia Morriconeho Tenkrát na západě.

Po tomto krásném zážitku byl prostor na prohlídku kolonády, ochutnání pramenů, nákup oplatek, poobědvání či posezení s kávou. V této době se opravdu hrozivě zatáhlo. Asi pomohly naše prosebně zvednuté zraky vzhůru, nebesa se nad námi slitovala a mraky se rozehnaly. Před třináctou hodinou všichni vzorně dorazili na místo, kam pro nás přijel autobus. Vyrazili jsme na prohlídku kulturních památek České republiky. To, co zvládli účastníci důchodového věku za tři hodiny, by nezvládl ani kouzelník David Copperfield. Za takto krátkou dobu navštívili památky napříč celou naší republikou. Byli například na Hluboké, Lokti, Písku, Železné Rudě, Karlštejně, odskočili si do Plzně ke katedrále sv. Bartoloměje, odsud na Máchovo jezero, do Českých Budějovic, Lednice, na Ještěd a na dalších 65 kulturních památek naší republiky. Byl to obdivuhodný výkon, při kterém stihli ještě posezení u svačinky či kávičky, kdy jim ani nevadilo pár drobných kapek deště. A jak to mohli stihnout? Navštívili jsme totiž Boheminium, park s miniaturními modely všech těchto památek. Na půl pátou se opět všichni vzorně dostavili na parkoviště k autobusu.

Při zpáteční cestě autobusem jsme sice zažili nepříjemný déšť, ale v Plzni jsme již zase vystupovali za vykukujícího sluníčka. Dle pozitivních ohlasů a vyjádřených díků doufáme, že se všem líbilo a byli spokojeni.

Výlet absolvovaly až na jednoho muže výhradě ženy. Nejstarší účastnice paní Vlasta byla ročník narození 1935 a na paty jí šlapala a pomyslný druhý stupeň vítězů získala paní Věra, která se narodila v roce 1936.

Jitka Janouškovcová, ZO OSZSP ČR FN Plzeň

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám